Zadzwoń do nas 33 499 88 66
43-300 Bielsko-Biała, ul. Karpacka 15

Mój Prąd 2021 – III nabór, lipiec 2021r.

 

Fotowoltaika z dotacją 3 000zł – Mój Prąd 3.0. 1 lipca 2021r. rusza kolejny nabór w programie Mój Prąd 2021. Można otrzymać zwrot części kosztów inwestycji w mikroinstalację fotowoltaiczną. Program Mój Prąd ma wesprzeć rozwój energetyki prosumenckiej i zwiększyć wykorzystanie odnawianych źródeł energii na terenie Polski. Program wspiera inwestycje w mikroinstalacje fotowoltaiczne mieszkańców całego kraju.  Godne uwagi jest także to, że w kolejnym naborze (planowanym na 2022r.) przewidywane jest rozszerzenie zakresu dofinansowania. Prawdopodobnie dofinansowanie obejmie dodatkowe komponenty z zakresu magazynowania energii.

Masz więcej pytań? Zadzwoń

Czujesz się zagubiony lub po prostu nie chce Ci się tyle czytać? Rozumiemy to dlatego codziennie czekamy na telefon od Ciebie. Możesz też zostawić swój numer telefonu poniżej, oddzwonimy od razu!

730 100 725

Lub

mój prąd 2021

Beneficjenci programu Mój Prąd 2021

Podobnie do poprzednich edycji programu, o dofinansowanie w formie dotacji mogą starać się osoby fizyczne, które zdecydowały się na mikroinstalację fotowoltaiczną i wytwarzają energię elektryczną na własne potrzeby. Z pewnością instalacja, na którą chcemy otrzymać dofinansowanie powinna być już zamontowana i podłączona do sieci elektroenergetycznej. Moc instalacji fotowoltaicznych, które obejmuje program Mój Prąd przede wszystkim musi mieścić się w przedziale od 2kw do 10kw. Godne uwagi jest także to, że program obejmuje tylko nowe instalacje PV. Jeśli więc zdecydowałeś się rozbudować swoją już istniejącą instalację nie możesz starać się o dofinansowanie.

Dofinansowanie Mój Prąd 2021

Dotacja Mój Prąd wynosi do 50% kosztów kwalifikowanych inwestycji w instalację fotowoltaiczną. Jej wysokość to jednak maksymalnie 3 tys. złotych. Dotacja zwolniona jest z podatku PIT. Pozostałe koszty (czyli te, których nie objęło wsparcie z programu) możesz odliczyć od podatku (ulga termomodernizacyjna). Dotacji z programu Mój Prąd nie można natomiast łączyć z innymi dofinansowaniami ze środków publicznych. Jeśli więc skorzystałeś z regionach programów bądź „Czystego Powietrza” nie możesz starać się o dotację w programie „Mój Prąd”.

Wniosek Mój Prąd 2021

Pierwszy nabór – 30.08.2019 do 20.12.2019 – pierwszy nabór został zakończony.

Drugi nabór – 13.01.2020 do 06.12.2020 – drugi nabór został zakończony.

Aktualny: Trzeci nabór programu Mój Prąd 2021: startuje 1.lipca 2021r.

Nabór potrwa do 22.12.2021 r. lub do wyczerpania alokacji środków. Kwota alokacji dla bezzwrotnych form dofinansowania: do 534 000 tys. zł

Jak wypełnić wniosek Mój Prąd? Jeśli chcesz starać się o dofinansowanie w Programie, musisz zacząć od złożenia wniosku. Mój Prąd wniosek złożysz za pośrednictwem Generatora Wniosków o Dofinansowanie (GWD)

Aby złożyć wniosek przez Internet będziesz potrzebować profilu zaufanego bądź e-dowodu, w celu potwierdzenia swojej tożsamości. W związku z tym, że wnioski w formie papierowej nie będą przyjmowane, można składać je tylko online. Ponieważ po wysłaniu wniosku nie ma możliwości podmiany załączników ani edytowania treści, niewątpliwie do złożenia wniosku najlepiej najpierw odpowiednio się przygotować. Przygotuj elektroniczne wersje wszystkich dokumentów oraz sprawdź ich poprawność i kompletność.

moj prad 2021

Wniosek Mój Prąd – potrzebne dokumenty

Aby złożyć wniosek o dofinansowanie z programu Mój Prąd potrzebne są następujące dokumenty:

  • kopia faktury za dostawę i montaż instalacji PV
  • dowód opłacenia faktury
  • zaświadczenie OSD (Operatora Sieci Dystrybucyjnej), które potwierdza montaż licznika wraz z numerem PPM (Punktu Poboru Mocy)
  • pełnomocnictwo – jeśli wniosek składasz w imieniu osoby fizycznej ubiegającej się o dofinansowanie – według dostępnego wzoru

Wypełniony wniosek wraz z załącznikami sprawdź i podpisz przed wysłaniem. Podpis możesz złożyć na 3 sposoby: za pomocą podpisu zaufanego, e-dowodu bądź certyfikatu kwalifikowanego. Potwierdzenie złożenia wniosku otrzymasz na swój adres mail (podany we wniosku) oraz na skrzynkę ePUAP.

Potrzebujesz pomocy? Chcesz wiedzieć więcej o programie Mój Prąd 3.0?

Skontaktuj się z naszym doradcą