Fotowoltaika Częstochowa – panele i ogniwa słoneczne – pompy ciepła
Fotowoltaika Częstochowa
Fotowoltaika Częstochowa: to niewątpliwie nowoczesny sposób na pozyskiwanie energii elektrycznej z promieni słonecznych. W związku z tym zamontowanie paneli słonecznych pozwala przede wszystkim na zmniejszenie opłat za prąd prawie do zera, ponieważ produkując własny prąd pozostaną nam jedynie opłaty stałe.
Fotowoltaika dostępna jest dla mieszkańców Częstochowy i okolic, którzy coraz chętniej decydują się na wybranie tego ekologicznego rozwiązania. Warto zauważyć, że panele fotowoltaiczne nie produkują dymu oraz nie zanieczyszczają środowiska. Dzięki nim możliwe jest zmniejszenie ilości CO2, który emitowany jest do atmosfery.
Bezsprzecznie panele słoneczne potrzebują do działania światła dziennego. Pozyskują one jednak energię ze słońca nawet w pochmurne, deszczowe dni. Warto wyjaśnić to na początku, ponieważ wielu ludzi uważa, że aby panele fotowoltaiczne działały, potrzebne są bardzo słoneczne dni. Zamontowanie instalacji fotowoltaicznej to duża oszczędność, a koszty fotowoltaiki zwracają się po kilku lub kilkunastu latach. Panele montuje się na dachu, więc nie zajmują one miejsca na działce. W przeciwieństwie do generatorów wody z wiatru, pracują one cicho oraz nie wydają żadnych dźwięków.
Nasza firma, Ekosun, oferuje Państwu możliwość zamontowania paneli słonecznych na terenie Częstochowy i okolic. Montujemy instalacje fotowoltaiczne w domach jednorodzinnych, w większych gospodarstwach domowych oraz w firmach. Zapewniamy najwyższą jakość materiałów oraz profesjonalną grupę montażystów, którzy zrealizują usługę szybko i dokładnie. Z naszą pomocą staną się Państwo indywidualnym producentem prądu, niezależnym od dystrybutorów. Fotowoltaika Częstochowa to potencjał, który każdy z mieszkańców może wykorzystać w swoim domu.
Montowane przez nas panele fotowoltaiczne są trwałe oraz długoletnie, dzięki temu przez wiele lat będą się Państwo mogli cieszyć darmowym, ekologicznym prądem.
NIE WIESZ CO WYBRAĆ?
Fotowoltaika Częstochowa: panele fotowoltaiczne i ogniwa słoneczne
Podstawowym elementem każdego modułu w fotowoltaice jest ogniwo fotowoltaiczne. Ogniwa te łączone są w moduły, po 60 ogniw. Moc jednego modułu to od 250 do 320 Wp. Połączone moduły nazywa się panelem fotowoltaicznym.
W Polsce wykorzystywane są wysokiej jakości ogniwa krzemowe. Od trwałości ogniwa zależy wydajność całego modułu słonecznego, dlatego tak ważne jest, by ten mały element pochodził od zaufanych producentów. Z takimi producentami współpracuje nasza firma, Ekosun, dbająca o najwyższą jakość użytkowanych materiałów.
Ogniwa fotowoltaiczne mają za zadanie przetworzyć promieniowanie w prąd elektryczny. Proces przekształcania światła w elektryczność nazywa się procesem fotowoltaicznym. Rozpoczyna się on od momentu, w którym światło pada na materiał paneli fotowoltaicznychi jest przez nie absorbowane. Następnie wybijane są wolne elektrony z atomów, co pozwala im na wolny przepływ. W efekcie powstaje energia elektryczna.
Pomimo tego, że moduł PV wytwarza moc, do prawidłowego działania systemu potrzebne są także inne elementy. W skład instalacji fotowoltaicznej zawsze wchodzą:
Omawiając elementy instalacji fotowoltaicznej warto wyróżnić także rodzaje modułów, różniące się między sobą wydajnością i ceną. Są to:
Pompy ciepła w Częstochowie i okolicach
Mieszkańcy Częstochowy i okolic mają również możliwość zamontowania w swoim domu pompy ciepła, która pozwoli im na uzyskanie energii cieplnej, niezależnie od surowców dostarczanych przez dystrybutorów. Pompa ciepła może być połączona z instalacją fotowoltaiczną, co pozwoli na bardziej efektywne działanie obu mechanizmów.
Nasza firma w swojej ofercie posiada najwyższej jakości pompy ciepła, które zamieniają ogólnodostępną oraz darmową energię z otoczenia na ciepło, które posłuży Państwu do ogrzania domu lub wyprodukowania ciepłej wody. Energia do pozyskania znajduje się w wodzie, w powietrzu oraz w ziemi. Dzięki takiej inwestycji stają się Państwo niezależnym producentem energii cieplnej.
Pompa ciepła działa w bardzo efektywny sposób, który opiera się na dostarczeniu energii do napędu sprężarki i pomp obiegowych. Aby do budynku dostarczone zostało 1kWh energii, pompa ciepła potrzebuje pozyskać z sieci tylko 250Wh. Aż 3/4, czyli 750Wh energii uzyskiwane jest z odnawialnego źródła energii – z wody, powietrza lub ziemi. Warto dodać, że ogrzewanie z wykorzystaniem pompy ciepła jest bezpieczne oraz bezobsługowe.
Pompy ciepła powietrzne i gruntowe
W naszej ofercie posiadamy zarówno pompy ciepła powietrzne, jak i gruntowe. Czym różnią się te dwa rodzaje?
Pompa ciepła powietrzna to niewątpliwie najbardziej ekonomiczne i ekologiczne urządzenie, z którego pomocą możliwe jest ogrzewanie budynku i przygotowanie ciepłej wody. Jako dolne źródło ciepła ta pompa ciepła wykorzystuje powietrze. Może ona pracować nawet podczas gdy temperatury spadają nawet do -25 stopni Celsjusza.
W przeciwieństwie do pompy powietrznej pompa ciepła gruntowa nie wykorzystuje powietrza, a energię, która gromadzi się w ziemi. W jej przypadku, jako oddolne źródło ciepła możemy wykorzystać wymiennik poziomy lub wymiennik pionowy.