Zadzwoń do nas 33 499 88 66
43-300 Bielsko-Biała, ul. Karpacka 15

Fotowoltaika Żywiec

Fotowoltaika staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, wybieranym przez mieszkańców Żywca oraz okolicznych miejscowości. Jednak niektórzy mieszkańcy mają obawy, czy korzystanie z paneli słonecznych naprawdę jest bezpieczne i przyjazne dla środowiska? Fotowoltaika Żywiec – poznaj jakie masz możliwości.

Czas rozwiać wszelkie wątpliwości . Fotowoltaika jest jedną z najbardziej innowacyjnych i ekologicznych technologii. Ogniwa fotowoltaiczne przekształcają promienie słońca w energię elektryczną. Dodatkowo nie wywołują jakichkolwiek negatywnych efektów dla otoczenia, zarówno dla ludzi jak i dla otaczającej przyrody. Jeśli projekt i budowę instalacji PV powierzysz w ręce ekspertów Ekosun, w Twoim gniazdku popłynie ekologiczny prąd!

Panele fotowoltaiczne nie tylko pomagają dbać o środowisko, ale pozwalają na ograniczenie kosztów korzystania z prądu. Dzięki własnej instalacji fotowoltaicznej sam staniesz się producentem ekologicznego prądu. Co ważne, fotowoltaika nie jest rozwiązaniem dla wybranych. Mogą z niej korzystać zarówno właściciele niewielkich domów, jak i tych wielorodzinnych. Coraz częściej montaż fotowoltaiki staje się również świadomym wyborem żywieckich przedsiębiorców, którzy w ten sposób pokazują, jak istotny jest dla nich, nie tylko zysk firmy, ale również dobro planety.

W Ekosun stawiamy na połączenie wieloletniej praktyki i najnowocześniejszych rozwiązań, dzięki czemu praca instalacji przebiega pewnie i bezpiecznie. W projektach naszych instalacji wykorzystujemy wyłącznie falowniki (inwertery) oraz moduły fotowoltaiczne (zwane popularnie panelami) najlepszych światowych i europejskich producentów, którzy są gwarantem jakości i sprawności instalacji. Zastosowanie wysokiej jakości komponentów oraz najwyższa jakość ich montażu, daje gwarancję wieloletniej i bezawaryjnej pracy Twojej instalacji fotowoltaicznej.

    FOTOWOLTAIKA ŻYWIEC – NIE WIESZ CO WYBRAĆ?

    ZAMÓW DARMOWY AUDYT TECHNICZNY
    fotowoltaika pawłowice

    Fotowoltaika Żywiec: Panele fotowoltaiczne i ogniwa słoneczne

    Podstawowym elementem każdej instalacji PV jest ogniwo słoneczne – to od jego trwałości i jakości zależy sprawność całego modułu. Jest to serce i silnik każdej elektrowni słonecznej! Ogniwa fotowoltaiczne tworzone są z materiałów półprzewodnikowych, podobnych jak te, które znajdziesz w procesorze komputera, w Polsce najczęściej wykorzystywane są ogniwa krzemowe.

    Cały proces fotowoltaiczny polega na przemianie energii świetlnej w energię elektryczną. Kiedy promienie słońca padają na ogniwo fotowoltaicznej, są przez niego absorbowane. Energia słoneczna wybija wolne elektrony z atomów krzemu, umożliwiając ich uporządkowany przepływ – przepływ energii elektrycznej.

    Ogniwa fotowoltaiczne mają niedużą moc, dlatego najczęściej łączone są w pakiety od 60 do 120 sztuk, tworząc moduł fotowoltaiczny. Jeden taki moduł może mieć moc ponad 450 Wp (dane na rok 2020), czyli watów mocy nominalnej mierzonej w warunkach laboratoryjnych, tzw. STC (standard testing condition). Połączony ze sobą szereg modułów tworzy panel fotowoltaiczny. Kilkanaście takich modułów wytwarza tyle energii, ile potrzebne jest do zasilenia gospodarstwa domowego.

