Zadzwoń do nas 33 499 88 66
43-300 Bielsko-Biała, ul. Karpacka 15
słoneczna żywiecczyzna

Słoneczna Żywiecczyzna

 

Dotacja na pompy ciepła, dofinansowanie do fotowoltaiki  – dla mieszkańców 10 gmin powiatu żywieckiego. Ekosun jest jednym z wykonawców projektu. Ponieważ w ramach projektu „Słoneczna Żywiecczyzna”  zamontowaliśmy już ponad 150 instalacji, bezsprzecznie jesteśmy jednym z najbardziej doświadczonych w tym grancie wykonawców. Przede wszystkim dysponujemy nie tylko wykwalifikowanymi ekipami projektowymi i montażowymi, ale także sprawnym działem administracyjnym, dlatego przeprowadziliśmy naszych klientów przez cały proces pozyskania i rozliczenia grantu, by jak najszybciej mogli otrzymać zwrot z inwestycji i cieszyć się darmową energią ze słońca.

Uwaga: Wyniki naboru uzupełniającego znajdziesz tutaj: Nabór uzupełniający 2021 – wyniki! 


Dodatkowy nabór grantobiorców obejmuje dofinansowania do:

 • Instalacji fotowoltaicznej do 3 kWp
 • Instalacji fotowoltaicznej do 4,5 kWp z pompom ciepła powietrzną do CO i CWU lub z pompą ciepła gruntową
 • Pompy ciepła powietrznej do CO i CWU
 • Pompy ciepła gruntowej

Słoneczna Żywiecczyzna – dodatkowy nabór grantobiorców!

W dodatkowym naborze złożonych zostało:

 • 1054 wniosków na dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej o mocy 3 kWp
 • 66 wniosków na pompy ciepła powietrzne
 • 15 wniosków na pompy ciepła gruntowe
 • 230 wniosków na pakiety instalacji fotowoltaicznych o mocy 4,50 kWp z pompą ciepła powietrzną
 • 58 wniosków na pakiety instalacji fotowoltaicznych o mocy 4,50 kWp z pompą ciepła gruntową

Jak poinformował Związek Międzygminny  ds. Ekologii w Żywcu wszystkie zgłoszenia na samodzielne bądź łączone z PV pompy ciepła zostały rozpatrzone pozytywnie.  Z wniosków złożonych na samodzielną instalację fotowoltaiczną, na podstawowej liście zakwalifikowanych znalazło się 100 grantobiorców. Zostały utworzone także listy rezerwowe dla każdej z gmin.

Jeśli potrzebujesz pomocy w dokumentacji, zadzwoń do nas, z naszym  doświadczeniem wszystko pójdzie szybko i sprawnie. Jeśli nie chcesz przegapić szansy na dofinansowanie, zostaw kontakt do siebie, a nasz doradca techniczny skontaktuje się z Tobą i dopilnuje terminu za Ciebie.Informacje o projekcie „Słoneczna Żywiecczyzna”

 

Projekt „Słoneczna Żywiecczyzna” skupia się przede wszystkim na produkcji energii ze źródeł odnawialnych (OZE), a w konsekwencji na poprawie jakości powietrza – głównego problemu środowiskowego Żywiecczyzny. W związku z tym środki z projektu przeznaczone będą na budowę infrastruktury pozwalającej na wytwarzanie energii z odnawialnych źródeł energii. Reasumując z tych środków możemy zakupić: panele fotowoltaiczne czy pompy ciepła. Montaż fotowoltaiki lub pompy ciepła ma zostać przeprowadzony w budynkach mieszkalnych na terenie 10 gmin powiatu żywieckiego.


Odbiorcy programu „Słoneczna Żywiecczyzna”

 

O dofinansowanie do pomp ciepła lub dotacje do fotowoltaiki mogą starać się osoby fizyczne, które są właścicielami, współwłaścicielami lub użytkownikami wieczystymi nieruchomości, podczas gdy znajdują się one na terenie powiatu żywieckiego. Dofinansowanie obejmuje 10 gmin, które  należą do Związku Międzygminnego ds. Ekologii (ZMGE):

 • GILOWICE
 • JELEŚNIA
 • KOSZARAWA
 • LIPOWA
 • ŁODYGOWICE
 • MILÓWKA
 • RAJCZA
 • RADZIECHOWY-WIEPRZ
 • UJSOŁY
 • ŻYWIEC

Uwaga: Instalacja może być wykonana jedynie dla budynków, które  oddano do użytkowania nie później niż 30. czerwca 2020r. Wniosek o dofinansowanie fotowoltaiki bądź zakupu pompy ciepła mógł składać  wnioskodawca, który nie posiada zaległych zobowiązań finansowych wobec gminy.


