Zadzwoń do nas 33 499 88 66
43-300 Bielsko-Biała, ul. Karpacka 15

Fotowoltaika Pszczyna

W Pszczynie ruszył projekt „Słoneczna Gmina Pszczyna”, w którym przewidziano dofinansowanie do fotowoltaiki dla mieszkańców gminy Pszczyna. Projekt obejmuje przede wszystkim budowę infrastruktury, która ma służyć wytwarzaniu energii z odnawianych źródeł. Niewątpliwie prąd ze słońca ma być teraz jeszcze bardziej dostępny dla gospodarstw domowych w gminie Pszczyna. W projekcie przewidziano dofinansowanie do 400 instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy elektrycznej 1 364 MW. W związku z tym fotowoltaika Pszczyna ma teraz szansą na prawdziwy rozkwit. Jeśli więc zastanawiasz się jak obniżyć swoje rachunki za energię elektryczną, chcesz produkować własny prąd i cieszyć się z ekologicznych i ekonomicznych rozwiązań – skontaktuj się z nami. Przeprowadzimy Cię przez cały proces – od audytu twojego domu, przez złożenie wniosku na dotację, wybór najlepszych rozwiązań, instalację fotowoltaiki, aż po przygotowanie niezbędnej dokumentacji. Ponieważ czas na składanie wniosków o dotację mija 21. sierpnia 2021r., z pewnością warto poznać temat już dziś.

 

Fotowoltaika Pszczyna – wysokość dotacji

Jeśli interesuje Cię fotowoltaika Pszczyna sprawdź przede wszystkim jakie dofinansowanie do swojej instalacji możesz otrzymać. W projekcie „Słoneczna Gmina Pszczyna” określono wysokość grantu na 4 900zł / 1 kW mocy zainstalowanej. Grant może stanowić maksymalnie 60% kosztów kwalifikowanych, podczas gdy kwota ta nie może przekraczać 10. 000zł na jedną instalację w budynku jednorodzinnym.

 

Fotowoltaika Pszczyna – wielkość instalacji z dotacją

Maksymalna wielkość instalacji, która może zostać objęta grantem to 3,41 kW dla 1 instalacji. Oczywiście można zdecydować się na instalację o większej mocy, jednak dotacja obejmuje koszty związane z zainstalowaniem mocy do 3,41 kW.  Jeśli potrzebujesz pomocy z wnioskiem, potrzebną dokumentacją, poszukujesz optymalnego rozwiązania dla swojego domu – skontaktuj się z naszym  doradcą i umów się na bezpłatny audyt. Ponieważ mamy bogate doświadczenie w różnych projektach grantowych, gwarantujemy, że z nami wszystko przebiegnie sprawnie i bezproblemowo.

Mieszkańcy Pszczyny i okolic coraz chętniej decydują się na skorzystanie z fotowoltaiki. Jeśli i Państwo się zastanawiacie nad tym rozwiązaniem, wiedzcie, że panele fotowoltaiczne pozwolą zmniejszyć wydatki na prąd, a nawet całkowicie je wykluczyć! Instalując panele słoneczne płacą Państwo raz za długoletnie korzystanie z darmowego prądu. Ponadto, inwestycja zwraca się po kilku latach.

Panele fotowoltaiczne umożliwiają przekształcenie promieni słonecznych w energię elektryczną. Fotowoltaika jest ekologiczna oraz pozwala na zmniejszenie ilości co2, emitowanego do atmosfery. Panele słoneczne nie produkują dymu, nie zanieczyszczają środowiska oraz pracują bez wydawania żadnych dźwięków. Montuje się je na dachu, co sprawia, że nie zajmują one miejsca na posesji.

W Ekosun dokładamy wszelkich starań, by zadowolić naszych klientów. Posiadamy szeroką ofertę, ukierunkowaną na wybranie dla Państwa jak najkorzystniejszej oferty. Panele fotowoltaiczne montujemy na budynkach domowych, gospodarstwach rolnych oraz przedsiębiorstwach. Korzystamy z wysokiej jakości materiałów od sprawdzonych dostawców. Nasi montażyści dbają o każdy szczegół, podczas zakładania paneli słonecznych. Korzystając z usług naszej firmy uzyskują Państwo szybką realizację zamówień, dokładność i profesjonalizm oraz gwarancję wydajnych, trwałych i długoletnich paneli fotowoltaicznych.

fotowoltaika pszczyna

    NIE WIESZ CO WYBRAĆ?

    ZAMÓW DARMOWY AUDYT TECHNICZNY
    fotowoltaika pszczyna


    Panele fotowoltaiczne i ogniwa słoneczne

    Przekształcanie promieni słonecznych w energię elektryczną nazywa się procesem fotowoltaicznym. Na panele słoneczne pada światło, które jest absorbowane przez materiał. Energia słoneczna wybija wolne elektrony z atomów, co doprowadza do ich wolnego przepływu oraz pozyskania energii. W postaci prądu stałego trafia ona do inwertera, który przekształca ją następnie w prąd przemienny, zgodny z parametrami sieci elektroenergetycznej. Wytworzony w ten sposób prąd wykorzystywany jest przez instalację elektryczną budynku.

