Zadzwoń do nas 33 499 88 66

Jeżeli zadajecie sobie pytanie, czy warto jest w obecnych warunkach inwestować w rozwiązania oparte o OZE, czyli produkcję energii z ekologicznych źródeł, spróbujemy Wam pomóc z odpowiedzią.

 

Jak do tej pory poświęcaliśmy wiele uwagi, tak zwanym Prosumentom czyli odbiorcom indywidualnym. Dziś pragniemy pochylić się nad zagadnieniem: jakie korzyści ma mały i średni przedsiębiorca z zastosowania ekologicznych rozwiązań w swojej firmie, na przykład z inwestycji w panele fotowoltaiczne.


relizacja firmy Ekosun. systemu PV w Bielsku-Białej


Redukcja kosztów


Zacznijmy od tego, że wydatki związane z prowadzoną działalnością gospodarczą obejmują zawsze, w mniejszym lub większym stopniu, koszty energii elektrycznej. Dotyczy to szczególnie firm, które posiadają spore budynki biurowe, hale produkcyjne czy magazynowe, place manewrowe i parkingi.  Energii elektrycznej wymagają liczne urządzenia produkcyjne, maszyny i wyposażenie biur. Dla wielu przedsiębiorców rachunki płacone w każdym miesiącu do operatora sieci elektroenergetycznej stanowią znaczny koszt prowadzenia działalności. Wychodząc z takiego założenia inwestycja w panele fotowoltaiczne, które wyprodukują prąd z nieograniczonego i bezpłatnego źródła energii, jakim jest słońce, wydaje się oczywista. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę, że firma najczęściej pobiera prąd zwykle właśnie wtedy, kiedy następuje największa produkcja z instalacji. Zatem dobrze dobrana instalacja powinna produkować prąd, który będzie prawie całkowicie zużywany.


Kolejna z naszych realizacji, tym razem przedsiębiorstwo X w X


Finansowanie inwestycji oraz możliwość odsprzedaży energii do sieci


Kolejna kwestią jest finansowanie inwestycji. Zakup instalacji fotowoltaicznej stanowi koszt przedsiębiorcy, który może odpisać od podatku, albo amortyzując środek trwały, albo korzystając z leasingu. W zależności od dotychczasowego zużycia energii i wielkości zamontowanej instalacji niejednokrotnie miesięczny wydatek z tytułu inwestycji  w znacznym stopniu pokrywa dotychczasowe miesięczne wydatki z tytułu rachunków za prąd. Warto również wspomnieć , że ustawodawca zapowiada, w niedługim czasie, wprowadzenie  bilansowania dla przedsiębiorców. Spowoduje to, że energia wyprodukowana w chwili kiedy przedsiębiorstwo nie pracuje, trafi do sieci, ale będzie można ją „odebrać” w dowolnym czasie. W tym momencie nasuwa się prosty wniosek , że komu jak komu, ale przedsiębiorcy warto zainwestować w panele słoneczne produkujące prąd dla jego firmy.


Decyzja o podjęciu inwestycji w panele fotowoltaiczne


Aby decyzja o inwestycji w OZE była jak najlepsza, warto pamiętać o ważnych kwestiach. Po pierwsze należy koniecznie wykonać rzetelny audyt techniczny na podstawie którego, przygotowany zostanie projekt instalacji uwzględniający aktualne potrzeby klienta, ewentualny rozwój firmy i zwiększenie zużycia, moc przyłączeniową oraz warunki techniczne, czyli umiejscowienie instalacji. Kolejnym krokiem jest dobór urządzeń. Wybór modułów o wysokiej sprawności i długoletniej gwarancji na moc, inwertera, najlepiej z opcją optymalizerów i wysokiej klasy zabezpieczeń po stronie AC i DC.


Dlaczego Ekosun?


Ekosun Odnawialne Źródła Energii

Firma Ekosun posiada duże doświadczenie w projektowaniu i doborze instalacji, montażu na dachach budynków komercyjnych oraz na gruncie. Przeszkoleni i doświadczeni doradcy techniczni przygotują rzetelny audyt, a dział techniczny wykona projekt koncepcyjny instalacji. Doradca techniczny, ze wsparciem działu obsługi klienta jest w stanie przygotować najkorzystniejszą  ofertę finansowania  i dofinansowania inwestycji. W razie potrzeby możemy przygotować opinię konstruktorską dotyczącą nośności dachu, na którym planowane jest posadowienie instalacji. Certyfikowana ekipa montażowa jest wyposażona w profesjonalny sprzęt zabezpieczający oraz wspomagający transport elementów instalacji. Po montażu, na podstawie pisemnego pełnomocnictwa, przygotujemy dokumentację zgłoszenia instalacji do przyłączenia do sieci elektroenergetycznej. Zwyczajowo w ciągu 2- 3 tygodni od montażu miejscowy operator sieci zamontuje dwukierunkowy licznik energii i od tego momentu przedsiębiorca może korzystać z energii ze słońca.


Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej umów się na bezpłany audyt techniczny na terenie Twojego przedsiębiorstwa. Audyt jest bezpłatny i niezobowiązujący.


Wybierz z nami ekologiczne oraz ekonomiczne rozwiązania dla Twojej firmy!


Wybrane realizację systemów OZE dla przedsiębiorców wykonane przez Ekosun:Panele fotowoltaiczne na dachu Centrum Pulmonologii i Terakochirurgii w Bystrej – 40 kW
System paneli fotowoltaicznych zamontowanych na terenie Zakładów Przetwórstwa Mięsnego Bożek w Godziszcze – 80 kWZa wszystkie zdjęcia naszych instalacji wykonane z powietrza odpowiedzialny jest zawsze niezawodny Patrycjusz Kopacz. Zapraszamy na jego Greenon.pl, gdzie dowiecie się jeszcze więcej o pracy naszego zespołu!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *