Zadzwoń do nas 33 499 88 66
Słoneczna Żywiecczyzna

Słoneczna Żywiecczyzna

Dotacja na pompy ciepła, dofinansowanie do fotowoltaiki  – dla mieszkańców 10 gmin powiatu żywieckiego. Ekosun jest jednym z wykonawców projektu. W ramach projektu „Słoneczna Żywiecczyzna” w 2020r. zamontowaliśmy już ponad 100 instalacji.

Uwaga: Ważne informacje dla grantobiorców programu „Słoneczna Żywiecczyzna”!

Jak poinformował operator projektu „Słoneczna Żywiecczyzna”, ostateczny termin składania wniosków o udzielenie grantu został określony na dzień”:

1 marca 2021r., godz. 15:00 (poniedziałek)

Słoneczna Żywiecczyzna – gdzie złożyć wniosek?

W związku z tym wszyscy, którzy znaleźli się na liście grantobiorców  w projekcie „Słoneczna Żywiecczyzna” zobowiązani są do złożenia wniosku o udzielenie grantu w nieprzekraczalnym terminie do 1.03.2021r. do godz. 15:00. Wniosek wraz z załącznikami należy złożyć w siedzibie operatora lub wysłać mailem.

Jeśli grantobiorca nie złoży wniosku w terminie, zostanie skreślony z listy podstawowej grantobiorców projektu. 

Podstawa prawna: §17 ust. 5 i ust. 6 Statutu Związku Międzygminnego ds. Ekologii Urz. Woj. Śl. nr 140, poz. 3484 z 2005r. z późn. zm.)

Operatorem projektu jest firma ASCALOR z siedzibą w Żywcu, ul. Powstańców Śląskich 2/9.  http://zywiec.ascalor.pl/

Informacje o projekcie „Słoneczna Żywiecczyzna”

Projekt „Słoneczna Żywiecczyzna” skupia się przede wszystkim na produkcji energii ze źródeł odnawialnych (OZE), a w konsekwencji na poprawie jakości powietrza – głównego problemu środowiskowego Żywiecczyzny. W związku z tym środki z projektu przeznaczone będą na budowę infrastruktury pozwalającej na wytwarzanie energii z odnawialnych źródeł energii. Reasumując z tych środków możemy zakupić: panele fotowoltaiczne czy pompy ciepła. Montaż fotowoltaiki lub pompy ciepła ma zostać przeprowadzony w budynkach mieszkalnych na terenie 10 gmin powiatu żywieckiego.

Odbiorcy programu „Słoneczna Żywiecczyzna”

O dofinansowanie do pomp ciepła lub dotacje do fotowoltaiki mogą starać się osoby fizyczne, które są właścicielami, współwłaścicielami lub użytkownikami wieczystymi nieruchomości, podczas gdy znajdują się one na terenie powiatu żywieckiego. Dofinansowanie obejmuje 10 gmin, które  należą do Związku Międzygminnego ds. Ekologii (ZMGE):

 • GILOWICE
 • JELEŚNIA
 • KOSZARAWA
 • LIPOWA
 • ŁODYGOWICE
 • MILÓWKA
 • RAJCZA
 • RADZIECHOWY-WIEPRZ
 • UJSOŁY
 • ŻYWIEC

Uwaga: Instalacja może być wykonana jedynie dla budynków, które  oddano do użytkowania nie później niż 30. czerwca 2020r. Wniosek o dofinansowanie fotowoltaiki bądź zakupu pompy ciepła mógł składać  wnioskodawca, który nie posiada zaległych zobowiązań finansowych wobec gminy.

Inwestycje, które można wykonać w ramach programu „Słoneczna Żywiecczyzna”:

 • panele fotowoltaiczne – służące do produkcji energii elektrycznej (maksymalna moc instalacji dla budynku mieszkalnego: 10 kW na budynek),
 • powietrzna pompa ciepła – służąca do ogrzewania budynku mieszkalnego,
 • powietrzna pompa ciepła – służąca do ogrzewania wody w budynku mieszkalnym,
 • gruntowa pompa ciepła – służąca do ogrzewania budynku mieszkalnego,

Sprawdź naszą ofertę

Dotacja na pompy ciepła – wysokość:

Wysokość grantu zależy przede wszystkim od rodzaju inwestycji, czyli wybranej opcji pompy ciepła.

Pompy ciepła gruntowe – koszty kwalifikowane: 20 000,00 zł netto; (maksymalnie 3 500zł/1 kW mocy cieplnej jednostki centralnej);

Powietrzne pompy ciepła do cwu i co – 10 000 zł netto; (maksymalnie 3 500zł/1 kW mocy cieplnej jednostki centralnej);

Powietrzne pompy ciepła do co – 6 000zł netto; (maksymalnie 3 500zł/1 kW mocy cieplnej jednostki centralnej);

Dotacje do fotowoltaiki – wysokość:

Instalacja fotowoltaiczna  – koszty kwalifikowane to maksymalnie 4 200,00 zł netto za 1 kWp instalacji. Maksymalna kwota dofinansowania to 42 000,00 zł netto, ponieważ maksymalna moc instalacji fotowoltaicznej możliwej do zrealizowania w ramach grantu to 10 kWp.

 

Zakwalifikowałeś się do programu „Słoneczna Żywiecczyzna”?

Lista grantobiorców w projekcie „Słoneczna Żywiecczyzna” została zamknięta. Jeśli zakwalifikowałeś się do grona grantobiorców, skontaktuj się z nami, wyjaśnimy wszystkie dalsze kroki.

Ponieważ w ramach projektu „Słoneczna Żywiecczyzna” zamontowaliśmy już ponad 100 instalacji, niewątpliwie więc jesteśmy wykonawcą, który zadba o wszystko. Skorzystaj z naszego doświadczenia i wiedzy profesjonalistów. Skontaktujemy się z Tobą, aby zaproponować optymalne rozwiązanie dla twojego domu lub firmy.

Masz pytania?

Jeśli jesteś ciekaw ile kosztuje fotowoltaika, jak dobrać moc fotowoltaiki, by zyskać niezależność energetyczną i cieszyć się darmowym prądem albo jak działa pompa ciepła i czy ty też możesz korzystać z ogrzewania energią natury.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami naszych specjalistów, gdzie znajdziesz odpowiedzi na kluczowe kwestie związane z odnawialnymi z źródłami energii.

Masz więcej pytań? Zadzwoń!

Czujesz się zagubiony lub po prostu nie chce Ci się tyle czytać? Rozumiemy to dlatego codziennie czekamy na telefon od Ciebie. Możesz też zostawić swój numer telefonu poniżej, oddzwonimy od razu!

33 499 88 66

Lub


Realizacje Ekosun w projekcie "Słoneczna Żywiecczyzna"

POZOSTAŁE REALIZACJE