    Najmniejszym elementem instalacji fotowoltaicznej jest ogniwo. W Polsce elementy te wykonuje się z krzemu. Ogniwa fotowoltaiczne łączone są po 60 sztuk, tworząc moduły pv. Złączenie kilku modułów pozwala na uzyskanie panelu słonecznego. Od trwałości ogniwa zależy wydajność całego panelu fotowoltaicznego. Ze względu na to kryterium wyróżnia się następujące rodzaje paneli krzemowych:

    panele amorficzne:

    są to najtańsze panele dostępne na rynku. Używa się ich w zasilaniu małych urządzeń oraz w klimatach odznaczających się dużym nasłonecznieniem i wysoką temperaturą. Panele te są kruche i nieodporne mechanicznie, a ich sprawność waha się w granicach 6-10%,

    panele polikrystaliczne:

    montuje się je zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i w elektrowniach. Ich cechy charakterystyczne to: krystaliczna, niejednolita budowa, niebieska barwa oraz kwadratowe kształty. Wykazują sprawność rzędu 15-18%,

    panele monokrystaliczne:

    buduje się je z monolitycznego pojedynczego kryształu krzemu. Dzięki temu mają one jednolitą budowę wewnętrzną, wysoką wytrzymałość oraz największą sprawność na poziomie 18-22%.

    Nasze realizacje w Pszczynie

    Nasza realizacja dla domu pokazowego Ibudhouse w Pszczynie
    Nasza realizacja PV dla firmy Komplex w Pszczynie
    Instalacja fotowoltaiczna dla firmy Gardenia w Pszczynie
    Falowniku wykorzystane w instalacji dla firmy Gardenia
    Instalacja fotowoltaiczna dla domu jednorodzinnego w Pszczynie
    Nasza realizacja instalacji PV w Pszczynie
    Instalacja PV w Pszczynie

    Pompy ciepła w Pszczynie i okolicach

    Nasza firma oferuje mieszkańcom Pszczyny i okolic profesjonalny dobór i montaż pompy ciepła. Rozwiązanie to pozwala na przekształcenie energii znajdującej się w otoczeniu w ciepło użytkowe. Jest to bez wątpienia jeden z najbardziej ekologicznych systemów ogrzewania. Pompa ciepła pozyskuje energię z wody, z powietrza lub z ziemi. Aby dostarczyć 1kWh energii do budynku, musi ona pobrać 25% (250kWh) z sieci publicznej. Pozostała część, czyli 750 kWh uzyskiwane jest z otoczenia.

    Montując pompę ciepła stają się Państwo indywidualnymi wytwórcami ciepła do ogrzania domu i podgrzewania wody. Pozwala to Państwu przde wszystkim na uniezależnienie się od dostawców ciepła oraz od stale wzrastających cen paliwa.

    W Ekosun gwarantujemy Państwu, że zamontowane przez nas pompy ciepła w ekologiczny sposób pozyskują darmową energię prosto z natury. W związku z tym ponoszą Państwo tylko koszt zakupu i montażu pompy ciepła, by móc przez wiele lat otrzymywać darmowe ciepło.

    Inwestycja zwraca się po kilku latach oraz posiada wiele korzyści:

    • pompa ciepła to urządzenie bezobsługowe,
    • pompę można połączyć z istniejącym systemem grzewczym,
    • pompa ciepła pracuje cicho,
    • pompa ciepła pokrywa 100% zapotrzebowania budynku na ciepło,
    • cechuje ją bezawaryjność oraz wysoka żywotność,
    • dzięki pompie ciepła z 1 kW energii elektrycznej otrzymujemy 5 kW energii cieplnej.

    pompy ciepła pszczyna
    pompy ciepła Pawłowice

    Pompy ciepła powietrzne i gruntowe

    Ekosun w swojej ofercie posiada pompy ciepła powietrzne lub gruntowe.  Niewątpliwie obie pompy ciepła cechuje bezobsługowość oraz cicha i bezpieczna praca.

    Pompa ciepła powietrzna jest przede wszystkim ekologicznym urządzeniem, które służy do ogrzewania budynków i podgrzewania ciepłej wody. Pozyskuje ona energię z powietrza. Jeśli jednak ładunek energetyczny w powietrzu będzie zbyt niski, by uruchomić mechanizm, może ona skorzystać z alternatywnego źródła energii. W naszej firmie źródłem tym jest grzałka elektryczna, zamontowana przez naszych specjalistów.

    W przeciwieństwie do pomy powietrznej, pompa ciepła gruntowa pracuje pobierając energię z ziemi. Proces ten może się odbywać za pomocą wymiennika poziomego lub pionowego. Pierwszy z nich to zakopana pod ziemią działki wężownica, podczas gdy druga metoda polega na wykopaniu odwiertu o głębokości do 200 m.

    Rodzaj wymiennika mogą Państwa wybrać zgodnie z indywidualnymi preferencjami – nasi specjaliści doradzą, jakie rozwiązanie będzie optymalne ze względu na najlepszą wydajność i trwałość.