Zadzwoń do nas 33 499 88 66
43-300 Bielsko-Biała, ul. Karpacka 15

POMPY POWIETRZNE ZASILANE POWIETRZEM ZEWNĘTRZNYM


Powietrzne systemy składają się z wymiennika zewnętrznego oraz wewnętrznego (urządzenia typu split) lub jednostki zewnętrznej w postaci pompy ciepła i zasobnika c.w.u. (monoblok) . Jako źródło ciepła wykorzystują one powietrze, a produkcja ciepła możliwa jest nawet, gdy temperatura na zewnątrz budynku spadnie do -25°C. Jak to możliwe? W powietrzu, nawet przy ujemnej temperaturze, znajduje się pewien ładunek energii- jeśli staje się on zbyt mały aby zapewnić pompie ciepła zasilenie o odpowiednio wysokiej mocy wówczas konieczne staje się zastosowanie dodatkowego źródła ciepła w postaci np. istniejącego kotła gazowego, olejowego czy grzałki elektrycznej, w którą wyposażona jest każda z naszych pomp. Ich zadaniem będzie pokrycie zapotrzebowania na ciepło w szczytowych momentach.
Tego typu pompy to doskonałe rozwiązanie nie tylko do budynków modernizowanych, w których istnieje już jedno źródło ciepła, ale również do nowych budynków, w których chcemy wprowadzić oszczędności poprzez zastosowanie nowoczesnego i pewnego systemu grzewczego.

POMPY POWIETRZNE ZASILANE POWIETRZEM WENTYLACYJNYM


Pompy ciepła zasilane powietrzem wentylacyjnym umożliwiają odzysk energii z niekontrolowanej wentylacji domowej i wykorzystanie jej do produkcji ciepłej wody użytkowej, a nawet do ogrzewania.
W takiej sytuacji, dolnym źródłem ciepła staje się powietrze wewnętrzne z domu o wartości od 5-20°C. Powietrze ogrzane w budynku poprzez urządzenia elektryczne, istniejący system grzewczy, czy przez domowników, dostarczane jest do pompy ciepła, która odzyskuje je i przekazuje do produkcji cwu lub zasilania instalacji grzewczej. W ten oto sposób ciepło z powietrza wentylacyjnego nie zostaje zmarnowane, a ponownie wykorzystane. Straty ciepła poprzez niekontrolowaną wentylację stanowią aż połowę całkowitych strat budynku, dlatego też pompa ciepła na powietrze wentylacyjne to przede wszystkim wygodna i oszczędna forma ogrzewania możliwa do zastosowania w każdym domu.