Inwestycje, które można wykonać w ramach programu „Słoneczna Żywiecczyzna”:


 • panele fotowoltaiczne – służące do produkcji energii elektrycznej (maksymalna moc instalacji dla budynku mieszkalnego: 10 kW na budynek),
 • powietrzna pompa ciepła – służąca do ogrzewania budynku mieszkalnego,
 • powietrzna pompa ciepła – służąca do ogrzewania wody w budynku mieszkalnym,
 • gruntowa pompa ciepła – służąca do ogrzewania budynku mieszkalnego,


Dotacja na pompy ciepła – wysokość:

Wysokość grantu zależy przede wszystkim od rodzaju inwestycji, czyli wybranej opcji pompy ciepła.

Pompy ciepła gruntowe – koszty kwalifikowane: 20 000,00 zł netto; (maksymalnie 3 500zł/1 kW mocy cieplnej jednostki centralnej);

Powietrzne pompy ciepła do cwu i co – 10 000 zł netto; (maksymalnie 3 500zł/1 kW mocy cieplnej jednostki centralnej);

Powietrzne pompy ciepła do co – 6 000zł netto; (maksymalnie 3 500zł/1 kW mocy cieplnej jednostki centralnej);

Dotacje do fotowoltaiki – wysokość:

Instalacja fotowoltaiczna  – koszty kwalifikowane to maksymalnie 4 200,00 zł netto za 1 kWp instalacji. Maksymalna kwota dofinansowania to 42 000,00 zł netto, ponieważ maksymalna moc instalacji fotowoltaicznej możliwej do zrealizowania w ramach grantu to 10 kWp.

 

Zakwalifikowałeś się do programu „Słoneczna Żywiecczyzna”?

 

Lista grantobiorców w projekcie „Słoneczna Żywiecczyzna” została zamknięta. Jeśli zakwalifikowałeś się do grona grantobiorców, skontaktuj się z nami, wyjaśnimy wszystkie dalsze kroki.

Ponieważ w ramach projektu „Słoneczna Żywiecczyzna” zamontowaliśmy już ponad 150 instalacji, niewątpliwie więc jesteśmy wykonawcą, który zadba o wszystko. Skorzystaj z naszego doświadczenia i wiedzy profesjonalistów. Skontaktujemy się z Tobą, aby zaproponować optymalne rozwiązanie dla twojego domu lub firmy.

Masz więcej pytań? Zadzwoń!

Czujesz się zagubiony lub po prostu nie chce Ci się tyle czytać? Rozumiemy to dlatego codziennie czekamy na telefon od Ciebie. Możesz też zostawić swój numer telefonu poniżej, oddzwonimy od razu!

33 499 88 66

Lub


Realizacje Ekosun w projekcie "Słoneczna Żywiecczyzna"

Słoneczna Żywiecczyzna - RychwałdFotowoltaika Żywiec: instalacja PV o mocy 5,36 kWpSłoneczna Żywiecczyzna, Słotwina: instalacja fotowoltaiczna o mocy 7,48 kWpFotowoltaika Żywiec: Bierna, instalacja fotowoltaiczna o mocy 7,48Słoneczna Żywiecczyzna: Łodygowice, instalacja fotowoltaiczna o mocy 6,12 kWpProjekt Słoneczna Żywiecczyzna: Ujsoły: instalacja fotowoltaiczna o mocy 6,03 kWpSłoneczna Żywiecczyzna: Radziechowy: instalacja fotowoltaiczna o mocy 8,5 kWpPanele fotowoltaiczne Żywiec: instalacja fotowoltaiczna o mocy 5,18 kWpFotowoltaika "Słoneczna żywiecczyzna": Pietrzykowice: instalacja PV o mocy 6,93 kWpFotowoltaika - Słoneczna Żywiecczyzna: Rychwałd: Instalacja PV o mocy 9,23 kWpPOZOSTAŁE REALIZACJE