    Można wyróżnić 3 główne rodzaje modułów fotowoltaicznych:

    Moduły amorficzne

    Te moduły słoneczne są najtańszym typem modulói) fotowoltaicznych dostępnych na rynku. Niestety, ale za ich niską ceną idzie w parze również niska jakość: są kruche, nieodporne mechanicznie, a na dodatek wymagają sporej powierzchni, ale mają niski współczynnik temperaturowy. W praktyce oznacza to, że sprawdzą się jedynie, gdy są umieszczone w MOCNO nasłonecznionych miejscach (np. w klimacie równikowym suchym) albo gdy są wykorzystywane do zasilania mikrourządzeń (np. kalkulator). Ich sprawność waha się pomiędzy 6 a 10%.

    Moduły polikrystaliczne

    Do niedawna, najpopularniejszy rodzaj modułów słonecznych. Ich budowa jest krystaliczna, niejednolita. Rozpoznasz je po kwadratowym kształcie ogniw oraz ich niebieskiej barwie. Ze względu na ich ograniczoną wydajność, coraz częściej wypierane są przez moduły monokrystaliczne. Sprawność modułów polikrystalicznych sięga 18%.

    Moduły monokrystaliczne

    Technologię fotowoltaiki kojarzy się powszechnie z ciemnoniebieskimi (praktycznie czarnymi) modułami fotowoltaicznymi – to właśnie moduły monokrystaliczne. Zbudowane są z monolitycznego kryształu krzemu, a ich cena jest wyższa w porównaniu do innych paneli krzemowych. Spowodowane jest to bardziej skomplikowaną technologią produkcji ogniw. Są bardzo wytrzymałe, a ich sprawność waha się pomiędzy 18% a 22%. Obecnie najpopularniejszy rodzaj montowanych modułów fotowoltaicznych w Polsce.

    Pompy ciepła w Żywcu i okolicach

    Mieszkańcy Żywca i okolicznych miejscowości mogą cieszyć się nie tylko ekologicznym zasilaniem energii elektrycznej dzięki fotowoltaice, lecz również i przyjaznym dla środowiska ciepłem. Dziś jest to możliwe dzięki pompom ciepła!

    Pompa ciepła dzięki wykorzystaniu fizyki i gazów, zamienia ogólnodostępną energię na ciepło użyteczne. Za jego pomocą możesz ogrzać swój dom lub też wodę. W przypadku funkcji dodatkowych służy również do chłodzenia pomieszczeń czy ogrzewania wody, np. w basenie, itp.

    Praca pompy ciepła polega w dużym skrócie na dostarczeniu energii zewnętrznej energii (np. powietrze na zewnątrz) do sprężarki i pomp obiegowych, gdzie przetwarzana jest ona w ciepło użytkowe. Dostarczenie 1 kWh energii wymaga pobrania z sieci elektrycznej zaledwie 250Wh – pozostałe 750Wh pochodzi z odnawialnego źródła, którym może być powietrze, grunt lub woda. Co ciekawe, koszty użytkowania pompy możesz jeszcze dodatkowo obniżyć, wykorzystując wygenerowany prąd z instalacji fotowoltaicznej.

    Pompy ciepła są rozwiązaniem ekonomicznym, bezpiecznym i ekologicznym. Prawidłowo dobrana pompa ciepła, pokryje 100% zapotrzebowania budynku na ciepło. Wykorzystanie energii z fotowoltaiki w zasilaniu pompy ciepła pozwala uniezależnić się od dostawców energii i jej rosnących kosztów. Specjaliści Ekosun pomogą Ci w dobraniu najlepszych rozwiązań oraz zamontują odpowiednią dla Twoich potrzeb pompę ciepła.

    fotowoltaika pawłowice

    Pompy ciepła powietrzne

    Obecnie najczęściej wybieranym rozwiązaniem wśród klientów Ekosun, jest montaż powietrznej pompy ciepła.

    Pompa ciepła powietrzna to jeden z najbardziej ekologicznych i ekonomicznych sposobów na ogrzanie domu oraz podgrzanie ciepłej wody użytkowej. Niezbędna do tego energia jest w tym przypadku czerpana z powietrza. Niezależnie od temperatury zewnętrznej (pompa pracuje do -25 stopni Celsjusza), w powietrzu znajduje się określony ładunek energii, który może zostać przetworzony. Przy prawidłowym doborze pompy ciepła komfort temperaturowy budynku możemy uzyskać zarówno przy zastosowaniu ogrzewania podłogowego jak i tradycyjnych grzejników konwekcyjnych.