Zadzwoń do nas 33 499 88 66
43-300 Bielsko-Biała, ul. Karpacka 15

  Fotowoltaika Rybnik: Fotowoltaika to godne uwagi, nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie, które przekształca promienie słoneczne w prąd przemienny, który wykorzystywany jest przez instalację elektryczną budynku. Nasza firma dla mieszkańców Rybnika i okolic posiada specjalną ofertą, która pozwoli Państwu przede wszystkim na uniezależnienie się od publicznej sieci elektrycznej oraz zmniejszenie opłat za prąd. Ekosun, jako jedna z czołowych firm na rynku systemów solarnych, przekazuje Państwu gwarancję wykorzystania najwyższej jakości materiałów, od sprawdzonych dostawców. W związku z tym mają Państwo pewność, że zakładane przez nas panele fotowoltaiczne będą trwałe i wydajne. Panele słoneczne pozyskują energię elektryczną za darmo. Jedynym Państwa wydatkiem jest zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej, której koszt zwraca się po kilku latach użytkowania. Podczas gdy ceny energii elektrycznej wciąż rosną, energia produkowana ze słońca pozostaje darmowa.

  Decydując się na skorzystanie z usług naszej firmy, wybierają Państwo bezsprzecznie profesjonalne wykonawstwo, szybkość realizacji zamówień oraz życzliwe podejście do klienta. Staramy się zrobić wszystko, by przede wszystkim dopasować najkorzystniejszą ofertę dla Państwa budynku. Wyposażamy w panele fotowoltaiczne domy, gospodarstwa rolne oraz firmy w Rybniku i okolicach.

  Z naszą pomocą zamontują Państwo u siebie instalację fotowoltaiczną, która pozwala na osiągnięcie także takich korzyści, jak:

  • zmniejszenie ilości CO2, które emitowane jest do atmosfery,
  • panele fotowoltaiczne cechuje cicha i bezobsługowa praca,
  • panele słoneczne umieszcza się na dachu, więc nie zajmują one miejsca na działce,
  • możliwość podłączenia instalacji do pompy ciepła, co zmniejszy dodatkowo koszty ogrzewania.

  FOTOWOLTAIKA RYBNIK – NIE WIESZ CO WYBRAĆ?

  ZAMÓW DARMOWY AUDYT TECHNICZNY
  fotowoltaika pawłowice

  Fotowoltaika Rybnik: Panele fotowoltaiczne i ogniwa słoneczne

  Instalacja fotowoltaiczna składa się z kilku elementów, które niewątpliwie muszą być zamontowane z dbałością o każdy szczegół. Montażyści Ekosun to wyspecjalizowani pracownicy, którzy z pewnością dołożą wszelkich starach, by zapewnić Państwu długoletnie i bezawaryjne działanie instalacji. Ponieważ zawsze stawiamy na najwyższą jakość, jesteśmy spokojni o Państwa zadowolenie z naszej pracy.

  Omawiany panel słoneczny to kilka, połączonych ze sobą modułów pv. Jeden moduł tworzą natomiast ogniwa (60 sztuk na jeden moduł), które są najmniejszym elementem instalacji. W Polsce ogniwa fotowoltaiczne najczęściej produkuje się z krzemu. System fotowoltaiczny obejmuje także zamontowanie inwertera, okablowania oraz zabezpieczenia przeciwprzepięciowego po stronie prądu stałego (DC) i prądu przemiennego (AC).

  W fotowoltaice wyróżnia się kilka rodzajów paneli słonecznych, które różnią się między sobą wydajnością. Wymieniamy:

  panele amorficzne:

  są one najtańsze na rynku. Charakteryzuje je kruchość i nieodporność mechaniczna. Ich sprawność wynosi 6-10%,

  panele polikrystaliczne:

  stanowią one 78% produkcji światowej. Ich cechy charakterystyczne to krystaliczna, niejednolita budowę oraz swoista niebieska barwa. Wykazują ona sprawność na poziomie 15-18%,

  panele monokrystaliczne:

  są one droższe w porównaniu do pozostałych paneli. Produkuje się je z monolitycznego pojedynczego kryształu krzemu, dzięki temu są one bardzo wytrzymałe. Ich sprawność wynosi 18-22%.

  Pompy ciepła w Rybniku i okolicach

  Ekosun dla osób mieszkających w Rybniku i okolicach przygotowała ofertę, umożliwiającą uniezależnienie się od dostawców ciepła oraz rosnących cen paliwa. Rozwiązaniem tym jest pompa ciepła. Jest to mechanizm, który pobierając energię z otoczenia, ogrzewa dom oraz podgrzewa wodę. W przypadku zastosowania dodatkowych elementów możliwie jest ochładzanie pomieszczeń oraz podgrzewanie wody w basenie. Pompa ciepła dostarczając 1kWh energii, pobiera 250 Wh z sieci publicznej, a aż 75%, czyli 750 Wh pozyskuje z otoczenia: z ziemi, z powietrza lub z wody.

  Korzystając z usług naszej firmy, otrzymają Państwo pompę ciepła, która pokryje 100% zapotrzebowania na ciepło w Państwa domu. Pompa ciepła działa w ekologiczny i cichy sposób oraz pozwala na darmowe pozyskiwanie ciepła. Jedynym Państwa wydatkiem jest koszt zakupu i montażu konstrukcji, który zwraca się po kilku latach użytkowania. Pompy ciepła cechuje bezobsługowość oraz bezawaryjność. Ważne jest także to, że mechanizm ten można połączyć z istniejącym systemem grzewczym (współpracuje ona z ogrzewaniem podłogowym i grzejnikowym).

  fotowoltaika pawłowice

  Pompy ciepła powietrzne i gruntowe.

  W Ekosun posiadamy ofertę, zawierającą dwa typy pomp ciepła: powietrzne oraz gruntowe. Korzystanie z rozwiązania, jakim jest pompa ciepła, jest całkowicie bezobsługowe, ekonomiczne oraz bezpieczne. Wymienione rodzaje pomp ciepła różnicuje sposób montażu oraz inne odnawialne źródło, z którego mechanizm pobiera energię. Pompa ciepła powietrzna uznawana jest za jedno z najbardziej ekologicznych i ekonomicznych urządzeń, które działa w każdych warunkach atmosferycznych.

  W naszej firmie uzyskują Państwo gwarancję niezawodności konstrukcji, która będzie pracować nawet podczas mroźnych zim do -25 stopni Celsjusza. Ten rodzaj pompy ciepła pozyskuje energię z powietrza, natomiast pompa gruntowa odzyskuje ją z ziemi. W przypadku pompy ciepła gruntowej mogą Państwo wybrać dwa rodzaje dolnego źródła energii. Są to: wymiennik pionowy (jest to wężownica zakopanej pod powierzchnią działki) oraz wymiennik poziomy (jest to odwiert, mogący mierzyć do 200 m głębokości).

  Pomożemy w doborze najlepszego dla Państwa rozwiązania – służymy radą i doświadczeniem.