Zadzwoń do nas 33 499 88 66
43-300 Bielsko-Biała, ul. Karpacka 15

Fotowoltaika Bielsko, pompy ciepła Bielsko, kolektory słoneczne

Zanieczyszczenie powietrza w Bielsku – Białej często przekracza dopuszczalne normy. W związku z tym coraz bardziej zwiększa się nasza świadomość w zakresie dbania o środowisko. W związku z tym podejmujemy coraz więcej działań w walce o czyste powietrze bez smogu. Zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii OZE w gminach powiatu: Bielsko – Biała, to szansa nie tylko na ograniczenie emisji zanieczyszczeń, ale także na większą niezależność energetyczną. Niewątpliwie  fotowoltaika Bielsko – Biała to priorytet w walce o niezależność energetyczną i czystsze powietrze. Szansa na poprawę jakości powietrza to także pompy ciepła. Mieszkańcy Bielska mogą w łatwy sposób przejść na ogrzewanie budynku za pomocą pompy ciepła wykorzystującej odnawialne źródła energii.

 

Fotowoltaika Bielsko Biała – ratunek dla regionu, oszczędności dla mieszkańców

Wykorzystanie OZE poprzez wybór takich technologii jak:

  • panele fotowoltaiczne

  • pompy ciepła

  • kolektory słoneczne

to wybór podyktowany nie tylko względami ekologicznymi, ale także ekonomicznymi. Oszczędzanie na ogrzewaniu dzięki pracy pompy ciepła, czy darmowy prąd ze słońca produkowany przez panele fotowoltaiczne to rozwiązanie dla tych, którzy poszukują oszczędności w firmowym i domowym budżecie.  Teraz każdy mieszkaniec Bielska – Białej może stać się producentem ekologicznego prądu, ponieważ w panele fotowoltaiczne Bielsko inwestuje dość intensywnie.  Koszt instalacji fotowoltaicznej czy pompy ciepła może aż w 95% zostać sfinansowany z grantowych programów regionalnych. Warto więc już teraz dowiedzieć się jak skorzystać z dofinansowania i wykorzystać fotowoltaikę czy pompę ciepła do obniżenia rachunków w swoim domu.


Instalacja o mocy 30 kWp dla firmy El Projekt w Bielsku Białej, marzec 2021r.

Fotowoltaika Bielsko - Biała, instalacja dla El Projekt

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 6,4 kWp, Bielsko - Biała, lipiec 2020r.

Fotowoltaika Bielsko - Biała

NIE WIESZ CO WYBRAĆ?

ZAMÓW DARMOWY AUDYT TECHNICZNY

Instalacja fotowoltaiczna na gruncie, moc: 10,44 kWp, Bielsko - Biała, lipiec 2018r.

Instalacja PV na gruncie, realizacja Ekosun w BIelsku - Białej

Instalacja fotowoltaiczna dla firmy Wulkam, moc: 34,76 kWp, Bielsko-Biała, luty 2021r.

Instalacja PV w Bielsku - Białej

Zobacz jak pozyskać dofinansowanie do fotowoltaiki Bielsko Biała:

Bielsko – Biała: dopłaty do fotowoltaiki i pompy ciepła 

Fotowoltaika w miejscowości Bielsko – Biała może zostać wykonana z dofinansowaniem na poziomie 95%.  W Bielsku ruszył bowiem projekt grantowy: OZE dla mieszkańców Bielska – Białej.  Jego głównym celem jest przede wszystkim większe wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. W związku z tym, wykorzystanie OZE wpłynie na poprawę efektywności energetycznej oraz ograniczenie emisji zanieczyszczeń. Projekt, w którym może zostać zamontowana fotowoltaika bądź pompa ciepła Bielsko – Biała realizuje od lipca 2020r. Zadania projektu przewidziane są do kwietnia 2022r. Mieszkańcy Bielska otrzymają jedno z najwyższych dofinansowań w regionie, ponieważ wynosi ono aż 95% kosztów kwalifikowanych.EKOSUN – fotowoltaika Bielsko, pompy ciepła

 

Ekosun jest firmą, która od 11 lat specjalizuje się w technologiach związanych z odnawialnymi źródłami energii. Bielsko – Biała jest nam jeszcze bardziej bliskie, dlatego, że to właśnie w tym mieście przed laty rozpoczynaliśmy swoją działalność i do dziś nasze biuro pracuje pod adresem: Karpacka  15, Bielsko – Biała. Jesteśmy firmą z największym stażem i doświadczeniem, nie tylko na rynku lokalnym. Nasze realizacje w miejscowości Bielsko pompy ciepła i instalacje fotowoltaiczne: dla domów jednorodzinnych, instytucji i firm możecie obejrzeć w naszej galerii. Z pewnością godny uwagi jest nasz dorobek w realizacji instalacji fotowoltaicznych na lokalnym rynku. Staramy się działać lokalnie, nie tylko oferując usługi inwestycji w OZE. Ponieważ problemy środowiskowe regionu są nam wyjątkowo bliskie, angażujemy się w różnego rodzaju akcje charytatywne i ekologiczne. Swój biznes prowadzimy w myśl zasad zrównoważonego rozwoju, dlatego wykorzystujemy ekologiczne rozwiązania także na swoim podwórku.

Bielsko pompy ciepła – sposób na eko-ogrzewanie

Kolejnym rozwiązaniem, które pozwala na obniżenie rachunków i ograniczenie niskiej emisji w rejonie Bielska  Białej to pompy ciepła.  Odpowiednio dobrana i zamontowana pompa ciepła pozwoli na ogrzanie domu lub/oraz grzania wody. Powietrzna pompa ciepła jest jednym z najbardziej ekonomicznych i ekologicznych sposobów na ogrzewanie budynku. Jej zaletą jest m.in. to, że pompa pracuje nawet podczas ostrych zim, w bardzo niskich temperaturach.


Pompy ciepła Bielsko z dofinansowaniem

Dofinansowanie na pompy ciepła Bielsko Biała także uwzględniło w swoim projekcie grantowym: OZE dla mieszkańców Bielska Białej. Maksymalna dotacja jaką można otrzymać na montaż pompy ciepła w Bielsku to do7 125,00 zł dla pompy ciepła do cwu i do 28 500, 00zł dla pompy ciepła do cwu i co.  Dofinansowanie do pompy ciepła pozwoli zatem  przede wszystkim na znaczące obniżenie kosztów inwestycji. Dzięki temu koszt pompy ciepła zwróci się jeszcze szybciej. Oszczędności wynikające z darmowego ogrzewania energią natury odczujemy już od pierwszych miesięcy użytkowania. Pompa ciepła to gwarancja najniższych na runku kosztów eksploatacji. W przypadku gruntowych pomp ciepła NIBE współczynnik efektywności COP wynosi ok.5. Oznacza to, że z 1 kW energii elektrycznej otrzymujemy 5 kW energii cieplnej.

Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest połączenie instalacji fotowoltaicznej i pompy ciepła. Pozwala to użytkownikowi jeszcze bardziej zredukować rachunki za ogrzewanie i energię elektryczną oraz uzyskać energetyczną niezależność.

 Realizacja EKOSUN: instalacja fotowoltaiczna o mocy 8,37 kWp i pompa ciepła, 2020


Fotowoltaika i pompa ciepła

ZAMÓW BEZPŁATNĄ WYCENĘ SWOJEJ INWESTYCJI

ZAMÓW DARMOWY AUDYT TECHNICZNY