Zadzwoń do nas 33 499 88 66

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon

Treść wiadomości

Zamontowanie paneli fotowoltaicznych to coraz częstsza praktyka, którą wykazują mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju i okolic. Fotowoltaika umożliwia uzyskanie energii elektrycznej, która pozyskiwana jest za darmo z promieni słonecznych. Dzięki panelom słonecznym możliwe jest uniezależnienie się od państwowej sieci energetycznej.

Dzięki naszej firmie, Ekosun, zostaną Państwo producentami własnej, darmowej energii. W naszej firmie dbamy o to, by dostarczać Państwu najwyższej jakości materiały, pochodzące od sprawdzonych producentów. Wraz z naszymi usługami otrzymują Państwo gwarancję, że nasze panele fotowoltaiczne będą wydajne, trwałe i długoletnie.

Decydując się na zamontowanie paneli słonecznych, wybierają Państwo szereg korzyści, takich jak:

 • bezobsługowa praca paneli,
 • zmniejszanie się ilość CO2 emitowanego do atmosfery,
 • cicha praca paneli fotowoltaicznych, które nie wydają przy tym żadnych dźwięków,
 • montaż paneli są na dachu, który sprawia, że nie zajmują one miejsca na działce,
 • możliwość połączenia fotowoltaiki z pompą ciepła, by zmniejszyć wydatki za ogrzewanie,
 • jednorazowy wydatek, który pozwala na długoletnie obniżenie opłat za prąd,
 • zwrot wydatku na fotowoltaikę się po około 7 latach.

Nasza firma zajmuje się montowaniem paneli fotowoltaicznych w domach, gospodarstwach rolnych oraz w firmach. Nasi wykwalifikowani montażyści zakładają panele, dbając o każdy szczegół, na wszystkich etapach prac.

NIE WIESZ CO WYBRAĆ?

ZAMÓW DARMOWY AUDYT TECHNICZNY

Panele fotowoltaiczne i ogniwa słoneczne

Ogniwa fotowoltaiczne to najmniejszy element, wchodzący w skład instalacji fotowoltaicznej. Ogniwa te łączy się w moduły PV, zaś moduły tworzą panele słoneczne.

Proces przekształcania promieni słonecznych w energię elektryczną rozpoczyna się od tego, że światło pada na powierzchnię paneli fotowoltaicznych. Energia słoneczna jest absorbowana, a następnie następuje wybijanie wolnych elektronów z atomów, co doprowadza do ich wolnego przepływu oraz pozyskania energii elektrycznej. Energia ta w postaci prądu stałego trafia do inwertera, w którym przemieniana jest na prąd przemienny.

Prąd ten wykorzystywany jest przez domową instalację elektryczną, a w przypadku niedoboru pozyskuje się go z sieci publicznej. Jeśli wystąpią nadwyżki prądu, jest on gromadzony lub może być odsprzedany do sieci energetycznej.

W fotowoltaice wyróżniamy trzy typy paneli fotowoltaicznych, są to:

Panele amorficzne

Są to najtańsze panele na rynku. Są one używane najczęściej w klimacie z dużym nasłonecznieniem i wysoką temperaturą oraz gdy zasilane urządzenia są małe. Są one kruche i nieodporne mechanicznie. Wykazują wydajność na poziomie 6-10%.

Panele polikrystaliczne

Stanowią one 78% światowej produkcji. Posiadają one krystaliczną, niejednolitą budowę oraz swoistą niebieską barwę. Wykorzystywane są w elektrowniach słonecznych i domach mieszkalnych. Ich sprawność wynosi 15-18%.

Panele monokrystaliczne

Cechuje je jednolita budowa (z monolitycznego pojedynczego kryształu krzemu) i wysoka wytrzymałość. Posiadają one ciemnoniebieską barwę. Są także droższe od pozostałych paneli. Cechuje je najwyższa wydajność na poziomie 18-22%.

Pompy ciepła w Jastrzębiu-Zdroju i okolicach

Mieszkańcom Jastrzębia-Zdroju i okolic Ekosun oferuje również możliwość zamontowania pomp ciepła. Konstrukcje te pozwalają na zamianę energii z otoczenia na ciepło użytkowe. Wykorzystując pompy ciepła do ogrzewania domu i podgrzewania wody, mogą Państwo całkowicie uniezależnić się od dostawców ciepła oraz od stale wzrastających cen paliw. Z naszą pomocą wybudują Państwo pompę ciepła, która w ekologiczny sposób pozyskuje darmową energię z otoczenia. Jako jedna z czołowych firm na rynku, przekazujemy Państwu gwarancję, że podłączona przez nas pompa ciepła pokryje 100% zapotrzebowania na ciepło Państwa budynku.

Pompa ciepła cechuje się bardzo efektywną pracą. Aby dostarczyć Państwu 1 kWh energii, zużywa ona 25% (czyli 250 Wh) z sieci publicznej, a 75% pozyskiwane jest z otoczenia (z wody, z powietrza lub z ziemi).

Za zamontowaniem pompy ciepła przemawiają następujące korzyści:

 • instalacja zwróci się w trakcie użytkowania,
 • cechuje ją bezobsługowość oraz bezawaryjność,
 • można podłączyć ją z istniejącym systemem grzewczym,
 • współpracuje z ogrzewaniem podłogowym i grzejnikowym,
 • pompa ciepła pracuje cicho i estetycznie.

Pompy ciepła powietrzne i gruntowe

W naszej firmie oferujemy Państwu dwa typy pompy ciepła: powietrzną oraz gruntową. W obu przypadkach, ogrzewanie pompą ciepła jest ekonomiczne, bezobsługowe i bezpieczne.

Pierwsza z nich uznawana jest za najbardziej ekonomiczne i ekologiczne urządzenie, które służy do ogrzewania budynków i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Pompa ciepła powietrzna działa w każdym warunkach pogodowych, nawet podczas mroźnych zim i niskich temperatur do -25 stopni. Pompa ta wykorzystuje darmową energię, która znajduje się w powietrzu. Jeśli ładunek energetyczny z powietrza będzie zbyt niski, wykorzysta ona alternatywne źródło energii. W Ekosun tym źródłem jest grzałka elektryczna.

Drugim rodzajem tej konstrukcji jest pompa ciepła gruntowa. Wykorzystuje ona energię zgromadzoną w ziemi. W zależności od Państwa preferencji, jako dolne źródło energii może posłużyć jej:

 • wymiennik poziomy: występuje on w postaci wężownicy zakopanej pod powierzchnią działki,
 • wymiennik pionowy: jest to odwiert, sięgający nawet do 200 m głębokości.

Służymy radą i swoim doświadczeniem od początku do końca – specjaliści Ekosun pomagają w doborze odpowiedniej pompy ciepła, montują urządzenie i w ten sposób zapewniają ekologiczne ciepło w całym budynku.