Zadzwoń do nas 33 499 88 66
43-300 Bielsko-Biała, ul. Karpacka 15

Kolektor słoneczny płaski EKOSUN zbudowany jest z wysokiej klasy materiałów, aby zapewnić optymalną, całoroczną pracę zestawu.

Zastosowana jako przykrycie urządzenia szyba wykonana jest ze szkła o najwyższej klasie przepuszczalności promieniowania słonecznego, zachowując przy tym bardzo dobrą wytrzymałość. Powierzchnie szyb pokrywane są warstwami antyrefleksyjnymi, które dodatkowo zwiększają przepuszczalność promieniowania słonecznego, podnosząc sprawność urządzenia i tym samym uzyski ciepła. Nawet przy niskich kątach padania promieni szyba zapewnia przepuszczalność promieni do wnętrza kolektora.

Pod powierzchnią szyby znajduje się absorber. Zastosowane do jego produkcji materiały zapewniają bezkompromisową wydajność cieplną i trwałość urządzenia. We wnętrzu panelu znajdziemy równoległy układ przewodów miedzianych, co zapewnia minimalne opory przepływu płynu solarnego. O niewielkie straty ciepła podczas procesu jego produkcji w solarze dba wełna mineralna o niskich współczynnikach przepuszczalności.

W solarze płaskim bardzo ważną rolę pełni obudowa. Musi ona mieć odpowiednią wytrzymałość mechaniczną na oddziaływanie wiatru i śniegu. Obudowa nie pełni jednak tylko funkcji ochronnych. W warunkach bardzo intensywnej pracy kolektora zapewnia właściwą wentylację wnętrza urządzenia, jednocześnie w warunkach nadmiernej wilgoci zabezpiecza przed jej wnikaniem do panelu. Obudowa kolektorów słonecznych EKOSUN jest wykonywana z lakierowanego proszkowo aluminium zapewniając antykorozyjność i wysoką sztywność przy niskim ciężarze.

Tak długo jak na solary padać będą promienie słońca, tak długo produkował on będzie ciepło, sprowadzane następnie do zasobnika wody przy użyciu czynnika grzewczego, którym jest niezamarzający płyn solarny EKOSUN.