Zadzwoń do nas 33 499 88 66
43-300 Bielsko-Biała, ul. Karpacka 15

    Panele fotowoltaiczne z pewnością zrewolucjonizowały rynek energetyczny w Polsce. Nic dziwnego – to rozwiązanie łączy ze sobą innowacyjność, ekologię i ekonomię! Dzięki panelom słonecznym wytwarzanie prądu z energii słonecznej stało się dużo prostsze. Wciąż jednak wiele osób zmaga się z wątpliwościami dotyczącymi systemu paneli i technologii, która stoi za domowymi instalacjami. Fotowoltaika Wisła to rozwiązania, które przygotowaliśmy dla mieszkańców Wisły i okolic w celu poprawy jakości warunków środowiskowych. Fotowoltaika Wisła to także realny sposób na oszczędności w portfelach mieszkańców.

    Nie należy mieć wątpliwości co do faktu, iż fotowoltaika jest aktualnie jednym z najbezpieczniejszych rozwiązań w kwestii pozyskiwania ekologicznego prądu – technologia nie wywołuje żadnych negatywnych skutków. Eksperci Ekosun dopasowują instalację do indywidualnych preferencji klientów, dbając o to, aby coraz większa liczba mieszkańców Wisły czerpała ekologiczny prąd wprost z natury. Z własną instalacją słoneczną można w zupełności uniezależnić się od corocznych podwyżek cen prądu. Zamiast konsumentem, można stać się producentem, który wytwarza własną energię, niezależnie od aktualnej sytuacji rynkowej. Fotowoltaika to rozwiązanie dla każdego, także dla mieszkańców Wisły, którzy mogą w istotny sposób nie tylko wpłynąć pozytywnie na środowisko naturalne, ale również zaoszczędzić duże sumy pieniędzy wydawane na opłacenie rachunków.

    Firma Ekosun zatrudnia wyłącznie profesjonalistów, którzy mają doświadczenie w nowoczesnych technologiach związanych z systemami fotowoltaicznymi. Przedsiębiorstwo wykorzystuje podzespoły najlepszych europejskich producentów, którzy na pierwszym miejscu stawiają jakość. Oferta Ekosun skierowana jest do mieszkańców Wisły, którzy chcą zainwestować w trwałą i wydajną konstrukcję na lata.

    NIE WIESZ CO WYBRAĆ?

    ZAMÓW DARMOWY AUDYT TECHNICZNY
    fotowoltaika pawłowice

    Fotowoltaika Wisła: panele fotowoltaiczne i ogniwa słoneczne

    Ogniwo słoneczne to element stanowiący podstawę każdej instalacji. Od jego trwałości i wykonania zależy sprawność fotowoltaiki w gospodarstwie domowym. Ogniwo stanowi elementarną część każdej konstrukcji, powodując, że działa ona bez zarzutu. Panele słoneczne produkowane są przeważnie z krzemu, który wykazuje dużą odporność na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych.

    Proces pozyskiwania prądu jest prosty i nie wymaga manualnej obsługi. Ogniwo skupia fotony z promieni słonecznych, zamieniając je w wolty. Tym samym dochodzi do przemiany światła w energię. Padanie promieni powoduje wybicie wolnych elektronów z atomów, umożliwiając im tym samym wolny przepływ. Przepływ zwany jest energią elektryczną, którą można użyć w gospodarstwie domowym.

    Aby zwiększyć wydajność całego procesu, pojedyncze ogniwa łączy się w moduły złożone z ok. 60 jednostek. Moc modułu szacowana jest na 250-320 Wp. W konsekwencji, kilkanaście modułów jest w stanie skutecznie zasilić gospodarstwo domowe.

    Na rynku dostępne są trzy rodzaje paneli fotowoltaicznych:

    Panele amorficzne.

    Najtańszy rodzaj paneli. Cena wpływa przede wszystkim na jakość produktów, ponieważ ogniwa te są kruche, w niewielkim stopniu odporne na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych oraz mają niski współczynnik temperaturowy. W konsekwencji, mogą zostać zamontowane wyłącznie w miejscach o dużej ekspozycji słonecznej, inaczej są w stanie zasilić tylko niewielkie urządzenia. Naukowcy oceniają ich sprawność w przedziale 6-10%.

    Panele polikrystaliczne.

    Najpopularniejsze na rynku, mają jednolitą i krystaliczną budowę oraz kwadratowy kształt. Najczęściej można je spotkać w domach prywatnych i na elektrowniach. Sprawność wynosi ok. 18%.

    Panele monokrystaliczne.

    Mają ciemnoniebieski kolor, zbudowane z monolitycznego kryształu krzemu, co dyktuje ich cenę. Bardzo solidne i wytrzymałe, ich sprawność wynosi 18-22%.

    Pompy ciepła w Wiśle i okolicach

    Mieszkańcy Wisły mogą również skorzystać z oferty ogrzewania domu na pomocą urządzenia jakim jest pompa ciepła. Produkt zmienia energię na ciepło użyteczne, które można zastosować do ogrzewania budynku bądź wody. Dodatkowe funkcje pozwalają również na ogrzanie wody w basenie czy chłodzenie pomieszczeń!

    Zasadnicze działanie pompy polega na przekazaniu energii do sprężarki i pomp obiegowych, gdzie wytwarza się ciepło użytkowe. Podczas dostarczania 1kWh energii zużywa tylko 250 Wh energii z sieci, a pozostałą ilość z odnawialnego źródła (gruntu, wody, powietrza). Koszty mogą ulec redukcji po połączeniu pompy z instalacją fotowoltaiczną.

    Tym samym pompy ciepła są bardzo ekologiczne i ekonomiczne, ponieważ nie ingerując w środowisko naturalne, pozwalają na obniżenie opłat za energię. Ekosun oferuje rozwiązania innowacyjne, których zastosowanie wpłynie pozytywnie na budżet domowy, ale i na nasze otoczenie.

    fotowoltaika pawłowice

    Pompy ciepła powietrzne i gruntowe

    W ofercie Ekosun dostępne są dwa rodzaje pomp ciepła. Wśród nich znajdują się:

    1. pompa ciepła gruntowa, która wykorzystuje energię zgromadzoną w ziemi do ogrzania domu. Energia może być pobrana za pomocą jednego z dwóch kolektorów – pionowego (odwiert do 100 m), bądź poziomego (podziemna instalacja z rurek). Czynnik roboczy zawarty w rurach pozwala na uzyskanie energii niezależnie od temperatury.
    2. pompa ciepła powietrzna, która pozyskuje energię z ładunków znajdujących się w powietrzu. Aby instalacja sprawnie funkcjonowała, Ekosun montuje dodatkowo grzałkę elektryczną.

    Specjaliści Ekosun zadbają o to, aby wybrane rozwiązanie okazało się właściwe i pozwoliło każdemu gospodarstwu domowemu w Wiśle na ekologiczne życie!