Zadzwoń do nas 33 499 88 66
43-300 Bielsko-Biała, ul. Karpacka 15

Dotacje Czechowice – Dziedzice

Dotacje Czechowice – Dziedzice obejmują projekt: Poprawa jakości powietrza poprzez zwiększenie udziału OZE w wytwarzaniu energii na terenie Gminy Czechowice – Dziedzice. Grantobiorca może uzyskać maksymalnie 95% kosztów kwalifikowanych netto.


Dotacje Czechowice - Dziedzice

Dodatkowy nabór: od 18.02.2021r. do 22.03.2021r, podczas gdy rozstrzygnięcie dodatkowego naboru przewidywane jest na kwiecień 2021r. W rezultacie w kwietniu powinny zostać podpisane umowy o powierzenie grantu. Do rozdysponowania w naborze uzupełniającym pozostała kwota: ok. 1,9 mln złotych. Czasu jest jednak niewiele, ponieważ inwestycje zakwalifikowane do projektu powinny zostać zrealizowane do lipca 2021r.

Założenia projektu:

Projekt ma na celu przede wszystkim wzrost ilości energii uzyskiwanej ze źródeł odnawialnych, a w związku z tym poprawę jakości powietrza w regionie. Łączna wartość inwestycji to 12 869 180,37zł. W ramach projektu zostanie zrealizowanych 660 mikroinstalacji OZE, wytwarzających energię cieplną i elektryczną. Dotacje Czechowice – Dziedzice skupią się przede wszystkim na instalacjach wykorzystujących energię natury, ponieważ to z pewnością wpłynie korzystnie na poprawę jakości powietrza.

Kto może skorzystać z projektu?

Reasumując programem objęta jest gmina Czechowice – Dziedzice. W związku z tym grant mogą uzyskać wszyscy zamieszkujący Czechowice – Dziedzice, Bronów, Ligotę i Zabrzeg. Godne uwagi jest jednak to, że grantobiorca musi mieć prawo do dysponowania nieruchomością położoną na terenie gminy Czechowice-Dziedzice.

Gdzie złożyć wniosek o dofinansowanie?

Wnioski można składać w wersji papierowej w Urzędzie Miejskim w Czechowicach – Dziedzicach lub za pomocą platformy ePUAP – dokumenty zgłoszeniowe podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Uchwałę wraz z załącznikami można pobrać na stronie: http://dzienniki.slask.eu/legalact/2018/446/ 

Masz więcej pytań? Zadzwoń!

Czujesz się zagubiony lub po prostu nie chce Ci się tyle czytać? Rozumiemy to dlatego codziennie czekamy na telefon od Ciebie. Możesz też zostawić swój numer telefonu poniżej, oddzwonimy od razu!

33 499 88 66

Lub


Realizacje Ekosun w Czechowicach - Dziedzicach


Instalacja fotowoltaiczna dla firmy TOMAX w Czechowicach – Dziedzicach. Moc instalacji 33 kWp.

Instalacja PV w Czechowicach

POTRZEBUJESZ POMOCY W WYBORZE INSTALACJI LUB POZYSKANIA DOFINANSOWANIA?

SKONSULTUJ SIĘ Z NASZYM DORADCĄ

Realizacje Ekosun w Czechowicach - Dziedzicach

Falowniki zamontowane do instalacji wykonanej w Czechowicach – Dziedzicach, o mocy 33 kWp. W tym wypadku użyliśmy falowników renomowanej firmy Fronius.

Falowniki - instalacja Czechowice

Instalacja fotowoltaiczna zamontowana na dachu budynku jednorodzinnego w Czechowicach – Dziedzicach. Instalacja o mocy 5,76 kWp.

Instalacja PV Czechowice

Dofinansowanie: fotowoltaika, pompy ciepła, instalacje solarne, kotły na biomasę

W ramach projektu zaplanowano wykonanie 660 instalacji OZE, w tym:

 • 413 – instalacje fotowoltaiczne
 • 413 – instalacje fotowoltaiczne
 • 109 – instalacje solarne
 • 89 – powietrzne pompy ciepła
 • 25 – gruntowe pompy ciepła

Dotacje fotowoltaika – wysokość grantów:

 • instalacja fotowoltaiczna – koszty kwalifikowane to maksymalnie 5 100,00zł netto (za 1 kWp instalacji).
 • instalacja solarna – maksymalnie 15 300 zł netto

Pompy ciepła dofinansowanie – wysokość grantów:

 • gruntowa pompa ciepła do c.o i c.wu – maksymalnie 74 100,00 zł netto;
 • powietrzna pompa ciepła do c.o i c.wu, przeznaczone do ogrzewania budynku mieszkalnego oraz ogrzewania wody – maksymalnie 41 700 zł netto;
 • powietrzna pompa ciepła do c.wu – maksymalnie 8 400 zł netto;
 • kotły na biomasę – maksymalnie 14 800 zł netto.

Wybór wykonawcy

 

Każdy grantobiorca zobowiązany jest do skierowania zapytania ofertowego min. do trzech wykonawców, ponieważ na podstawie przedstawionych ofert  dokonuje wyboru wykonawcy. Wydaje się to dość trudne zadanie, dla kogoś kto nie jest zaznajomiony z tematem OZE, dlatego warto rozejrzeć się w regionie i sprawdzić przede wszystkim,  która firma wykonała najwięcej instalacji w najbliższym sąsiedztwie. Chcesz poznać naszą ofertę? Możemy przygotować bezpłatną kalkulację i dobrać instalację, która z pewnością odpowie w pełni na Twoje zapotrzebowanie.

 

Wybierz Ekosun jako wykonawcę inwestycji i zyskaj przede wszystkim  gwarancję lidera w branży odnawialnych źródeł energii. Wybierając naszych specjalistów stawiasz przede wszystkim na doświadczenie profesjonalistów i najwyższej jakości komponenty. Na początek zachęcamy do obejrzenia naszych realizacji.