Zadzwoń do nas 33 499 88 66
43-300 Bielsko-Biała, ul. Karpacka 15
kolektor rurowo-próżniowy

Kolektory słoneczne to ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie, które może znaleźć się w każdym domu. W czasach, gdy energia staje się coraz droższa a ogrzewanie ciepłej wody i powietrza w domach jednorodzinnych nie jest już luksusem, ale standardem, ich właściciele poszukują nowych, bardziej ekonomicznych sposobów jej pozyskiwania. Wśród nich coraz większą popularność zyskują odnawialne źródła energii, np. promieniowanie słoneczne. To właśnie ono jest podstawą stworzenia kolektorów solarnych, które stanowią główną część naszej oferty.

Solary dostępne są w dwóch typach – płaskim i rurowo-próżniowym. Różnią się między sobą budową, poszczególnymi właściwościami i wynikającą z nich zasadą działania a także ceną. Najważniejszym elementem kolektorów słonecznych jest absorber, który pochłania promieniowanie i kieruje je do dalszych części, przekształcających je w energię. Energię wykorzystujemy nie tylko do ogrzewania wody użytkowej, ale także  jako wsparcie systemu centralnego ogrzewania. Jednocześnie praca urządzenia nie powoduje znacznych strat ciepła.

Oferowane przez nas kolektory słoneczne to rozwiązania trwałe, skuteczne, a przy tym całkowicie nieszkodliwe dla środowiska naturalnego. Wysokiej klasy komponenty wykorzystane do ich budowy gwarantują wydajną pracę przez cały rok oraz odporność na szkodliwe warunki atmosferyczne. Dodatkową zaletą inwestowania w solary jest fakt, że koszt ich eksploatacji zwraca się zazwyczaj po kilku do kilkunastu lat użytkowania. Aby cena zakupu solarów oraz ich montażu była jeszcze niższa, warto zdecydować się na skorzystanie z programu dopłat pochodzących z programu NFOŚiGW.

KOLEKTORY SŁONECZNE – RODZAJE

Kolektor płaski

Urządzenie to coraz częściej widzimy na dachach wielu polskich domów. Proponowane przez Ekosun kolektory słoneczne płaskie są wykonane z szyby o najwyższej klasie przepuszczalności promieniowania. Pokryte są powłoką antyrefleksyjną, która jeszcze podnosi przenikalność światła. Poprzez zamontowanie pod nimi nowoczesnego absorbera, wydajność cieplna znacznie wzrasta, a cała konstrukcja staje się wytrzymalsza.

Kolektor rurowo-próźniowy

Jest to wydajny system, dzięki któremu pozyskujemy ciepło do ogrzania domu, wody użytkowej, a nawet tej znajdującej się w basenie. Kolektor rurowo – próżniowy zbudowany jest z dwóch szklanych przewodów włożonych jeden w drugi oraz miedzianego umieszczonego w środku, który dostarcza ciepło do wymiennika. W efekcie niskiej temperatury parowania, urządzenie to działa nawet w czasie mniejszego nasłonecznienia.