Zadzwoń do nas 33 499 88 66
43-300 Bielsko-Biała, ul. Karpacka 15

Fotowoltaika Gliwice

Zamontowanie paneli słonecznych to coraz częściej wybierana możliwość – także w Gliwicach. Rozwiązanie to pozwala na połączenie ekonomii z ekologią. Montując panele fotowoltaiczne możemy uzyskać energię elektryczną, która pozyskiwana jest za darmo z promieni słonecznych. Instalacja fotowoltaiczna nie tylko pozwala na zmniejszenie opłat za prąd – jest to także ekologiczny sposób pozyskiwania energii, dzięki któremu zmniejszana jest ilość CO2 emitowanego do atmosfery. Warto zaznaczyć także, że możliwe jest uzyskanie dofinansowania, co znacznie zmniejszy koszt instalacji. O dotacje i dofinansowania w zakresie fotowoltaika Gliwice zapytaj naszego doradcę.

Panele fotowoltaiczne zapewniają jednak znacznie więcej korzyści. Instalacja działa w sposób bezobsługowy, nie produkuje dymu, nie zanieczyszcza środowiska oraz nie wydaje żadnych dźwięków. Panele montuje się na dachu, dzięki temu nie zajmują one miejsca na działce. Decydując się na zamontowanie paneli słonecznych w Gliwicach i okolicach najlepiej wybrać sprawdzoną firmę, taką jak Ekosun.

W Ekosun dbamy o to, by dostarczać klientom jak najwyższej jakości panele, które będą pozyskiwały darmową energię przez długie lata. Korzystamy z wysokiej jakości materiałów, które montują dla Państwa nasi wykwalifikowani montażyści. Nasza firma zajmuje się montażem paneli słonecznych w domach, gospodarstwach rolnych oraz przedsiębiorstwach. Cechuje nas dbałość o szczegóły na każdym etapie pracy oraz dostarczanie trwałych i wydajnych instalacji fotowoltaicznych.

Jako jedna z czołowych firm w branży zapewniamy, że z naszą pomocą uzyskają Państwo dostęp do darmowej, ekologicznej energii. Fotowoltaika Gliwice to przyszłość, którą szybko, łatwo i profesjonalnie możesz wdrożyć w życie już dziś.

  NIE WIESZ CO WYBRAĆ?

  fotowoltaika pawłowice

  Fotowoltaika Gliwice: panele fotowoltaiczne i ogniwa słoneczne

  Panele fotowoltaiczne to połączony ze sobą szereg modułów, a każdy z nich to ok. 60 ogniw fotowoltaicznych, które są podstawowym elementem każdej instalacji PV.

  Jak działa system fotowoltaiczny? To bardzo proste. Gdy promienie słoneczne docierają do do ogniw fotowoltaicznych, przemieniane są one w prąd o stałym napięciu. Prąd ten następnie trafia do falownika (inwertera), w którym przemieniany jest na prąd napięciu zmiennym. Uzyskany w ten sposób prąd zużywany jest przez instalację elektryczną budynku.

  Gdy pojawią się nadwyżki, istnieje możliwość magazynowania energii lub odsprzedania jej do zakładu energetycznego. Gdy wystąpią niedobory, prąd uzupełniany jest z sieci publicznej.

  Aby lepiej zrozumieć działanie paneli fotowoltaicznych, warto dodać, że do ich pracy potrzebne jest wyłącznie światło dzienne. Oznacza to, że panele słoneczne pozyskują energię także w deszczowe, pochmurne dni, gdy słońce znajduje się za chmurami.

  Panele fotowoltaiczne różnią się także między sobą, co pozwala na wystąpienie różnic w ich sprawności. Wyróżniamy:

  panele amorficzne:

  są one najtańsze, kruche oraz niepodporne mechanicznie. Cechuje je niski współczynnik temperaturowy oraz sprawność na poziomie 6-10%,

  panele polikrystaliczne:

  są one najczęściej wykorzystywane. Posiadają one krystaliczną i niejednolitą budowę oraz sprawność do 18%,

  panele monokrystaliczne:

  zbudowane są one z monolitycznego kryształu krzemu. Są one bardzo wytrzymałe, a ich sprawność wynosi ok. 18-22%.

  Nasze realizacje w Gliwicach

  Instalacji PV dla Snap Outdoor
  Realizacja w Gliwicach
  Realizacja Ekosun w Gliwicach
  Fotowoltaika na dachu budynku w Gliwicach

  Pompy ciepła w Gliwicach i okolicach

  Oprócz fotowoltaiki, która pozwala na uzyskiwanie darmowej energii elektrycznej, dla mieszkańców Gliwic i okolic dostępne są także pompy ciepła, które przekształcają energię elektryczną na energię cieplną. Jest to bardzo dobra inwestycja, którą można połączyć z panelami fotowoltaicznymi!

  Z pomocą pompy ciepła można ogrzać dom oraz podgrzać wodę, a gdy zastosuje się dodatkowe elementy, możliwe będzie także ochładzanie pomieszczeń oraz podgrzewanie wody w basenie.

  Pompa ciepła jest  bezpiecznym, ekologicznym i bezobsługowym mechanizmem, który przekształca energię elektryczną w ciepło. Nasza firma zajmuje się montowaniem pomp ciepła, dzięki którym będą mogli Państwo stać się niezależni od dostawców surowców, służących do pozyskania energii cieplnej. Koszt zamontowania pompy ciepła, tak samo jak w przypadku instalacji fotowoltaicznej, zwraca się po kilku-, kilkunastu latach.

  Nasi specjaliści pomagają w dobraniu najkorzystniejszej dla naszych klientów oferty, którą następnie przygotujemy z dbałością o każdy szczegół.

  fotowoltaika pawłowice

  Pompy ciepła powietrzne i gruntowe

  W Ekosun oferujemy możliwość zamontowania pompy powietrznej lub gruntowej.

  Pompa ciepła powietrzna energię potrzebną do wytworzenia ciepła czerpie – jak już nazwa wskazuje – z powietrza. W nim znajduje się bowiem ładunek energii, który może być zamieniony na ciepło. Taka pompa może pracować w temperaturze do -25 stopni Celsjusza. Jeśli w powietrzu dostępny będzie niewystarczający do uruchomienia pompy nakład energii, będzie ona musiała pozyskać ją z alternatywnego źródła. W naszych instalacjach tym alternatywnym źródłem jest grzałka elektryczna.

  W przypadku pompy ciepła gruntowej, wykorzystuje się energię, która została nagromadzona w ziemi. Aby ją pozyskać montuje się kolektor poziomy lub pionowy – pierwszy z nich to zakopana pod powierzchnią instalacja rurek, a drugi to ok. 100-metrowy odwiert. W rurach kolektorów znajduje się czynnik roboczy, który pracuje w każdej temperaturze. Jego rolą jest pobieranie energii, która zostanie następnie przetworzona na ciepło użytkowe.</p