Zadzwoń do nas 33 499 88 66

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon

Treść wiadomości

Mieszkańcy Pszczyny i okolic coraz chętniej decydują się na skorzystanie z fotowoltaiki. Jeśli i Państwo się zastanawiacie nad tym rozwiązaniem, wiedzcie, że panele fotowoltaiczne pozwolą zmniejszyć wydatki na prąd, a nawet całkowicie je wykluczyć! Instalując panele słoneczne płacą Państwo raz za długoletnie korzystanie z darmowego prądu. Ponadto, inwestycja zwraca się po kilku latach.

Panele fotowoltaiczne umożliwiają przekształcenie promieni słonecznych w energię elektryczną. Fotowoltaika jest ekologiczna oraz pozwala na zmniejszenie ilości co2, emitowanego do atmosfery. Panele słoneczne nie produkują dymu, nie zanieczyszczają środowiska oraz pracują bez wydawania żadnych dźwięków. Montuje się je na dachu, co sprawia, że nie zajmują one miejsca na posesji.

W Ekosun dokładamy wszelkich starań, by zadowolić naszych klientów. Posiadamy szeroką ofertę, ukierunkowaną na wybranie dla Państwa jak najkorzystniejszej oferty. Panele fotowoltaiczne montujemy na budynkach domowych, gospodarstwach rolnych oraz przedsiębiorstwach. Korzystamy z wysokiej jakości materiałów od sprawdzonych dostawców. Nasi montażyści dbają o każdy szczegół, podczas zakładania paneli słonecznych. Korzystając z usług naszej firmy uzyskują Państwo szybką realizację zamówień, dokładność i profesjonalizm oraz gwarancję wydajnych, trwałych i długoletnich paneli fotowoltaicznych.

NIE WIESZ CO WYBRAĆ?

ZAMÓW DARMOWY AUDYT TECHNICZNY

Panele fotowoltaiczne i ogniwa słoneczne

Przekształcanie promieni słonecznych w energię elektryczną nazywa się procesem fotowoltaicznym. Na panele słoneczne pada światło, które jest absorbowane przez materiał. Energia słoneczna wybija wolne elektrony z atomów, co doprowadza do ich wolnego przepływu oraz pozyskania energii. W postaci prądu stałego trafia ona do inwertera, który przekształca ją następnie w prąd przemienny, zgodny z parametrami sieci elektroenergetycznej. Wytworzony w ten sposób prąd wykorzystywany jest przez instalację elektryczną budynku.

Najmniejszym elementem instalacji fotowoltaicznej jest ogniwo. W Polsce elementy te wykonuje się z krzemu. Ogniwa fotowoltaiczne łączone są po 60 sztuk, tworząc moduły pv. Złączenie kilku modułów pozwala na uzyskanie panelu słonecznego. Od trwałości ogniwa zależy wydajność całego panelu fotowoltaicznego. Ze względu na to kryterium wyróżnia się następujące rodzaje paneli krzemowych:

panele amorficzne:

są to najtańsze panele dostępne na rynku. Używa się ich w zasilaniu małych urządzeń oraz w klimatach odznaczających się dużym nasłonecznieniem i wysoką temperaturą. Panele te są kruche i nieodporne mechanicznie, a ich sprawność waha się w granicach 6-10%,

panele polikrystaliczne:

montuje się je zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i w elektrowniach. Ich cechy charakterystyczne to: krystaliczna, niejednolita budowa, niebieska barwa oraz kwadratowe kształty. Wykazują sprawność rzędu 15-18%,

panele monokrystaliczne:

buduje się je z monolitycznego pojedynczego kryształu krzemu. Dzięki temu mają one jednolitą budowę wewnętrzną, wysoką wytrzymałość oraz największą sprawność na poziomie 18-22%.

Pompy ciepła w Pszczynie i okolicach

Nasza firma oferuje mieszkańcom Pszczyny i okolic zamontowanie pompy ciepła. Mechanizm ten pozwala na przekształcenie energii znajdującej się w otoczeniu w ciepło użytkowe. Pompa ciepła pozyskuje energię z wody, z powietrza lub z ziemi. Aby dostarczyć 1kWh energii do budynku, musi ona pobrać 25% (250kWh) z sieci publicznej. Pozostała część, czyli 750 kWh uzyskiwane jest z otoczenia.

Montując pompę ciepła stają się Państwo indywidualnymi wytwórcami ciepła do ogrzania domu i podgrzewania wody. Pozwala to Państwu na uniezależnienie się od dostawców ciepła oraz od stale wzrastających cen paliwa.

W Ekosun gwarantujemy Państwu, że zamontowane przez nas pompy ciepła w ekologiczny sposób pozyskują darmową energię prosto z natury. W praktyce oznacza to, że ponoszą Państwo tylko koszt zakupu i montażu pompy ciepła, by móc przez wiele lat otrzymywać darmowe ciepło.

Inwestycja zwraca się po kilku latach oraz posiada wiele korzyści:

  • pompa ciepła to urządzenie bezobsługowe,
  • pompę można połączyć z istniejącym systemem grzewczym,
  • pompa ciepła pracuje cicho,
  • pompa ciepła pokrywa 100% zapotrzebowania budynku na ciepło,
  • cechuje ją bezawaryjność oraz wysoka żywotność,
  • dzięki pompie ciepła z 1 kW energii elektrycznej otrzymujemy 5 kW energii cieplnej.

Pompy ciepła powietrzne i gruntowe

Ekosun w swojej ofercie posiada pompy ciepła powietrzne lub gruntowe. Obie pompy ciepła cechuje bezobsługowość oraz cicha i bezpieczna praca.

Pompa ciepła powietrzna jest ekologicznym urządzeniem, które służy do ogrzewania budynków i podgrzewania ciepłej wody. Pozyskuje ona energię z powietrza. Jeśli jednak ładunek energetyczny w powietrzu będzie zbyt niski, by uruchomić mechanizm, może ona skorzystać z alternatywnego źródła energii. W naszej firmie źródłem tym jest grzałka elektryczna, zamontowana przez naszych specjalistów.

Pompa ciepła gruntowa pracuje, pobierając energię z ziemi. Proces ten może się odbywać za pomocą wymiennika poziomego lub pionowego. Pierwszy z nich to zakopana pod ziemią działki wężownica, podczas gdy druga metoda polega na wykopaniu odwiertu o głębokości do 200 m.

Rodzaj wymiennika mogą Państwa wybrać zgodnie z indywidualnymi preferencjami – nasi specjaliści doradzą, jakie rozwiązanie będzie najbardziej optymalne.