Zadzwoń do nas 33 499 88 66
43-300 Bielsko-Biała, ul. Karpacka 15

Pomoc Ukrainie

 

Nie pozostajemy obojętni wobec wydarzeń za naszą wschodnią granicą. Wojna na Ukrainie wymaga od nas realnego zaangażowania. Nie możemy wpłynąć na przebieg tych wydarzeń, ale możemy zaoferować swoją realną pomoc.

W naszym biurze działamy więc zarówno na rzecz osób, które zmagają się z wojną na Ukrainie, jak i tych, którym udało się uciec za granicę i uzyskali status uchodźcy w Polsce.

Ściśle współpracujemy z organizacją Braterstwo – na pomoc Ukrainie, która ma pod swoimi skrzydłami naprawdę wielu podopiecznych. W związku z tym potrzeby żywnościowe są naprawdę ogromne. Nieprzerwanie prowadzimy więc w naszym biurze przy ul. Karpackiej 15 (Bielsko – Biała) zbiórki żywności, które przekazujemy do obiektów zbiorowego zakwaterowania uchodźców z Ukrainy.

Przekazaliśmy także 20 pakietów mama – dziecko, które zostały przekazane matkom przebywającym w schronach na Ukrainie.

 

pomoc ukrainie
pomoc ukrainie

Jak możesz pomóc?


Każdy rodzaj pomocy jest niezwykle ważny i ma ogromne znaczenie.

Pomagać możemy na wiele sposobów.  Jeśli masz żywność, którą chciałbyś przekazać dla uchodźców z Ukrainy, możesz dostarczyć ją do naszego biura, a my przekażemy ją tam, gdzie jest najpotrzebniejsza. Nasze biuro otwarte jest codziennie od 8:00 do 16:30.  Aktualnie najpotrzebniejsze artykuły to:

 

📍 MLEKO
📍 SOCZKI ZE SŁOMKĄ
📍 LEKI NA BÓL BRZUCHA
📍 SMECTA
📍 ZIEMNIAKI
📍 ŚWIEŻE WARZYWA
📍 JOGURTY
📍 SERKI DO SMAROWANIA
📍 SER ŻÓŁTY
📍 PARÓWKI
📍 SERKI TOPIONE
📍 MLEKO NAN 5
📍 PAMPERSY 5

Jeśli nie wiesz jak pomóc, a chciałbyś nie pozostawać obojętny na cierpienie ludzi z kraju objętego wojną – skontaktuj się z nami. Potrzebne są nie tylko artykuły spożywcze czy wsparcie finansowe, ale także praca dla osób z Ukrainy, przebywających w naszym kraju.

Jeśli chcesz dołączyć do naszych akcji – napisz do nas lub zadzwoń. Razem możemy więcej.


Można też kontaktować się bezpośrednio z organizacją:

Braterstwo – na pomoc Ukrainie 

ul. Żywiecka 4,

34-331 Pewel Mała

Działania organizacji i kontakt do niej – znajdziesz na facebooku: