Zadzwoń do nas 33 499 88 66
43-300 Bielsko-Biała, ul. Karpacka 15
kolektor płaski

Słoneczny kolektor płaski EKOSUN zbudowaliśmy z wysokiej klasy materiałów, aby zapewnić optymalną, całoroczną pracę zestawu.

Urządzenie przykrywa szyba wykonana ze szkła o najwyższej klasie przepuszczalności promieniowania słonecznego. Zachowuje przy tym bardzo dobrą wytrzymałość. Powierzchnie szyb pokrywają warstwy antyrefleksyje, które dodatkowo zwiększają przepuszczalność promieniowania słonecznego i podnoszą sprawność urządzenia, a w związku z tym samym uzyski ciepła. Nawet przy niskich kątach padania promieni szyba zapewnia przepuszczalność promieni do wnętrza kolektora.

Pod powierzchnią szyby znajduje się absorber. Zastosowane do jego produkcji materiały zapewniają bezkompromisową wydajność cieplną i trwałość urządzenia. We wnętrzu panelu znajdziemy równoległy układ przewodów miedzianych, co zapewnia minimalne opory przepływu płynu solarnego. O niewielkie straty ciepła podczas procesu jego produkcji w solarze dba wełna mineralna o niskich współczynnikach przepuszczalności.

W solarze płaskim bardzo ważną rolę pełni obudowa. Musi ona mieć odpowiednią wytrzymałość mechaniczną na oddziaływanie wiatru i śniegu. Obudowa nie pełni jednak tylko funkcji ochronnych. W warunkach bardzo intensywnej pracy kolektora zapewnia właściwą wentylację wnętrza urządzenia, jednocześnie w warunkach nadmiernej wilgoci zabezpiecza przed jej wnikaniem do panelu. Wykonywana z lakierowanego proszkowo aluminium obudowa kolektorów słonecznych EKOSUN  zapewnia antykorozyjność i wysoką sztywność przy niskim ciężarze.

Tak długo jak na solary padać będą promienie słońca, tak długo produkował on będzie ciepło, sprowadzane następnie do zasobnika wody przy użyciu czynnika grzewczego, którym jest niezamarzający płyn solarny EKOSUN. Kolektor płaski od Ekosun to częsty wybór klientów, którzy cenią sią sobie niezawodność i wysoką jakość wykonania.