Zadzwoń do nas 33 499 88 66
43-300 Bielsko-Biała, ul. Karpacka 15

Fotowoltaika Jastrzębie-Zdrój

Instalacje fotowoltaiczne to coraz częstsza praktyka, którą podejmują mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju i okolic. Ponieważ fotowoltaika umożliwia uzyskanie energii elektrycznej, która pozyskiwana jest za darmo z promieni słonecznych, jest niewątpliwie najbardziej ekonomicznym i ekologicznym rozwiązaniem. Daje nam też poczucie niezależności, ponieważ dzięki panelom słonecznym możliwe jest częściowe uniezależnienie się od państwowej sieci energetycznej. W związku z tym z fotowoltaiką  możesz nie tylko zadbać o środowisko, ale przede wszystkim obniżyć swoje rachunki za energię do poziomu opłat stałych.  Działamy także w twoim regionie – fotowoltaika Jastrzębie-Zdrój to przyszłość, która dzieje się już dziś.

Dzięki firmie Ekosun, zostaną Państwo producentami własnej, darmowej energii. W naszej firmie z pewnością dbamy o to, by dostarczać Państwu najwyższej jakości materiały, pochodzące od sprawdzonych producentów. Godne uwagi jest także to, że wraz z naszymi usługami otrzymują Państwo gwarancję, że nasze panele fotowoltaiczne będą wydajne, trwałe i długoletnie.

Decydując się na zamontowanie paneli słonecznych, wybierają Państwo szereg korzyści, przede wszystkim takich jak:

 • bezobsługowa praca paneli,
 • zmniejszanie się ilość CO2 emitowanego do atmosfery,
 • cicha praca paneli fotowoltaicznych, które nie wydają przy tym żadnych dźwięków,
 • montaż paneli są na dachu, który sprawia, że nie zajmują one miejsca na działce,
 • możliwość połączenia fotowoltaiki z pompą ciepła, by zmniejszyć wydatki za ogrzewanie,
 • jednorazowy wydatek, który pozwala na długoletnie obniżenie opłat za prąd,
 • zwrot wydatku na fotowoltaikę się po około 7 latach.

Reasumując to niezwykle wygodne, ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie dla każdego. Fotowoltaika Jastrzębie-Zdrój z pewnością pozytywnie wpłynie na najbliższe otoczenie mieszkańców. Nasza firma zajmuje się montowaniem paneli fotowoltaicznych w domach, gospodarstwach rolnych oraz w firmach. Nasi wykwalifikowani montażyści zakładają panele, dbając o każdy szczegół, na wszystkich etapach prac.

  NIE WIESZ CO WYBRAĆ?

  ZAMÓW DARMOWY AUDYT TECHNICZNY
  fotowoltaika pawłowice

  Fotowoltaika Jastrzębie-Zdrój: panele fotowoltaiczne i ogniwa słoneczne

  Ogniwa fotowoltaiczne to najmniejszy element, wchodzący w skład instalacji fotowoltaicznej. Ogniwa te łączy się w moduły PV, zaś moduły tworzą panele słoneczne.

  Proces przekształcania promieni słonecznych w energię elektryczną rozpoczyna się od tego, że światło pada na powierzchnię paneli fotowoltaicznych. Energia słoneczna jest absorbowana, a następnie następuje wybijanie wolnych elektronów z atomów, co doprowadza do ich wolnego przepływu oraz pozyskania energii elektrycznej. Energia ta w postaci prądu stałego trafia do inwertera, w którym przemieniana jest na prąd przemienny.

  Prąd ten wykorzystywany jest przez domową instalację elektryczną, a w przypadku niedoboru pozyskuje się go z sieci publicznej. Jeśli wystąpią nadwyżki prądu, jest on gromadzony lub może być odsprzedany do sieci energetycznej.

