Zadzwoń do nas 33 499 88 66
43-300 Bielsko-Biała, ul. Karpacka 15

Z Bielska – Białej na Hel… rowerem? Czemu nie! Jacek i Kacper pokonają rowerami ponad 700km w ramach wspieranej przez Ekosun akcji: Energia natury od morza po góry! Jej celem jest promocja ekologicznych rozwiązań w firmach. Z tej okazji przez cały tydzień będziemy promować EKO-pomysły, które możecie wykorzystać w swoich firmach, aby zadbać o naszą planetę. Z tej okazji razem z Radiem Bielsko przygotowaliśmy też konkurs… Sprawdźcie jak wziąć w nim udział.

EKOSUN DLA FIRM

Od ponad 12 lat zajmujemy się promowaniem ekologicznych rozwiązań, skupiających się na wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii. W naszej ofercie znajdziecie pompy ciepła, magazyny energii oraz instalacje fotowoltaiczne dla gospodarstw domowych i firm. Instalacje o mocy powyżej 50 kWp wymagają spełnienia wielu procedur – m.in. przygotowania projektu budowlanego, technicznego, uzyskania pozwolenia na budowę, warunków przyłączenia od OSD, czasami decyzji środowiskowej czy warunków zabudowy. Instalacja po wybudowaniu musi także zostać przyłączona do sieci, co wiąże się z wieloetapową procedurą…. To często zniechęca przedsiębiorców do inwestowania w OZE w swoich firmach. My jednak wychodzimy temu naprzeciw i zajmujemy się kompleksowo pomocą firmą w ramach współpracy – zaprojektuj i wybuduj, dając przedsiębiorcom możliwość łatwego dostępu do ekonomicznych i ekologicznych rozwiązań. Fotowoltaika w firmie to bowiem nie tylko realne oszczędności wynikające z produkcji własnej energii elektrycznej, ale także ogromny wpływ na redukcję emisji CO2.

ENERGIA NATURY OD MORZA PO GÓRY

To właśnie wykorzystanie OZE i zminimalizowanie śladu węglowego są głównymi hasłami, które Jacek i Kacper chcą promować podczas swojej wyprawy rowerowej z Bielska – Białej nad morze. Wyprawa startuje 17. lipca z Bielska-Białej. Meta na Helu planowana jest na piątek 21. lipca. Do pokonania: ponad 700 km.
Szczegóły trasy znajdziecie poniżej:
https://www.komoot.com/pl-pl/tour/1214412411?ref=itd&share_token=aC9TvlrfnlOWJUE8ka9Ux06AhDnDn2CJd8BWJMLCMZ14vmUcZD

KONKURS Z RADIEM BIELSKO

Partnerem akcji jest RADIO BIELSKO – codziennie od 17 do 21 lipca usłyszycie spoty promujące akcję. Śledźcie rozwój akcji, bo w piątek przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym do wygrania są vouchery na zakupy w sklepie rowerowym o wartości, 200, 300 i 500 zł. Wystarczy poprawnie odpowiedzieć na zadane przez prowadzącą pytania… gdzie znaleźć na nie odpowiedzi? Śledźcie naszą stronę www i profil FB, a pytania nie będą stanowić dla was problemu.

KONKURS Z EKOSUN

Podczas podróży chłopaków na naszym profilu facebook’owym opublikujemy zdjęcia z trzech miejsc na trasie. Osoba, która pod oznaczonymi zdjęciami, odgadnie wszystkie 3 miejsca, w których zostały zrobione zdjęcia, weźmie udział w losowaniu nagrody – nowoczesnej stacji pogody.

Zachęcamy do obserwowaniu naszego profilu, tam codziennie udostępniamy podpowiedzi z trasy w naszych relacjach)  i udziału w zabawie:

FACEBOOK

EKO-POMYSŁY DLA FIRM

WYKORZYSTANIE OZE
W przeciwieństwie do paliw kopalnych, pozostawiany przez panele fotowoltaiczne ślad węglowy jest niemal zerowy. Energia pochodzi bowiem z promieniowania słonecznego, które jest źródłem niewyczerpalnym. Oprócz względów ekonomicznych, warto przemyśleć inwestycję w PV w swojej firmie także ze względów ekologicznych. Konsumenci coraz częściej zwracają uwagę na odpowiedzialność biznesów i ich podejście do ekologii. Poniżej kilka przykładów firm, które realnie zredukowały emisję CO2 swoich przedsiębiorstw. Chcesz dowiedzieć się jak wyglądałoby to u ciebie – skontaktuj się z nami.

PROMUJ EKO- ROZWIĄZANIA
Nie zawsze ekologiczny sposób działania firmy musi skupiać się wokół „wielkich zmian”. Czasami wystarczy wprowadzić kilka drobnych eko-rozwiązań, by pozytywnie wpłynąć na środowisko. Jakie pomysły możesz wykorzystać?

  1. Postaw na eko-mobilność: promuj ekologiczne sposoby dojeżdżania do pracy wśród pracowników. Przygotuj benefity (np. w postaci elastycznego czasu pracy) dla pracowników, którzy dojeżdżają do pracy rowerem lub komunikacja miejską.
  2. Ogranicz produkcję odpadów ( w każdym biznesie jest to możliwe).
  3. Przejdź na elektroniczny obieg dokumentów
  4. Używaj energooszczędnego sprzętu
  5. Zrezygnuj z wody w butelkach – zainstaluj urządzenia filtrujące.

Masz więcej pytań? Zadzwoń!

Czujesz się zagubiony lub po prostu nie chce Ci się tyle czytać? Rozumiemy to dlatego codziennie czekamy na telefon od Ciebie. Możesz też zostawić swój numer telefonu poniżej, oddzwonimy od razu!

33 499 88 66

Lub

Pamiętajmy, że razem możemy więcej!