Zadzwoń do nas 33 499 88 66
43-300 Bielsko-Biała, ul. Karpacka 15

  Fotowoltaika to nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie, które przekształca promienie słoneczne w prąd przemienny, który wykorzystywany jest przez instalację elektryczną budynku. Nasza firma dla mieszkańców Rybnika i okolic posiada specjalną ofertą, która umożliwi Państwu na uniezależnienie się od publicznej sieci elektrycznej oraz zmniejszenie opłat za prąd. Ekosun, jako jedna z czołowych firm na rynku systemów solarnych, przekazuje Państwu gwarancję wykorzystania najwyższej jakości materiałów, od sprawdzonych dostawców. Dzięki temu mają Państwo pewność, że zakładane przez nas panele fotowoltaiczne będą trwałe, wytrzymałe oraz długoletnie. Panele słoneczne pozyskują energię elektryczną za darmo. Jedynym Państwa wydatkiem jest zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej, której koszt zwraca się po kilku latach użytkowania.

  Decydując się na skorzystanie z usług naszej firmy, wybierają Państwo profesjonalne wykonawstwo, szybkość realizacji zamówień oraz życzliwe podejście do klienta. Staramy się zrobić wszystko, by wybrać najkorzystniejszą ofertę dla Państwa budynku. Wyposażamy w panele fotowoltaiczne domy, gospodarstwa rolne oraz firmy w Rybniku i okolicach.

  Z naszą pomocą zamontują Państwo u siebie instalację fotowoltaiczną, która pozwala na osiągnięcie także takich korzyści, jak:

  • zmniejszenie ilości CO2, które emitowane jest do atmosfery,
  • panele fotowoltaiczne cechuje cicha i bezobsługowa praca,
  • panele słoneczne umieszcza się na dachu, więc nie zajmują one miejsca na działce,
  • możliwość podłączenia instalacji do pompy ciepła, co zmniejszy dodatkowo koszty ogrzewania.

  NIE WIESZ CO WYBRAĆ?

  ZAMÓW DARMOWY AUDYT TECHNICZNY

  Panele fotowoltaiczne i ogniwa słoneczne

  Instalacja fotowoltaiczna składa się z kilku elementów, które muszą być zamontowane z dbałością o każdy szczegół. Montażyści Ekosun to wyspecjalizowani pracownicy, którzy dołożą wszelkich starach, by zapewnić Państwu długoletnie i wytrzymałe panele fotowoltaiczne.

  Omawiany panel słoneczny to kilka, połączonych ze sobą modułów pv. Jeden moduł tworzą natomiast ogniwa (60 sztuk na jeden moduł), które są najmniejszym elementem instalacji. W Polsce ogniwa fotowoltaiczne najczęściej produkuje się z krzemu. System fotowoltaiczny obejmuje także zamontowanie inwertera, okablowania oraz zabezpieczenia przeciwprzepięciowego po stronie prądu stałego (DC) i prądu przemiennego (AC).

  W fotowoltaice wyróżnia się kilka rodzajów paneli słonecznych, które różnią się między sobą wydajnością. Wymieniamy:

  panele amorficzne:

  są one najtańsze na rynku. Charakteryzuje je kruchość i nieodporność mechaniczna. Ich sprawność wynosi 6-10%,

  panele polikrystaliczne:

  stanowią one 78% produkcji światowej. Ich cechy charakterystyczne to krystaliczna, niejednolita budowę oraz swoista niebieska barwa. Wykazują ona sprawność na poziomie 15-18%,

  panele monokrystaliczne:

  są one droższe w porównaniu do pozostałych paneli. Produkuje się je z monolitycznego pojedynczego kryształu krzemu, dzięki temu są one bardzo wytrzymałe. Ich sprawność wynosi 18-22%.

  Pompy ciepła w Rybniku i okolicach

  Ekosun dla osób mieszkających w Rybniku i okolicach przygotowała ofertę, umożliwiającą uniezależnienie się od dostawców ciepła oraz rosnących cen paliwa. Rozwiązaniem tym jest pompa ciepła. Jest to mechanizm, który pobierając energię z otoczenia, ogrzewa dom oraz podgrzewa wodę. W przypadku zastosowania dodatkowych elementów możliwie jest ochładzanie pomieszczeń oraz podgrzewanie wody w basenie. Pompa ciepła dostarczając 1kWh energii, pobiera 250 Wh z sieci publicznej, a aż 75%, czyli 750 Wh pozyskuje z otoczenia: z ziemi, z powietrza lub z wody.

  Korzystając z usług naszej firmy, otrzymają Państwo pompę ciepła, która pokryje 100% zapotrzebowania na ciepło w Państwa domu. Pompa ciepła działa w ekologiczny i cichy sposób oraz pozwala na darmowe pozyskiwanie ciepła. Jedynym Państwa wydatkiem jest koszt zakupu i montażu konstrukcji, który zwraca się po kilku latach użytkowania. Pompy ciepła cechuje bezobsługowość oraz bezawaryjność. Ważne jest także to, że mechanizm ten można połączyć z istniejącym systemem grzewczym (współpracuje ona z ogrzewaniem podłogowym i grzejnikowym).

  Pompy ciepła powietrzne i gruntowe.

  W Ekosun posiadamy ofertę, zawierającą dwa typy pomp ciepła: powietrzne oraz gruntowe. Korzystanie z rozwiązania, jakim jest pompa ciepła, jest całkowicie bezobsługowe, ekonomiczne oraz bezpieczne. Wymienione rodzaje pomp ciepła różnicuje sposób montażu oraz inne odnawialne źródło, z którego mechanizm pobiera energię. Pompa ciepła powietrzna uznawana jest za jedno z najbardziej ekologicznych i ekonomicznych urządzeń, które działa w każdych warunkach atmosferycznych.

  W naszej firmie uzyskują Państwo gwarancję niezawodności konstrukcji, która będzie pracować nawet podczas mroźnych zim do -25 stopni Celsjusza. Ten rodzaj pompy ciepła pozyskuje energię z powietrza, natomiast pompa gruntowa odzyskuje ją z ziemi. W przypadku pompy ciepła gruntowej mogą Państwo wybrać dwa rodzaje dolnego źródła energii. Są to: wymiennik pionowy (jest to wężownica zakopanej pod powierzchnią działki) oraz wymiennik poziomy (jest to odwiert, mogący mierzyć do 200 m głębokości).

  Pomożemy w doborze najlepszego dla Państwa rozwiązania – służymy radą i doświadczeniem.