Zadzwoń do nas 33 499 88 66
43-300 Bielsko-Biała, ul. Karpacka 15

Fotowoltaika Wilkowice

Fotowoltaika to bezsprzecznie nowoczesny sposób pozyskiwania energii, który coraz częściej wybierany jest przez mieszkańców w Wilkowicach i okolicach. Nasza firma Ekosun, dostarcza i montuje wysokiej jakości panele słoneczne w tej miejscowości.  Ponieważ nasza siedziba mieści się w Bielsku – Białej, fotowoltaika Wilkowice to dla nas najbliższy rejon działania. Obsługujemy domy jednorodzinne, gospodarstwa rolne oraz przedsiębiorstwa. Z pewnością korzystając z usług naszej firmy, wybierają Państwo szybką realizację usług z dbałością o każdy szczegół, na każdym etapie pracy. Stosujemy jedynie materiały wysokiej jakości, pochodzące od sprawdzonych europejskich dostawców. Jako jedna z czołowym firm na rynku systemów solarnych, dajemy Państwu gwarancję, że zamontujemy wytrzymałe, wydajne i długoletnie panele fotowoltaiczne. Za ich pomocą będą mogli Państwo z pewnością zmniejszyć rachunki za prąd. Ponieważ liczy się dla nas przede wszystkim jakość oferowanych usług, podchodzimy z ogromną uwagą do każdego etapu projektu i montażu instalacji PV.

Zamontowanie paneli fotowoltaicznych pozwala na osiągnięcie dodatkowych korzyści. Warto wyróżnić między innymi to, że:

  • panele słoneczne działają bezobsługowo,
  • panele nie zanieczyszczają środowiska oraz nie produkują dymu,
  • montując instalację fotowoltaiczną zmniejsza się ilość CO2 emitowanego do atmosfery,
  • panele pracują cicho, nie wydając przy tym żadnych dźwięków,
  • panele słoneczne montowane są na dachu, więc nie zajmują one miejsca na działce,
  • fotowoltaikę można połączyć z pompą ciepła, by zmniejszyć wydatki za ogrzewanie,
  • jest to jednorazowy wydatek, który pozwala na długoletnie obniżenie opłat za prąd,
  • wydatek na fotowoltaikę zwraca się już po ok. 7 latach.

    NIE WIESZ CO WYBRAĆ?

    ZAMÓW DARMOWY AUDYT TECHNICZNY

    Fotowoltaika Wilkowice: panele fotowoltaiczne i ogniwa słoneczne

    W skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą moduły PV, inwerter, okablowanie oraz zabezpieczenia przeciwprzepięciowe po stronie prądu stałego i prądu przemiennego. Podstawowym elementem takiej instalacji jest przede wszystkim ogniwo fotowoltaiczne, które łączy się w wspomniane moduły, po 60 ogniw. Moduły PV tworzą natomiast konstrukcję, która określana jest jako panele słoneczne. Ogniwa fotowoltaiczne bezsprzecznie pełnią bardzo ważną funkcję, a od ich trwałości zależeć będzie wydajność całej instalacji. W związku z tym w naszej firmie wybieramy najlepsze ogniwa na rynku, by móc zapewnić Państwu gwarancję długoletnich i wydajnych paneli fotowoltaicznych.

    W fotowoltaice wyróżnia się następujące rodzaje paneli, charakteryzujące się różną wydajnością:

    Moduły amorficzne

    panele amorficzne: wykazują wydajność na poziomie 6-10%,

    Moduły polikrystaliczne

    panele polikrystaliczne: ich sprawność wynosi 15-18%,

    Moduły monokrystaliczne

    panele monokrystaliczne: ich wydajność wynosi 18-22%.

    Jak wygląda proces pozyskiwania energii elektrycznej z promieni słonecznych? Mechanizm ten nazywa się procesem fotowoltaicznym. Promienie słoneczne padają na materiał paneli fotowoltaicznych i są przez niego absorbowane. Zebrana energia słoneczna wybija wolne elektrony z atomów, co umożliwia ich wolny przepływ oraz pozyskanie energii elektrycznej. Energia ta w postaci prądu stałego przekazywana jest do inwertera, który przekształca ją w prąd przemienny, dostosowany do parametrów sieci elektroenergetycznej. Wyprodukowany w ten sposób prąd, w pierwszej kolejności wykorzystywany jest przez instalację elektryczną budynku. Jeśli pojawią się nadwyżki, będzie można gromadzić je lub odsprzedać sieci energetycznej. W przypadku niedoborów, prąd zostanie pozyskany z sieci publicznej.

    Pompy ciepła w Wilkowicach i okolicach

    Nasza firma, Ekosun, dla mieszkańców Wilkowic i okolic posiada także ofertę pomp ciepła, które umożliwiają zamianę energii z otoczenia na energię cieplną. Godne uwagi jest także to, że zamontowanie pompy ciepła pozwala przede wszystkim na uniezależnienie się od dystrybutorów ciepła. Ta konstrukcja pozwoli Państwu na pozyskanie ciepła potrzebnego do ogrzania domu oraz podgrzania wody. Mechanizm działania pompy ciepła opiera się na pozyskiwaniu energii z otoczenia i dostarczaniu jej do napędu sprężarki i pomp obiegowych. Energia w otoczeniu znajduje się w wodzie, w powietrzu oraz w ziemi.

    Pompa ciepła cechuje się niewątpliwie bardzo efektywną i oszczędną pracą. Aby dostarczyć do budynku 1kWh energii, musi ona pozyskać 1/4, czyli 250 Wh z sieci. Pozostała część (3/4), czyli 750 Wh uzyskiwane są z wymienionych powyżej źródeł, z otoczenia. Pompa ciepła może być połączona z fotowoltaiką, co pozwoli na sprawniejsze działanie obu mechanizmów oraz oszczędzenie energii potrzebnej pompie ciepła do pracy. Nasza firma, Ekosun posiada w swojej ofercie pompy ciepła powietrzne oraz gruntowe. W związku z tym poniżej objaśnimy dla Państwa różnicę tych dwóch podtypów.

    Pompy ciepła powietrzne i gruntowe

    Pompa ciepła powietrzna jest jednym z najbardziej ekologicznych i ekonomicznych sposobów, który umożliwia ogrzanie domu oraz podgrzewanie wody. W przypadku tej pompy ciepła, energia pozyskiwana jest z powietrza. Pompa działa w każdym warunkach pogodowych, także podczas niskich temperatur do -25 stopni Celsjusza. Jeśli ładunek energii z powietrza będzie zbyt niski, by zasilić pompę, wykorzysta ona alternatywne źródło energii. W pompach ciepła powietrznych montowanych przez naszych specjalistów tym alternatywnym źródłem jest grzałka elektryczna.

    Druga grupa to pompy ciepła gruntowe, które wykorzystują do ogrzewania domu energię zgromadzoną w ziemi. Energia ta może być pozyskiwana za pomocą kolektora poziomego lub kolektora pionowego. Pierwszy z nich to wężownica zakopana pod powierzchnią działki, a drugi to odwiert, o głębokości do 100 m.

    Pompa ciepła powietrza i gruntowa to opłacalna inwestycja, która zwraca się po kilku latach użytkowania oraz pozwala na ekologiczne pozyskiwanie darmowej energii z natury.