Zadzwoń do nas 33 499 88 66
43-300 Bielsko-Biała, ul. Karpacka 15

Fotowoltaika Skoczów

System paneli fotowoltaicznych jest rozwiązaniem nie tylko ekologicznym, ale również ekonomicznym. Dlatego fotowoltaika staje się coraz popularniejszym sposobem pozyskiwania energii słonecznej w Skoczowie i okolicach. Jednak technologia ta wciąż budzi wątpliwości wśród mieszkańców: czy system fotowoltaiczny rzeczywiście jest przyjazny dla środowiska? Czy założenie instalacji należy powierzyć profesjonalistom? Fotowoltaika Skoczów to przyszłość, o której warto dowiedzieć się więcej.

Opisując panele słoneczne należy zacząć od wyjaśnienia kilku kwestii. Przede wszystkim, badania dowiodły, iż ogniwa fotowoltaiczne są ekologiczne, nie ingerują w środowisko naturalne, ani w krajobraz. Dodatkowo są poddawane recyklingowi. Ogniwa mają za zadanie przekształcenie promieni słonecznych w ogólnodostępną energię elektryczną, która zostanie spożytkowania w domu. Jednakże, aby system był w pełni sprawny, należy powierzyć projekt oraz instalację profesjonalnej firmie, takiej jak Ekosun, aby mieć pewność, że system będzie funkcjonował bez zarzutu.

Kolejną kwestią jest ekonomia. Panele pozwalają na zaoszczędzenie pieniędzy, które dotychczas były wydawane na prąd. Energia słoneczna jest darmowa, a tym samym uniezależnia właścicieli od podwyżek cen. Ekosun świadczy usługi dla wszystkich – zarówno dla osób prywatnych posiadających niewielkie domostwa w Skoczowie, jak i dla skoczowskich przedsiębiorców, którzy chcą czerpać ekologią energię słoneczną.

W Ekosun korzystamy z bezpiecznych rozwiązań, które zapewniają bezawaryjne funkcjonowanie instalacji PV. Wykorzystujemy wyłącznie najwyższej jakości podzespoły, które powstały z myślą o planecie i pozwolą na pobieranie ekologicznego prądu.

  NIE WIESZ CO WYBRAĆ?

  ZAMÓW DARMOWY AUDYT TECHNICZNY
  fotowoltaika pawłowice

  Fotowoltaika Skoczów: panele fotowoltaiczne i ogniwa słoneczne

  Podstawowym podzespołem instalacji jest ogniwo słoneczne, które wykonane jest z materiałów półprzewodnikowych. W naszym kraju wykorzystuje się najczęściej ogniwa fotowoltaiczne wykonane z wysokiej jakości krzemu.

  Panel przemienia fotony w wolty, czyli przekształca padające nań światło na elektryczność, która następnie jest transportowana do domu. Absorpcja promieni słonecznych powoduje wybijanie wolnych elektronów z atomów, co stymuluje wolny przepływ, który kończy się produkcją energii. Ogniwa łączy się ze sobą w celu podniesienia wydajności całego procesu. W konsekwencji najczęściej powstają moduły z ok. 60 ogniw. Jeden moduł osiąga moc od 250 do 320 Wp, tym samym kilkanaście modułów jest w stanie zaspokoić potrzeby każdego gospodarstwa domowego.

  Panele fotowoltaiczne dzieli się zazwyczaj na trzy rodzaje:

  Panele amorficzne

  Obecnie najtańsza opcja na rynku, co ma wpływ również na niską jakość produktu (kruchość, niska odporność na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, niski współczynnik temperaturowy). Sprawdzą się jedynie w silnie nasłonecznionych obszarach, w sprzyjającym klimacie lub do zasilania niewielkich urządzeń. Naukowcy oszacowali ich sprawność na poziomie 6-10%.

  Panele polikrystaliczne

  Można je rozpoznać po krystalicznej, niejednolitej budowie oraz po kwadratowym kształcie i niebieskim odcieniu. Służą głównie w większych przedsiębiorstwach, np. w elektrowniach. Sprawność wynosi 18%.

  Panele monokrystaliczne

  Mają bardzo ciemny kolor, który wpada w niebieski. Bardzo wytrzymałe, ale tym samym drogie. Osiągają sprawność 18-22%.

  Pompy ciepła w Skoczowie i okolicach

  Pompy ciepła są urządzeniami, które dostarczają energię do sprężarki i pomp obiegowych, tym samym przekształcając ją na ciepło użytkowe. Ich działanie jest bardzo ergonomiczne, bowiem aby dostarczyć 1 kWh energii, pobrane zostaje tylko 250 Wh z sieci elektrycznej, a pozostała część (750 Wh) jest pobierana z odnawialnego źródła.

  Osoby mieszkające w Skoczowie mogą wykorzystać pompy ciepła, aby w sposób bezpieczny przekształcić energię pochodzącą z naturalnych źródeł na ciepło użytkowe. Tym samym, właściciele pomp stają się całkowicie niezależne od podwyżek cen ciepła! Sprawnie działające pompy ciepła pokrywają 100% zapotrzebowania budynku. Specjaliści Ekosun służą fachową radą i pomogą dobrać najbardziej odpowiednie podzespoły, które będą działać przez lata.

  fotowoltaika pawłowice
  pompy ciepła Pawłowice

  Pompy ciepła powietrzne i gruntowe

  Ekosun ma w swojej ofercie dwa rodzaje pomp ciepła:

  1) Powietrzne

  Ich największą zaletą jest fakt, że są ekologicznym i ekonomicznym sposobem na zapewnienie odpowiedniej temperatury domu i wody. Do działania niezbędna jest energia pochodząca z powietrza. Pompa ciepła powietrzna pracuje niezależnie od temperatury i jest w stanie nawet w niesprzyjających warunkach pobrać ładunek energii, który zostanie wykorzystany w późniejszych etapach. Jeżeli ładunek będzie zbyt mały, konieczne będzie skorzystanie z alternatywnego źródła energii – w przypadku urządzeń wykorzystywanych przez Ekosun, w tym celu zamontowana jest dodatkowa grzałka elektryczna.

  2) Gruntowe

  Pompy gruntowe wykorzystują do ogrzewania energię zgromadzoną w ziemi. Pozyskiwanie energii jest dwojakie – za pomocą kolektora poziomego lub pionowego. Poziomy przybiera formę instalacji z rurek, natomiast wersja pionowa wymaga wykonania odpowiedniego odwiertu. Rury zawierają w sobie czynnik roboczy, który absorbuje energię przetwarzaną na rzeczywiste ciepło. Na wybór rodzaju kolektora mają wpływ: rodzaj gleby oraz zapotrzebowanie domowników. Firma Ekosun jest otwarta na preferencje i doradzi najefektywniejszy sposób.