Zadzwoń do nas 33 499 88 66
43-300 Bielsko-Biała, ul. Karpacka 15

Fotowoltaika dla firm – czy to się opłaca?

Fotowoltaika dla firm to przede wszystkim inwestycja w obniżenie kosztów stałych firmy, ponieważ tańszy prąd dla przedsiębiorców to realne oszczędności w firmowym budżecie. Niewątpliwie jednym z wyższych kosztów utrzymania przedsiębiorstwa, niezależnie czy mówimy o małej piekarni czy wielkiej hali produkcyjnej, są opłaty za energię elektryczną. Jeszcze bardziej koszty te są odczuwalne od 1. stycznia 2021, w związku z wprowadzeniem opłaty mocowej. Fotowoltaika dla firm uniezależni twoje przedsiębiorstwo od podwyżek cen prądu.

tańszy prąd dla firm

Tańszy prąd dla przedsiębiorców? Opłata mocowa – jak ją pokonać?

Od 1. Stycznia 2021r. wprowadzona została opłata mocowa, która jeszcze bardziej podnosi koszty energii elektrycznej. Niewątpliwie wzrost cen energii uderzy przede wszystkim w małe i duże przedsiębiorstwa. Dlaczego? Ze względu na to, że opłata mocowa jest naliczana na podstawie wskazań licznika: 76,20zł netto za 1 MWh (w godzinach szczytowego zapotrzebowania: dni robocze od 7:00 do 22:00).

Wnioskując zatem, jeśli Twoje przedsiębiorstwo zużywa rocznie w takich godzinach np. 53 MWh, Twój rachunek za prąd wzrośnie o 4 038,60zł.

W przypadku dużych firm i przedsiębiorstw, które zużywają rocznie 100MWh w godzinach szczytowego zapotrzebowania, ich koszty energii wzrosną aż o 7 620zł.

W związku z tymi opłatami fotowoltaika dla firm, to jedyna szansa na tańszy prąd dla przedsiębiorców, a właściwie darmowy prąd ze słońca.

Fotowoltaika dla przedsiębiorstw – ekonomicznie

Fotowoltaika dla firm to rozwiązanie przede wszystkim ekonomiczne. W końcu kluczową kwestią  jest pytanie, jak obniżyć koszty w firmie? Instalacja fotowoltaiczna w przedsiębiorstwie wykorzystuje darmową energię ze słońca. W związku z tym firma osiąga niezależność energetyczną, a co za tym idzie oszczędza na rachunkach za prąd. Wysokość oszczędności w firmie, zależy przede wszystkim od zapotrzebowania na energię elektryczną oraz od wielkości instalacji. Tylko dobrze dobrana instalacja fotowoltaiczna da Ci realne oszczędności.

Jeśli chcesz dokonać darmowej kalkulacji i sprawdzić opłacalność inwestycji w twojej firmie – skontaktuj się z naszym doradcą.

Fotowoltaika dla firm – ekologicznie

Ogniwa fotowoltaiczne nie generują gazów cieplarnianych, hałasu i można poddać je recyklingowi. Fotowoltaika to obecnie najbardziej ekologiczne rozwiązanie w sektorze wykorzystania odnawialnych źródeł energii, ponieważ realnie ogranicza emisję CO2. Niewątpliwie firmy, w których prowadzona jest świadoma polityka społecznej odpowiedzialności nie pozostają obojętne na wpływ przedsiębiorstwa na środowisko i najbliższe otoczenie. Nieważne czy prowadzisz mały, średni czy duży biznes, klienci z pewnością docenią twoją odpowiedzialność w kwestiach ekologicznych. Instalacje fotowoltaiczne bez wątpienia podnoszą prestiż przedsiębiorstwa i podkreślają jego społeczną odpowiedzialność. Inwestycja w odnawialne źródła energii (OZE) jest więc nie tylko inwestycją w energetyczną niezależność, ale także w poprawę wizerunku przedsiębiorstwa.

Więcej o ogniwach fotowoltaicznych przeczytasz tutaj: https://ekosun.pl/ogniwa-fotowoltaiczne/https://ekosun.pl/ogniwa-fotowoltaiczne/

Fotowoltaika dla firm w świetle ustawy o OZE

Instalacja zamontowana na dachu lub gruncie przedsiębiorstwa, do sieci podłączona zostaje za pomocą licznika dwukierunkowego. Za sprawą ustawy o OZE zakład energetyczny jest zobowiązany do odkupienia nadwyżek prądu od przedsiębiorcy, który jest właścicielem instalacji. Zawarta w nowelizacji ustawy definicja prosumenta została poszerzona o małych i średnich przedsiębiorców. W związku z tym prosumentem mogą zostać te przedsiębiorstwa, których przeważającą działalnością nie jest wytwarzanie energii. Mowa tu o mikroinstalacjach czyli takich o mocy do 50kW. Ze względu na te zmiany w ustawodawstwie, przedsiębiorcy mogą podobnie do gospodarstw domowych, korzystać z systemu opustów. Pozwala to także na magazynowanie energii i wykorzystanie jej w okresach większego zapotrzebowania. Niewykorzystana przez firmę energia może także zostać odsprzedana do Zakładu Energetycznego. Ceny odsprzedawanej energii są hurtowe i zależą od stawki

Fotowoltaika dofinansowanie dla firm

Podobnie do gospodarstw domowych firmy także mogą starać się o dofinansowanie zarówno z ogólnopolskich jak i Regionalnych Programów Operacyjnych. Nasi specjaliści na bieżąco monitorują rynek dotacji w poszczególnych województwach oraz możliwości ofererowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Ponieważ sytuacja na rynku wspierającym Odnawialne Źródła Energii jest w ostatnim czasie bardzo dynamiczna, najlepiej skonsultować się z naszym doradcą. Zadzwoń lub umów się na spotkanie, podczas którego poznasz aktualne możliwości i rozwiązania dla swojego biznesu oraz bieżące dotacje na fotowoltaikę dla firm.

