Zadzwoń do nas 33 499 88 66
43-300 Bielsko-Biała, ul. Karpacka 15

Fotowoltaika Brenna

Fotowoltaika Brenna to zagadnienie, które ma nie tylko pozytywny aspekt ekonomiczny ale i ekologiczny. Wraz z rozwojem infrastruktury i problemami ekologicznymi, z którymi boryka się współczesny świat, zaczęliśmy przywiązywać coraz większą uwagę do ochrony środowiska. Mieszkańcy Brennej i sąsiadujących miejscowości również poszli z duchem czasu i coraz popularniejszym rozwiązaniem wśród tej grupy jest fotowoltaika. Niestety ciągle w wielu kręgach przekazywane są niewłaściwie informacje na ten temat, które niejednokrotnie prowadzą do powstawania wątpliwości. Czy używanie paneli słonecznych jest na pewno przyjazne dla naszej planety?

Odpowiedź jest prosta: TAK! Panele fotowoltaiczne to jedna z najbardziej innowacyjnych technologii umożliwiająca przekształcenie w całkowicie bezpieczny sposób promieni słonecznych bezpośrednio w energię elektryczną. Korzystając z usług Ekosun otrzymujesz gwarancję odpowiednio zaprojektowanej i wykonanej instalacji PV. Fotowoltaika dostarczy do Twojego domu czy firmy ekologiczny prąd – dokładnie taki sam, jakiego używasz na co dzień!

Firma Ekosun od ponad dwudziestu lat promuje ekologiczne rozwiązania, które poprawiają jakość życia klientów. Nie ważne, czy mieszkasz w małym domu, domu wielorodzinnym, czy chcesz zaopatrzyć swoją firmę w nowoczesną technologię elektryczną. My mamy dla Ciebie rozwiązanie.  Naszą misją jest udowodnienie, że życie w zgodzie z naturą może być wygodne i ekonomiczne, o czym przekonała się już część mieszkańców Brennej!

Oferowane przez nas panele fotowoltaiczne pochodzą z rynków europejskich – Niemiec i Austrii. Nieustannie są poddawane testom i kontrolom, aby zapewnić klientom najwyższą jakość i bezpieczeństwo inwestycji. Każdy z produktów posiada liniową gwarancję stałej mocy oraz w zależności od producenta ochronę gwarancyjną 10-15 lat.

Dzięki prawidłowo dobranej fotowoltaice możesz cieszyć się z tańszego, ekologicznego i niewyczerpalnego źródła energii przez długie lata.. Fotowoltaika Brenna to przyszłość – nie tylko dla nas, ale także dla naszych dzieci.

    NIE WIESZ CO WYBRAĆ?

    ZAMÓW DARMOWY AUDYT TECHNICZNY

    Fotowoltaika Brenna: panele fotowoltaiczne i ogniwa słoneczne

    Ogniwa fotowoltaiczne są podstawowym elementem każdego modułu słonecznego i służą do przetwarzania promieni słonecznych bezpośrednio w energię elektryczną. W Polsce wykorzystuje się głównie ogniwa krzemowe. Pełnią one również funkcję „silnika” i to od ich trwałości oraz jakości zależy sprawność całego urządzenia. Zbudowane są z materiałów półprzewodnikowych. Osoby znające budowę komputera mogłyby je porównać do materiałów używanych w procesorach.

    W skrócie proces fotowoltaiczny polega na przekształceniu światła (fotonów) w elektryczność (wolty). Kiedy światło słoneczne pada na materiał i jest przez niego absorbowane, energia fotonów (słoneczna) wybija wolne elektrony z atomów i umożliwia im swobodny przepływ, czyli produkcję energii elektrycznej.

    Ogniwa fotowoltaiczne posiadają niewielką moc, dlatego też zazwyczaj są łączone w moduły o 60 ogniwach. Każdy z modułów ma obecnie moc od 250 do 320 Wp, a już kilkanaście z nich połączonych w szereg może swoją mocą zasilić gospodarstwo domowe. Pomimo tego, że to moduł PV wytwarza moc pod wpływem promieni słonecznych, wiele innych elementów o doskonałej jakości jest również niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania urządzenia.

    Wyróżniamy kilka rodzajów paneli fotowoltaicznych:

    Amorficzne

    Najtańsze spośród paneli dostępnych na rynku. Cechuje je niski współczynnik temperaturowy, ale wymagają dużej powierzchni, przez co są umieszczane są najczęściej w mocno nasłonecznionych miejscach lub wykorzystywane do zasilania mikrourządzeń, takich jak np. kalkulator. Niestety są również bardzo kruche i nieodporne na uszkodzenia mechaniczne, a ich sprawność wynosi od 6% do 10%.

