Zadzwoń do nas 33 499 88 66
43-300 Bielsko-Biała, ul. Karpacka 15
Fotowoltaika czy warto korzystać z okazji. Jak nie dac się oszukać na fotowoltaikę.

„Jedyna taka okazja”, „Dopłacamy 5 tys. do twojej instalacji”, „Ekstra promocja” … klienci zasypywani są ostatnio takim „super” promocjami na fotowoltaikę. Ile w nich prawdy, ile marketingu, a ile niebezpieczeństwa, że coś jest jednak nie tak? Decyzja o zamontowaniu na swoim dachu instalacji fotowoltaicznej, powinna być decyzją na lata. Warto więc podjąć ją z rozwagą. Pytanie: fotowoltaika czy warto? Powinno być stawiane razem z pytaniem – jak nie dać się oszukać na fotowoltaikę?


Czyste powietrze – czysty zysk? Fotowoltaika czy warto się na nią zdecydować?

Instalacja fotowoltaiczna to sposób na realne oszczędności – niższe rachunki za prąd, niezależność energetyczną. Najważniejsze dla klientów korzyści z zamontowania fotowoltaiki to obniżenie rachunków za energię do poziomu opłat stałych, a także wpływ na poprawę jakości powietrza w ich najbliższym otoczeniu. Myśl o czystym powietrzu to także czysty zysk dla użytkowników instalacji. W związku z tym nie dziwi nas popularność fotowoltaiki na rynku zachodnim oraz rosnąca popularność tych rozwiązań w Polsce. Fotowoltaika po prostu opłaca się klientom, dlatego rynek rozwija się w ogromnym tempie. To jednak niesie za sobą pewne niebezpieczeństwo. Przez 11 lat działania na rynku widzieliśmy już naprawdę wiele, jednak to co obserwujemy w branży odnawialnych źródeł energii od kilku sezonów, potrafi zaskoczyć nawet naszych najbardziej doświadczonych specjalistów. Dobry instalator jest na wagę złota. W branży w ostatnim czasie pojawiło się dziesiątki firm – niestety nie zawsze przygotowanych do świadczenia usług na przyzwoitym poziomie.


Oszukani na fotowoltaikę  

Pod koniec 2019r. telewizja Polsat wyemitowała materiał o klientach, którzy padli ofiarami oszustwa na fotowoltaikę. Wrocławska firma sprzedawała panele fotowoltaiczne wraz z montażem po atrakcyjnej cenie. Kiedy jednak klienci podpisywali umowy i wpłacali pieniądze, kontakt z firmą się urywał. W niektórych wypadkach do montażu nigdy nie doszło, w innych wprawdzie instalacja została zamontowana, jednak jej działanie pozostawiało wiele do życzenia. Mnóstwo firm, które pojawiło się w ostatnim czasie na rynku, ma czas działalności krótszy niż rok. Czy tak krótki okres działalności pozwoli nam poczuć się bezpiecznie w przypadku podejmowaniu inwestycji na lata? Oczywiście nie chciałbym generalizować, ale zachęcam przede wszystkim do sprawdzenia firmy w KRS. Staranny wybór wykonawcy z zachowaniem rozsądku przy podpisywaniu umowy, naprawdę może nam się opłacać. Na co więc zwrócić uwagę, kiedy decydujemy się na wybór wykonawcy swojej instalacji fotowoltaicznej?

Specjalista od fotowoltaiki

Uwaga na super-okazje!

Wykonawcy instalacji fotowoltaicznych prześcigają się w promocjach dla klientów. Oferty poniżej cen rynkowych być może są kuszące dla klientów, jednak warto zastanowić się skąd biorą się te oszczędności. Najczęściej są to bowiem oszczędności na jakości – i mam tu na myśli zarówno sprzęt jak i poziom samej usługi. „Super – promocje” stają się jednak lepem dla naiwnych. Jak zatem sprawdzić czy proponowana przez firmę obniżka nie dotyczy nie tylko ceny, ale także jakości. Najlepiej zorientować się w aktualnych cenach rynkowych w danym województwie. Różnice regionalne mogą być znaczące. Jeśli proponowana instalacja w „okazyjnej” cenie zaniża koszt instalacji o połowę, warto zastanowić się czy to aby na pewno uczciwa propozycja. Instalacja fotowoltaiczna na twoim dachu ma pracować bezawaryjnie i wydajnie przez 25-30 lat. Nie jest to więc produkt, który kupisz na promocji  i wyrzucisz jeśli nie zda egzaminu. Co tanie to drogie, mówi przysłowie, a w tym wypadku sprawdza się wprost idealnie.


 Postaw na doświadczenie i przejrzystość działania!

Kiedy inwestujesz w fotowoltaikę, znajdź partnera, który weźmie pełną odpowiedzialność za twoją instalację. Najlepiej wybrać firmę z ugruntowaną pozycją na rynku i dużym doświadczeniem. Zweryfikuj informacje o firmie. Firma, która ma na swoim koncie wiele rzetelnie wykonanych montaży z pewnością pochwali się nimi na swojej stronie internetowej. Wśród realizacji firmy znajdziesz być może montaż w twojej okolicy, wówczas nic nie stoi na przeszkodzie, by zaczerpnąć informacji u źródła. Były klient firmy dostarczy Ci najlepszych informacji o współpracy z danym wykonawcą. Możesz też skontaktować się z biurem, odwiedzić główną siedzibę firmy i przekonać się jak pracownicy podchodzą do kontaktów z klientami. Transparentność działania działa zdecydowanie na plus każdej firmy. Wracając do pytania ze wstępu: fotowoltaika czy warto korzystać z okazji? Na pewno warto się tym okazjom dokładnie przyjrzeć!


Więcej na temat rozsądnego wyboru instalatora fotowoltaiki, przeczytacie tutaj: https://www.super-nowa.pl/wiadomosci-cat/art-madry-polak-po-szkodzie-czyli-5-bledow-popelnianych-przy-wyborze-wykonawcy-fotowoltaiki,12294#tresc

Jeśli masz pytania, napisz do nas. Chętnie wyjaśnimy wszystkie wątpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *