Zadzwoń do nas 33 499 88 66
43-300 Bielsko-Biała, ul. Karpacka 15

Fotowoltaika Tychy: Jeśli chcesz się dowiedzieć jakie rozwiązania przygotowaliśmy dla mieszkańców Tychów, jakie dotacje możesz uzyskać, jak korzystać z darmowej energii natury – skontaktuj się z naszym doradcą.

  Fotowoltaika Tychy: wykorzystaj prąd ze słońca!

  Dla mieszkańców Tychów przygotowaliśmy ofertę na fotowoltaikę – nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na ekonomiczne i darmowe pozyskiwanie energii poprzez absorbowanie promieni słonecznych oraz zamienianie ich na prąd przemienny. W związku z tym, że montując panele fotowoltaiczne stają się Państwo indywidualnymi producentami energii elektrycznej, powoduje to zmniejszenie opłat za prąd. Dzięki takiemu rozwiązaniu stają się Państwo niezależni od sieci publicznej! Reasumując fotowoltaika Tychy to krok w przyszłość i szansa na poprawę jakości powietrza w regionie.

  Panele słoneczne są także wygodne w użyciu. Działają one w sposób bezobsługowy oraz bez wydawania żadnych dźwięków. Panele montuje się na dachu, więc nie zajmują one miejsca na posesji. Za instalację fotowoltaiczną płacą Państwo raz, by cieszyć się darmowym prądem przez wiele lat. Ponadto, instalacja zwraca się po kilku latach wraz z użytkowaniem. Prawdopodobnie rachunki za energię elektryczną będą wzrastać z każdym rokiem. Fotowoltaika sprawi, że problem ten nie będzie Państwa dotyczył.

  Fotowoltaika Tychy: oferta dla mieszkańców

  Nasza firma przygotowała ofertę dla mieszkańców Tych i okolic. Panele fotowoltaiczne budujemy na domach mieszkalnych, gospodarstwach rolnych oraz w przedsiębiorstwach. Korzystając z naszych usług otrzymują Państwo gwarancję najwyższej jakości materiałów od sprawdzonych producentów. Nasi montażyści dbają o każdy szczegół podczas zakładania paneli na dachach. W Ekosun cenimy profesjonalną obsługę klienta, dlatego też pomagamy Państwu wybrać najkorzystniejszą ofertę. Fotowoltaika Tychy ma teraz szansę na dynamiczny rozwój, dzięki realizacji programu: „Odnawialne źródła energii szansą na poprawę jakości powietrza w Tychach”. 

  Dostarczamy do Państwa budynków wydajne, wytrwałe i długoletnie panele fotowoltaiczne. Wybierając fotowoltaikę w naszej firmie, niewątpliwie wybierają Państwo także następujące korzyści:

  • panele fotowoltaiczne zmniejszają ilość co2, emitowanego do atmosfery,
  • instalację można połączyć z pompą ciepła, by zmniejszyć koszty ogrzewania,
  • w przypadku nadwyżek wyprodukowanego przez panele słoneczne prądu, można go magazynować lub odsprzedać sieci elektroenergetycznej.

  Fotowoltaika Tychy: dofinansowanie

  Aktualnie w Tychach realizowany jest program: „Odnawialne źródła energii szansą na poprawę jakości powietrza w Tychach” (https://umtychy.pl/oze) Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat dofinansowania do fotowoltaiki w Tychach, sprawdzić jak skorzystać z programu, dowiedzieć się ile dofinansowania do fotowoltaiki w Tychach można otrzymać – kliknij poniżej:

  NIE WIESZ CO WYBRAĆ?

  ZAMÓW DARMOWY AUDYT TECHNICZNY

  Panele fotowoltaiczne i ogniwa słoneczne

  Instalacja fotowoltaiczna nie składa się tylko z paneli słonecznych. Jej najmniejszym elementem są ogniwa fotowoltaiczne, które łączy się ze sobą po 60 sztuk, tak by utworzyły one moduł pv. W związku z tym złączenie kilku modułów pozwala na utworzenie panelu słonecznego. Bezsprzecznie od trwałości ogniwa zależy wydajność całego panelu.