  W fotowoltaice wyróżniamy trzy typy paneli fotowoltaicznych, są to:

  Panele amorficzne

  To najtańsze panele na rynku. Używa się ich najczęściej w klimacie z dużym nasłonecznieniem i wysoką temperaturą oraz gdy zasilane urządzenia są małe. Są one kruche i nieodporne mechanicznie. Wykazują wydajność na poziomie 6-10%.

  Panele polikrystaliczne

  Stanowią one 78% światowej produkcji. Posiadają one krystaliczną, niejednolitą budowę oraz swoistą niebieską barwę. Wykorzystywane są w elektrowniach słonecznych i domach mieszkalnych. Ich sprawność wynosi 15-18%.

  Panele monokrystaliczne

  Cechuje je jednolita budowa (z monolitycznego pojedynczego kryształu krzemu) i wysoka wytrzymałość. Posiadają one ciemnoniebieską barwę. Są także droższe od pozostałych paneli. Cechuje je najwyższa wydajność na poziomie 18-22%.

  Pompy ciepła w Jastrzębiu-Zdroju i okolicach

  Mieszkańcom Jastrzębia-Zdroju i okolic Ekosun oferuje również możliwość zamontowania pomp ciepła. Konstrukcje te pozwalają na zamianę energii z otoczenia na ciepło użytkowe. Wykorzystując pompy ciepła do ogrzewania domu i podgrzewania wody, mogą Państwo całkowicie uniezależnić się od dostawców ciepła oraz od stale wzrastających cen paliw. Z naszą pomocą wybudują Państwo pompę ciepła, która w ekologiczny sposób pozyskuje darmową energię z otoczenia. Jako jedna z czołowych firm na rynku, przekazujemy Państwu gwarancję, że podłączona przez nas pompa ciepła pokryje 100% zapotrzebowania na ciepło Państwa budynku.

  Pompa ciepła cechuje się bardzo efektywną pracą. Aby dostarczyć Państwu 1 kWh energii, zużywa ona 25% (czyli 250 Wh) z sieci publicznej, a 75% pozyskiwane jest z otoczenia (z wody, z powietrza lub z ziemi).

  Za zamontowaniem pompy ciepła przemawiają następujące korzyści:

  • instalacja zwróci się w trakcie użytkowania,
  • cechuje ją bezobsługowość oraz bezawaryjność,
  • można podłączyć ją z istniejącym systemem grzewczym,
  • współpracuje z ogrzewaniem podłogowym i grzejnikowym,
  • pompa ciepła pracuje cicho i estetycznie.
  fotowoltaika Jastrzębie-Zdrój

  Pompy ciepła powietrzne i gruntowe

  W naszej firmie oferujemy Państwu dwa typy pompy ciepła: powietrzną oraz gruntową. Z pewnością w obu przypadkach, ogrzewanie pompą ciepła jest ekonomiczne, bezobsługowe i bezpieczne.

  Pierwsza z nich, uznawana jest za najbardziej ekonomiczne i ekologiczne urządzenie, które służy do ogrzewania budynków i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Niewątpliwie pompa ciepła powietrzna działa w każdym warunkach pogodowych, nawet podczas mroźnych zim i niskich temperatur do -25 stopni. Pompa ta wykorzystuje darmową energię, która znajduje się w powietrzu. Jeśli ładunek energetyczny z powietrza będzie zbyt niski, wykorzysta ona alternatywne źródło energii. W Ekosun tym źródłem jest grzałka elektryczna.

  Drugim rodzajem tej konstrukcji jest pompa ciepła gruntowa. Wykorzystuje ona energię zgromadzoną w ziemi. W zależności od Państwa preferencji, jako dolne źródło energii może posłużyć jej:

  • wymiennik poziomy: występuje on w postaci wężownicy zakopanej pod powierzchnią działki,
  • wymiennik pionowy: jest to odwiert, sięgający nawet do 200 m głębokości.

  Służymy radą i swoim doświadczeniem od początku do końca – specjaliści Ekosun pomagają w doborze odpowiedniej pompy ciepła, montują urządzenie i w ten sposób zapewniają ekologiczne ciepło w całym budynku.