Zadzwoń do nas 33 499 88 66
43-300 Bielsko-Biała, ul. Karpacka 15

Dofinansowanie do fotowoltaiki Śląsk – granty i dotacje w województwie śląskim

Za pośrednictwem tej strony będziemy was informować przede wszystkim o różnych Regionalnych Programach Operacyjnych. Można z nich pozyskać dofinansowanie do fotowoltaiki, pomp ciepła, kolektorów słonecznych –  na terenie województwa śląskiego. W związku z tym, że dofinansowania do fotowoltaiki Śląsk to spory obszar działania, dlatego na bieżąco będziemy uzupełniać informacje o najnowszych programach. Jeśli jednak nie znajdziesz tu programu, z którego mógłbyś skorzystać, skontaktuj się z nami. Nasi doradcy techniczni z pewnością poinformują Cię o najbardziej aktualnych programach i finansowych możliwościach.

dofinansowanie do fotowoltaiki slask

Masz więcej pytań? Zadzwoń!

Czujesz się zagubiony lub po prostu nie chce Ci się tyle czytać? Rozumiemy to dlatego codziennie czekamy na telefon od Ciebie. Możesz też zostawić swój numer telefonu poniżej, oddzwonimy od razu!

33 499 88 66

Lub

Dofinansowanie do fotowoltaiki Śląsk – DOTACJE W GMINIE OŻAROWICE

Gmina Ożarowice przystąpiła do realizacji projektu: „Odnawialne źródła energii szansą na poprawę jakości powietrza w Gminie Ożarowice”. Podobnie do innych, regionalnych programów z udziałem funduszy z Unii Europejskiej, gmina przygotowała dla swoich mieszkańców dotacje na technologie wykorzystujące odnawialne źródła energii: instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła, kolektory słoneczne i kotły na biomasę. Programem objęte są wszystkie miejscowości w gminie Ożarowice: Celiny, Niezdara, Ossy, Ożarowice, Pyrzowice, Tąpkowice, Zendek.

Całkowita wartość projektu to prawie 24 mln zł.

 • Realizacja programu kwiecień 2021-czerwiec 2022
 • Nabór uzupełniający został otwarty 18.05.2021 roku
 • Podpisywanie umów z gminą i operatorem projektu na udzielanie grantów – już trwa!

Do wykonania na terenie gminy Ożarowice jest:

 • 137 instalacji solarnej (kolektorów słonecznych)
 • 673 instalacji fotowoltaicznych (paneli fotowoltaicznych)
 • 159 pomp powietrznych do c.o. wraz z c.w.u.
 • 48 pomp powietrznej do c.w.u.
 • 79 kotłów na biomasę
dofinansowanie do fotowoltaiki slask

Klient musi wysłać zapytania ofertowe wraz z załącznikami wymienionymi na stronie projektu do 3 firm i uzyskać 3 oferty. Po wyborze wykonawcy, może podpisać umowę z gminą, a następnie podpisać umowę z wykonawcą. Kolejny krok to wykonanie instalacji i jej odbiór przez inspektora wyznaczonego z ramienia operatora projektu. Po pozytywnym odbiorze i zgłoszeniu instalacji do Zakładu energetycznego można zgłosić wniosek o wypłatę grantu.


Wysokość dofinasowania w Gminie Ożarowice – kwota grantu:

 • 5 500 zł brutto na każdy 1 kWp zainstalowanej mocy instalacji
  fotowoltaicznej
 • na instalacje kolektorów słonecznych – do 12 780 zł brutto
 • pompa powietrzna do celów CO i CWU – do 36 683,86 zł brutto
 • pompa powietrzna tylko do CWU – do 13 000,00 zł brutto
 • kocioł na biomasę – do 14 904,00 zł brutto
fotowoltaika slaskie

Ważne informacje dla mieszkańców gminy Ożarowice:


W celu realizacji instalacji, konieczne jest wykonanie projektu budowlanego. W przypadku instalacji PV oraz kolektorów słonecznych musimy uzyskać pozytywną opinie konstruktora odnośnie możliwość montażu instalacji na dachu. Oprócz tego oczywiście konieczne jest wykonanie projektu instalacji fotowoltaicznej, zawierającego wszystkie aspekty związane z prawidłowym wykonaniem inwestycji. Projekt budowlany przed wykonaniem instalacji musi zostać zaakceptowany przez inspektora nadzoru, natomiast po wykonaniu instalacji, inwestor otrzymuje pełną dokumentacje powykonawczą.

Skorzystaj z naszego doświadczenia w realizacji inwestycji z projektów grantowych i nie martw się wymogami i dokumentacją. Wszystko załatwimy za Ciebie. W naszym biurze w Bielsku – Białej pracuje dział dedykowany przygotowywaniu dokumentacji do projektów, mamy własny dział projektowy i profesjonalne ekipy montażowe. Dzięki temu kompleksowo realizujemy każdą inwestycję.