  Ze względu na tę kategorię na rynku wyróżnia się trzy rodzaje paneli fotowoltaicznych, które rozróżnia cena oraz wydajność. Wymieniamy:

  panele amorficzne: są to najtańsze panele, ze względu na swą kruchość oraz nieodporność mechaniczną. Ich sprawność wynosi od 6 do 10%,

  panele polikrystaliczne: są to najpopularniejsze panele, stanowiące 78% światowej produkcji. Wykazują sprawność rzędu 15-18%,

  panele monokrystaliczne: są to najdroższe oraz najbardziej wytrzymałe panele. Posiadają one sprawność na poziomie 18-22%.

  Pozostałe elementy wchodzące w skład instalacji fotowoltaicznej to: inwerter, okablowanie oraz zabezpieczenia przeciwprzepięciowe po stronie prądu stałego i prądu przemiennego.

  Proces pozyskiwania prądu przemiennego angażuje wszystkie te elementy i rozpoczyna się od tego, że promienie słoneczne padają na materiał paneli. Energia słoneczna jest następnie absorbowana, co skutkuje wybiciem wolnych elektronów z atomów. Ich wolny przepływ umożliwia pozyskanie energii elektrycznej. W postaci prądu stałego dociera ona do inwertera, który przekształca ją w prąd przemienny (dostosowany do parametrów sieci elektroenergetycznej). Uzyskany w ten sposób prąd wykorzystywany jest przez instalację elektryczną budynku. 

  Pompy ciepła w Tychach i okolicach

  Ekosun mieszkańcom Tych i okolic oferuje nie tylko fotowoltaikę, ale także pompy ciepła. Z ich pomocą ogrzeją Państwo dom i podgrzeją wodę w darmowy i ekologiczny sposób.

  Pompa ciepła to urządzenie, które pozyskuje energię z otoczenia, a następnie zamienia je na ciepło użytkowe. W zależności od rodzaju pompy ciepła, wykorzystuje ona energię z wody, z powietrza lub z ziemi. Konstrukcja ta pozwoli Państwu na całkowite uniezależnienie się od dostawców ciepła i rosnących cen za paliwo. Gwarantujemy Państwu, że pompa ciepła pokryje całe zapotrzebowanie budynku na ciepło.

  Pompa ciepła działa w ekonomiczny oraz ekologiczny sposób. Aby dostarczyć do budynku 1kWh energii, pozyskuje ona 1/4 z sieci publicznej, a pozostałe 3/4 pobierane są z otoczenia. Co więcej, można ją połączy.ć z instalacją fotowoltaiczną, aby to z niej pozyskana została energia!

  Mechanizm działania pompy ciepła polega na pozyskiwaniu energii z otoczenia i dostarczaniu jej do napędu sprężarki i pomp obiegowych.

  W Ekosun posiadamy dwa typy pompy ciepła: powietrzną oraz gruntową. Obie konstrukcje są bezobsługowe, bezawaryjne oraz bezpieczne w użytkowaniu. Wybierając pompę ciepła w Ekosun płacą Państwo raz za uzyskiwanie darmowego ciepła przez wiele lat. Inwestycja w pompę ciepła zwraca się po kilku latach, wraz z użytkowaniem.

  pompy ciepła Pawłowice

  Pompy ciepła powietrzne i gruntowe.

  Pompa ciepła powietrzna określana jest przede wszystkim jako najbardziej ekologiczne i ekonomiczne urządzenie, ponieważ dzięki niej możliwe jest ogrzanie budynku i podgrzanie wody. Ten rodzaj pompy ciepła pozyskuje energię z powietrza. Podczas gdy ładunek energetyczny w powietrzu jest zbyt niski, korzysta ona z alternatywnego źródła energii. W Ekosun tym źródłem jest grzałka elektryczna, zakładana przez naszych specjalistów.

  Drugą kategorią jest pompa ciepła gruntowa. To rozwiązanie z pewnością godne uwagi. Do wytworzenia ciepła wykorzystuje ona energię, która zgromadziła się w ziemi. Energia ta może być uzyskiwana z wykorzystaniem dwóch mechanizmów. Pierwszym z nich jest wężownica zakopana pod powierzchnią działki, którą nazywa się kolektorem poziomym. Drugi to odwiert, mogący posiadać głębokość do 200 m, który określa się mianem kolektora pionowego.

  Specjaliści Ekosun pomogą przede wszystkim w doborze odpowiedniej pompy, w zależności od warunków oraz zapotrzebowania na ciepło danego gospodarstwa czy przedsiębiorstwa!