Zadzwoń do nas 33 499 88 66
43-300 Bielsko-Biała, ul. Karpacka 15

Fotowoltaika Orzesze

Metody pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł stają się coraz bardziej popularne na całym świecie. Przede wszystkim ze względu na coraz większą świadomość stanu, w jakim znajduje się globalne środowisko naturalne. Mieszkańcy Orzesza również mają możliwość korzystania z energii w ekologiczny sposób dzięki fotowoltaice. To bez wątpienia jedna z najbardziej innowacyjnych ekologicznych technologii!

Fotowoltaika jest techniką przetwarzania światła słonecznego na energię elektryczną. Staje się coraz bardziej popularna zarówno ze względów ekologicznych, jak i praktycznych. Promieniowanie słoneczne jest bowiem jak wiadomo dostępne praktycznie na całym świecie. Zamienianie go na prąd umożliwiają tak zwane ogniwa fotowoltaiczne, które składają się na panele słoneczne.

W Orzeszu już na chwilę obecną znajduje się wiele instalacji fotowoltaicznych, które bez zarzutu zasilają budynki przemysłowe i mieszkalne. Liderem na polskim rynku pozyskiwania energii z OZE jest przedsiębiorstwo Ekosun. Fotowoltaika Orzesze to przyszłość, w którą warto wkroczyć z Ekosun. Nasza firma zajmuje się fotowoltaiką już od 11 lat.

Dzięki Ekosun możesz w łatwy sposób stać się producentem darmowej energii we własnym przedsiębiorstwie i domu. W swojej pracy kierujemy się przede wszystkim innowacyjnością połączoną z dbałością o środowisko naturalne. Między innymi dzięki naszej firmie pozyskiwanie prądu może być przyjazne dla natury i jednocześnie efektywne.

  NIE WIESZ CO WYBRAĆ?

  ZAMÓW DARMOWY AUDYT TECHNICZNY
  fotowoltaika ustroń

  Fotowoltaika Orzesze: panele fotowoltaiczne i ogniwa słoneczne

  Panele słoneczne, które zamieniają energię słońca na prąd elektryczny, są złożone z ogniw fotowoltaicznych. Elementy te wytwarza się z krystalicznych wafli krzemowych, które w istocie są jednolitymi kryształami o kształcie płytek. Każde z nich może wytworzyć energię o mocy do prawie 7 W, co jest ilością wystarczającą na przykład do zasilenia jednej żarówki.

  Ogniwa łączy się w panele – oczywiście w celu maksymalizacji efektów. W zależności od zasilanego obiektu panele fotowoltaiczne mogą mieć różną wielkość. Waha się ona w przedziale od 0,2 do 1 metra kwadratowego. Im więcej paneli posiada instalacja, tym więcej prądu użytkowego jest w stanie wytworzyć.

  Pomimo tego, że obiektywnie rzecz biorąc założenie instalacji fotowoltaicznej samo w sobie jest dość drogą inwestycją, to jej popularność jest wysoka dzięki dotacjom, jakie wiele państw na całym świecie wprowadza na swoich terytoriach – także w Orzeszu i w okolicach można bez problemu pozyskać takowe środki. W praktyce mają one postać dużego wsparcia finansowego dla inwestorów, co niewątpliwie jest korzystne zarówno dla nich, jak i dla naszej planety.

  Pompy ciepła w Orzeszu i okolicach

  Sporo osób, w tym także mieszkańców Orzesza i okolic, decyduje się na ogrzewanie swoich domów za pomocą pomp ciepła. Podstawowe zadanie takiego urządzenia jest pod względem ekologicznym dość podobne do funkcji paneli słonecznych. Generalnie rzecz ujmując, polega ono na zamienianiu energii pochodzącej ze środowiska na ciepło.

  Firma Ekosun oprócz fotowoltaiki zajmuje się również instalowaniem tego rodzaju urządzeń. W ciągu całego okresu naszej działalności wyposażyliśmy w pompy ciepła 203 obiekty budowlane. Pompa ciepła, która może być przez nas zamontowana także w Twoim domu, zawsze jest przez nas dobierana odpowiednio do danego budynku. Przede wszystkim daje to gwarancję otrzymania wystarczającej ilości energii, potrzebnej do ogrzania całej budowli.

  Korzyści, które płyną z posiadania pompy ciepła to przede wszystkim oszczędność, niezależność od dostawców ciepła oraz neutralność dla środowiska. Tego rodzaju urządzenia instalowane przez Ekosun gwarantują najniższe na rynku koszty eksploatacji, brak konieczności poboru energii cieplnej od zewnętrznych dostawców, a ponadto wykorzystują do działania darmową energię z natury.

  pompy ciepła Pawłowice

  Pompy cieplne powietrzne i gruntowe

  Praca każdej pompy ciepła polega na dostarczaniu naturalnej energii, a następnie ogrzewaniu za jej pomocą całego domu. Istnieje jednak kilka rodzajów tych urządzeń, z których nasza firma oferuje dwa najbardziej efektywne, ekologiczne oraz ekonomiczne.

  Pierwszy z nich to pompy cieplne powietrzne. Te przyrządy wykorzystują zewnętrzne powietrze jako dolne źródło ciepła, czyli innymi słowy pobierają z niego energię. Tego rodzaju pompy należą do najbardziej oszczędnych i przyjaznych dla środowiska urządzeń maszyn cieplnych, jakie wykorzystuje się do ogrzewania budynków i przygotowywania ciepłej wody użytkowej.

  Drugim oferowanym przez Ekosun rodzajem pomp są pompy gruntowe, które do ocieplania budynków wykorzystują energię zgromadzoną w ziemi. Może być ona pobierana za pomocą kolektora poziomego (wężownicy zakopanej na odpowiedniej głębokości), bądź też pionowego (w postaci odwiertu nawet do 200 m). Ocieplanie budynku za pomocą takiej pompy ciepła jest praktycznie całkowicie bezobsługowe oraz gwarantuje bezpieczeństwo i ograniczenie kosztów poboru prądu.