Zadzwoń do nas 33 499 88 66
43-300 Bielsko-Biała, ul. Karpacka 15

Fotowoltaika Pawłowice

Fotowoltaika Pawłowice: nasza firma dla osób mieszkających w Pawłowicach i okolicach przygotowała ofertę paneli fotowoltaicznych, które pozwalają na przekształcenie promieniowania słonecznego w energię elektryczną.

Panele słoneczne działają w sposób bezobsługowy, pozyskując energię całkowicie za darmo.

Wybierając fotowoltaikę instalowaną przez Ekosun, otrzymują Państwo przede wszystkim wykonane z najwyższej jakości materiałów panele fotowoltaiczne, które są wytrzymałe, wydajne oraz długoletnie. W naszej firmie z pewnością stawiamy na jakość i dbamy o profesjonalną obsługę klienta oraz fachową i szybką realizację zamówień. Aby sprostać Państwa oczekiwaniom, montujemy panele słoneczne na domach mieszkalnych, gospodarstwach i firmach.

Wybieramy najkorzystniejszą ofertę dla Państwa, pokazując zalety i korzyści, które wiążą się z montażem instalacji fotowoltaicznej w naszej firmie:

 • panele słoneczne umieszcza się na dachu, więc nie zajmują one powierzchni działki,
 • panele pracują cicho, bez wydawania żadnych dźwięków,
 • cechuje je bezawaryjność oraz ta sama wydajność przez długie lata,
 • inwestycja w panele fotowoltaiczne jest jednorazowa i zwraca się po kilku latach,
 • panele słonecznie nie zanieczyszczają środowiska oraz nie produkują dymu,
 • instalacja zmniejsza emisję co2 do atmosfery,
 • połączenie fotowoltaiki z pompą ciepła pozwala na zmniejszenie kosztów ogrzewania.

Fotowoltaika Pawłowice

Dla mieszkańców Pawłowic przygotowaliśmy oferty specjalne, w związku z tym warto skontaktować się z naszym doradcą technicznym i poznać aktualną ofertę.  Cały czas monitorujemy też możliwe źródła dotacji i dofinansowań w regionalnych i ogólnopolskich programach grantowych. Zadzwoń do nas i dowiedz się, z jakich form finansowania swojej inwestycji możesz skorzystać.

  NIE WIESZ CO WYBRAĆ?

  ZAMÓW DARMOWY AUDYT TECHNICZNY
  fotowoltaika pawłowice

  Panele fotowoltaiczne i ogniwa słoneczne

  Najmniejszym elementem instalacji fotowoltaicznej są ogniwa, które łączy się ze sobą po 60 sztuk, tak by utworzyły one moduł pv. Niewątpliwie to od trwałości ogniwa fotowoltaicznego, zależy wydajność całego modułu. Złączenie ze sobą kilku modułów pozwala na utworzenie panelu słonecznego. Instalacja elektryczna obejmuje także takie elementy jak: inwerter, okablowanie oraz zabezpieczenia przeciwprzepięciowe po stronie prądu stałego i prądu przemiennego.

  Przekształcanie promieni słonecznych w energię elektryczną nazywa się procesem fotowoltaicznym. Rozpoczyna się on od tego, że promienie słoneczne padają na materiał paneli fotowoltaicznych. Energia słoneczna jest absorbowana przez materiał, co prowadzi do wybicia wolnych elektronów z atomów oraz ich wolnego przepływu. Taki ruch elektronów umożliwia pozyskanie energii elektrycznej. Dociera ona do inwertera w postaci prądu stałego, który przemienia go na dostosowany do parametrów sieci prąd przemienny. Uzyskany prąd wykorzystywany jest przez instalację elektryczną budynku.

  Podczas gdy pojawią się nadwyżki prądu, są one magazynowane lub mogą zostać odsprzedane do sieci. W przypadku niedoborów, pobiera się prąd z sieci publicznej.

  W fotowoltaice ze względu na wydajność i cenę paneli fotowoltaicznych wyróżnia się:

  Panele amorficzne

  są one najtańsze, cechuje je kruchość oraz nieodporność mechaniczna. Ich sprawność wynosi 6-10%,

  Panele polikrystaliczne

  są to najpopularniejsze panele, które stanowią 78% światowej produkcji. Wykazują one sprawność rzędu 15-18%,

  Panele monokrystaliczne

  są to najbardziej wytrzymałe panele oraz droższe od pozostałych. Ich sprawność uplasowała się na poziomie 18-22%.

  Pompy ciepła w Pawłowicach i okolicach

  Firma Ekosun dla mieszkańców Pawłowic i okolic przygotowała również ofertę pomp ciepła, które podobnie do fotowoltaiki, wykorzystują darmową energię natury. Pompy ciepła umożliwiają darmowe ogrzewanie budynku oraz podgrzewanie wody, dlatego są niewątpliwie ekonomicznym rozwiązaniem.

  Mechanizm działania pompy ciepła polega na pozyskiwaniu energii z otoczenia, dostarczaniu jej do napędu sprężarki i pomp obiegowych oraz w ten sposób przekształcaniu jej na energię cieplną.

  Pompa ciepła w zależności od rodzaju wykorzystuje energię znajdującą się w powietrzu, w wodzie lub w ziemi. Montaż pompy ciepła pozwoli Państwu przede wszystkim na uniezależnienie się od dystrybutorów ciepła oraz stale zmieniających się cen paliwa.

  Nasza firma gwarantuje Państwu bezobsługowe i bezawaryjne działanie pompy ciepła. Zapewniamy także, że pokryje ona całe zapotrzebowanie budynku na ciepło, ponieważ zakładane przez naszych montażystów pompy ciepła cechują się bardzo efektywną i oszczędną pracą. Aby dostarczyć do budynku 1kWh energii, pozyskuje ona 250 Wh z sieci, podczas gdy pozostała część, czyli 750 Wh uzyskiwane są z otoczenia.

  fotowoltaika pawłowice
  pompy ciepła Pawłowice

  Pompy ciepła powietrzne i gruntowe

  Ekosun w ofercie dla mieszkańców Pawłowic i okolic posiada pompy ciepła powietrzne oraz gruntowe. Poniżej objaśnimy dla Państwa różnicę tych dwóch podtypów.

  Pompa ciepła powietrzna określana jest jako najbardziej ekologiczny i ekonomiczny sposób, dzięki któremu możliwe jest ogrzanie pomieszczeń oraz podgrzanie wody. Ten typ pompy ciepła pozyskuje energię z powietrza. Pompa działa w każdych warunkach pogodowych, także w zimie podczas niskich temperatur do -25 stopni Celsjusza. Jeśli ładunek energetyczny w powietrzu będzie zbyt niski, by uruchomić pompę, wykorzysta ona alternatywne źródło energii. W Ekosun źródłem tym jest grzałka elektryczna.

  Drugi podtyp to pompa ciepła gruntowa, która wykorzystuje do ogrzewania domu energię z ziemi. Energia ta może być pozyskiwana na dwa sposoby:

  • za pomocą wymiennika poziomowego: jest to wężownica zakopana pod powierzchnią posesji,
  • korzystając z wymiennika pionowego: jest nim odwiert o głębokości do 100 m.

  Eksperci Ekosun pomogą w wyborze najbardziej optymalnego rozwiązania, dzięki któremu będzie możliwe zapewnienie ilości ciepła użytkowego adekwatnej do zapotrzebowania całego budynku.