Zadzwoń do nas 33 499 88 66
43-300 Bielsko-Biała, ul. Karpacka 15

Fotowoltaika Mikołów

Panele słoneczne to rozwiązanie po które coraz częściej sięgają właściciele gospodarstw domowych. Ekologiczna wizja pozyskiwania energii słonecznej przyświeca wielu osobom, które chcą wprowadzić rozwiązania nieingerujące w środowisko naturalne. Również mieszkańcy Mikołowa coraz bardziej przekonują się do instalacji fotowoltaicznej ze względu na jej ekologiczny i ekonomiczny wymiar.  Fotowoltaika Mikołów jest teraz w prawdziwym rozkwicie. Aby w pełni przekonać się do założenia fotowoltaiki należy skorzystać z rad fachowców. Firma Ekosun zatrudnia wyłącznie profesjonalistów, którzy indywidualnie tworzą projekty i realizują zlecenia z dbałością o każdy szczegół.

Innowacyjna technologia stojąca za fotowoltaiką ma na celu ograniczenie pobierania energii sieciowej. Założenie opisywanego systemu stanowi wydajną gospodarkę, która pozwoli uniezależnić się od corocznych podwyżek opłat za prąd. Wydajność instalacji zapewnia zaspokojenie potrzeb domowników, bądź przedsiębiorstwa w 100%. Ogniwa fotowoltaiczne wykonane są z najwyższej jakości materiałów, a więc inwestycja zwróci się po kilku latach użytkowania. Dzięki panelom słonecznym staniesz się nie konsumentem, który nabywa energię z ogólnodostępnej sieci, ale jej producentem. Ponadto, ważna jest również świadomość, że całość jest bezpieczna dla środowiska, gdyż nie powoduje emisji zanieczyszczeń. Tym samym, fotowoltaika jest bezpiecznym i sprawdzonym sposobem pozyskiwania energii na własny użytek.

    NIE WIESZ CO WYBRAĆ?

    ZAMÓW DARMOWY AUDYT TECHNICZNY

    Fotowoltaika Mikołów: moduły fotowoltaiczne

    Inwestycja w panele słoneczne zwraca się po kilku latach użytkowania systemu. Przede wszystkim należy jednak zwrócić uwagę na materiały z których zostały wykonane podzespoły. Firma Ekosun wykorzystuje krzem, który odznacza się na rynku innowacyjnością oraz jest odporny na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Proces fotowoltaiczny przebiega na zasadzie przemiany fotonów w dostępny prąd elektryczny. Światło ulega modyfikacji w wolty, co jest skutkiem absorpcji światła przez panele słoneczne. Fotony wybijają wolne elektrony z atomów, w konsekwencji czego umożliwiają im wolny przepływ. Przepływ popularnie nazywany jest energią elektryczną.

    Pojedyncze ogniwo nie ma silnej mocy, która mogłaby wyprodukować prąd dla całego gospodarstwa domowego, dlatego profesjonalne firmy łączą je w moduły, które są w stanie zaspokoić potrzeby mieszkańców. Najczęściej spotyka się moduły sześćdziesięciu pojedynczych ogniw. Według szacunków, moduł osiąga moc od 250 do 320 Wp, a więc wystarczy kilkanaście modułów aby spełnić oczekiwania przeciętnego gospodarstwa domowego. Szereg modułów tworzy jeden panel.

    Na rynku dostępne są trzy rodzaje paneli fotowoltaicznych:

    panele amorficzne,

    Panele amorficzne mają najniższą cenę, co również wpływa na jakość. Opisywany rodzaj ogniw jest  kruchy, wykazuje niską odporność na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych oraz ma niski współczynnik temperaturowy. W konsekwencji czego, panele słoneczne mogą być montowane jedynie w bardzo nasłonecznionych miejscach w ciepłym klimacie. Inaczej będą w stanie zasilić tylko niewielkie urządzenia, np. kalkulator kieszonkowy. Eksperci ocenili ich sprawność na 6-10%.

    panele polikrystaliczne,

    Panele polikrystaliczne są najczęściej używanym rodzajem ogniw. Mają budowę krystaliczną i niejednolitą. Można je odróżnić gołym okiem, ponieważ odznaczają się od pozostałych wyraźnie kwadratowym kształtem i niebieskim kolorem. Spotyka się je w instalacjach domowych i gospodarczych. Osiągają sprawność ok. 18%.

    panele monokrystaliczne.

    Panele monokrystaliczne zbudowane są z monolitycznego kryształu krzemu, przez co osiągają wysoką cenę rynkową. Sprawność określa się na poziomie 18-22%. Ich jakość jest bardzo wysoka, co wpływa na cenę.

    Pompy ciepła w Mikołowie i okolicach

    Mieszkańcy Mikołowa mają możliwość zainstalowania również urządzenia, które umożliwi utrzymanie wysokiej temperatury we wnętrzu domu. Pompy ciepła zamieniają energię na ciepło, co pozwala na ogrzanie domu, bądź pobieranej wody. Technologia wykorzystywana przez Ekosun pozwala również na zainstalowanie dodatkowych funkcji – ogrzewania wody w basenie i chłodzenie pomieszczeń.

    Pompa ciepła dostarcza energię do sprężarki i pomp obiegowych, co skutkuje powstaniem ciepła użytkowego. Koszty tego procesu można znacząco obniżyć, jeżeli zainstaluje się instalację fotowoltaiczną. Wówczas na dostarczenie 1 kWh energii będzie wymagało pobrania mniej niż 250 Wh energii z sieci użytkowej. Jest to rozwiązanie bezpieczne i proekologiczne.

    Pompy ciepła powietrzne i gruntowe

    Ekosun dba o potrzeby swoich klientów, dlatego posiada w ofercie dwa rodzaje pomp:

    – pompa ciepła powietrzna, która niezależnie od temperatury czerpie energię z powietrza. Jeżeli źródło okaże się za małe, konieczne będzie zainstalowanie dodatkowej grzałki elektrycznej. Pompa może być zasilana także powietrzem wentylacyjnym, co czyni ją bardzo ekonomiczną i ekologiczną alternatywą dla tradycyjnych metod grzewczych.

    – pompa ciepła gruntowa, która wykorzystuje energię zgromadzoną pod ziemią (za pomocą korektora pionowego lub poziomego). Rodzaj i typ korektora jest rekomendowany przez Ekosun na podstawie wytycznych i warunków geologicznych.