Leasing fotowoltaiki

Jednym z dość popularnych rozwiązań w kwestii finansowania inwestycji w instalacje fotowoltaiczne jest leasing fotowoltaiki. To forma skierowana głównie do przedsiębiorstw, które mogą zdecydować się na: leasing operacyjny, leasing finansowy bądź pożyczkę leasingową. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj:

https://ekosun.pl/blog/oze/leasing-fotowoltaiki-na-jakich-zasadach-leasingowane-sa-panele-fotowoltaiczne/

Fotowoltaika dla przedsiębiorstw – jak zrobić to z głową?

Profil energetyczny przedsiębiorstwa jest niewątpliwie zdecydowanie inny niż gospodarstwa domowego. Oczekiwania względem dużych instalacji fotowoltaicznych montowanych na dachu bądź gruncie firmy także znacznie przewyższają te dominujące w domach prywatnych. Szczegółowy audyt oraz zastosowanie zaawansowanych rozwiązań technologicznych to kluczowe kwestie przy budowaniu instalacji fotowoltaicznej dla przedsiębiorstwa. Wykonawca instalacji musi przede wszystkim dysponować odpowiednim zapleczem technologicznym, sprzętowym, a także zespołem wykwalifikowanych specjalistów, doświadczonych w zakresie dużych instalacji dla firm. Decyzja o podjęciu współpracy z niewielką, niesprawdzoną i krótko działającą na rynku firmą jest dalece ryzykowna. W przypadku takich inwestycji nie polecamy także korzystania z usług podwykonawców dużych firm.

Instalacja fotowoltaiczna, która się opłaca– znajdź dobrego wykonawcę

Jak więc sprawdzić partnera w budowaniu instalacji fotowoltaicznej i znaleźć najlepszego wykonawcę? Przede wszystkim sprawdź firmę pod względem długości istnienia na rynku, zapytaj o to, czy działa w oparciu o podwykonawców, przejrzyj realizacje firmy. Duże doświadczenie i przejrzystość działania to główne czynniki, które wpływają na jakość oferowanych usług na rynku fotowoltaiki. Najlepszym sprawdzeniem wykonawcy są jego realizacje – sprawdź czy ma doświadczenie w budowaniu instalacji dla firm i przedsiębiorstw, jak poradził sobie z dużymi instalacjami.

Jeśli chcesz poznać nas bliżej, zapraszamy Cię do zapoznania się z naszymi realizacjami dla firm i gospodarstw domowych oraz referencjami naszych klientów, wśród których znalazły się takie firmy i placówki publiczne jak:  SM LOGISTIC z Wieprza, Vein z Jankowic, Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej,  EURO – KAS  w Katowicach i in.


fotowoltaika dla firm

Masz więcej pytań? Zadzwoń!

Czujesz się zagubiony lub po prostu nie chce Ci się tyle czytać? Rozumiemy to dlatego codziennie czekamy na telefon od Ciebie. Możesz też zostawić swój numer telefonu poniżej, oddzwonimy od razu!

33 499 88 66

Lub

EKOSUN DLA FIRM

Jak Szkło, Goczałkowice - Zdrój

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 294,00 kWp, zbudowana z 840 modułów LONGI 350 W i 10 falowników firmy FRONIUS.

Centrum Pulmonologii i Torakochirurgi, Bystra

Wykonanie dwóch mikroelektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 79,2 kWp wraz z przebudową układu zasilającego i pomiarowego wewnętrznej sieci elektroenergetycznej.

Zakład Przetwórstwa Mięsnego Bożek, Godziszka

Elektrownia fotowoltaiczna na gruncie, ukończona w lipcu 2017r. Ekosun realizował drugi etap inwestycji (moc 80 kWp). Łączna moc instalacji 120 kWp. Układ oparto o panele Brukbet Solar o mocy 270W. Konstrukcja Korab (Polska), inwertery Kostal (Niemcy).

R.D.I., Bielsko - Biała

Instalacja fotowoltaiczna o łącznej mocy 39,96 kWp w Bielsku – Białej, zrealizowana dla firmy R.D.I. Zastosowano: 108 szt. modułów LONGI370 oraz 2 falowniki Solar Edge z pełną optymalizacją.

Bulten Polska S.A., Bielsko - Biała

Instalacja fotowoltaiczna o łącznej mocy 99,75 kWp. Zastosowana konstrukcja balastowa Novotegra, 350szt modułów Qcells 285, dwa falowniki huawei.

Meble Jończyk. Zakład stolarski, Dobrodzień

Elektrownię fotowoltaiczną o łącznej mocy 120 kWp budowaliśmy w trzech etapach, rozpoczynając od 40 kWp zamontowanych w 2016r. Układ oparliśmy o panele Solar Watt w wersji szkło-szkło oraz Brukbet Solar 300W mono. Zastosowaliśmy też inwertery SolarEdge z optymalizacją.

Młyn Jacka Hotel & SPA, Jaroszowice

Instalacja fotowoltaiczna na dachu hotelu Młyn Jacka w Jaroszowicach, wykonana przez Ekosun w 2018r. Moc instalacji: 40,32 kWp.

Więcej realizacji