    Polikrystaliczne

    Stanowią aż 78% produkcji światowej. Mają krystaliczną, niejednolitą budowę, niebieską barwę oraz kwadratowy kształt. Wykorzystywane są zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i elektrowniach słonecznych.

    Monokrystaliczne

    Cechuje je wysoka wytrzymałość, jednolita budowa wewnętrzna oraz najwyższa sprawność wynosząca od 18% do nawet 22%. Są ciemnoniebieskie, zbudowane z monolitycznego pojedynczego kryształu krzemu, przez co ich cena jest wyższa w porównaniu do innych paneli krzemowych.

    Pompy ciepła w Brennej i okolicach

    Dzięki Ekosun mieszkańcy Brennej i pobliskich miejscowości mogą korzystać nie tylko z ekologicznej energii elektrycznej, ale także z przyjaznego dla planety ciepła. Wszystko to zawdzięczamy innowacyjnym urządzeniom, jakimi są pompy ciepła. Służą one do zamiany ogólnodostępnej energii na ciepło użyteczne, które bez problemu można wykorzystać do ogrzania domu lub wody.

    W dużym skrócie praca pompy ciepła opiera się na dostarczeniu energii do sprężarki i pomp obiegowych. Główną cechą jej efektywności jest fakt, że dostarczenie 1 kWh energii wymaga pobrania z sieci elektrycznej jedynie 1/4 tej wartości, czyli 250 Wh, a pozostałe 750 Wh pochodzi z odnawialnych źródeł, do których zalicza się powietrze, grunt lub wodę. Co więcej, koszty użytkowania pompy ciepła mogą zostać dodatkowo obniżone przy połączeniu jej z instalacją fotowoltaiczną.

    Za co pokochasz pompy ciepła? Bez wątpienia jest to rozwiązanie ekonomiczne, oszczędne i bezpieczne. Specjaliści Ekosun świadczą kompleksowe usługi w doborze i zamontowaniu odpowiedniego sprzętu, dzięki któremu zapewnisz 100% zapotrzebowania budynku na ciepło. Ponadto, jest to inwestycja w źródło ciepła, która zwróci się w trakcie użytkowania i umożliwi uniezależnienie się od dostawców ciepła i stale wzrastających cen paliw. A dla tych najbardziej wymagających, nie musicie się martwić, czy będzie pasować do wystroju pomieszczenia, jest to urządzenie o nowoczesnym designie, ciche oraz estetyczne!

    Pompy ciepła powietrzne i gruntowe

    Ekosun posiada w swojej ofercie dwa rodzaje pomp ciepła: powietrzne oraz gruntowe.

    Pompy ciepła powietrzne dzielą się na zasilane powietrzem zewnętrznym i zasilane powietrzem wentylacyjnym. Pierwsza z nich, jako źródło ciepła wykorzystuje powietrze, a produkcja ciepła jest możliwa nawet gdy temperatura zewnętrzna spadnie do -25°C. Ten rodzaj pompy to doskonałe rozwiązanie zarówno dla budynków modernizowanych zaopatrzonych już w jedno źródło ciepła, jak i nowych, w których chcemy wprowadzić oszczędności za pomocą nowoczesnych rozwiązań. Pompy zasilane powietrzem wentylacyjnym umożliwiają odzyskiwanie energii z niekontrolowanej wentylacji i wykorzystanie jej do produkcji ciepłej wody, a nawet ogrzewania. Dowolnym źródłem ciepła może stać się powietrze w domu o temperaturze od 5-20°C. Dzięki temu wykorzystujemy je ponownie. Co ciekawe, straty ciepła spowodowane przez niekontrolowaną wentylację stanowią aż połowę całkowitych strat budynku. Dlatego też pompa oferowana przez Ekosun to wygodna i oszczędna forma ogrzewania możliwa do zastosowania w każdym domu!

    Drugim rodzajem pomp ciepła są pompy gruntowe, które wykorzystują pokłady energii zgromadzone w ziemi. Można je pozyskać na dwa sposoby:

    1. Kolektorem poziomym, który jest systemem rurek ułożonych na odpowiedniej głębokości, czyli ok. 1,2-1,6m.
    2. Sondami pionowymi mającymi także formę rurek, jednak zamiast w poziomie umieszczone są w pionowych odwiertach, na głębokości nawet do 100m.

    Wielkość kolektora zależy od zapotrzebowania na ciepło. Wnioskując zależy więc od powierzchni domu i systemu w jakim go zbudowaliśmy oraz rodzaju gruntu, z którego urządzenie będzie czerpać energię (im bardziej wilgotny grunt, tym więcej energii uzyskamy).

    Ogrzewanie takim sposobem jest ekologiczne, bezobsługowe ekonomiczne i przede wszystkim bezpieczne. W swojej działalności firma Ekosun korzysta z wieloletniego doświadczenia niemieckiego koncernu DIMPLEX.