Zadzwoń do nas 33 499 88 66
43-300 Bielsko-Biała, ul. Karpacka 15

Fotowoltaika Ustroń

Fotowoltaika to nowoczesne rozwiązanie, cieszące się coraz większą popularnością wśród mieszkańców Ustronia i okolic. Część z nich wciąż zastanawia się, czy warto zainwestować w tego typu system i jakie korzyści w praktyce gwarantuje zamontowanie paneli słonecznych na dachu własnego domu. Fotowoltaika Ustroń to ciągle rozwijająca się dziedzina w branży Odnawialnych Źródeł Energii.

Osoby, które mają wątpliwości powinny wiedzieć, iż fotowoltaika to innowacyjne rozwiązanie technologiczne, zarówno pod względem ekonomicznym, jak i ekologicznym. Panele fotowoltaiczne odpowiadają za przekształcenie energii słonecznej w prąd, bez ryzyka wywołania negatywnych skutków ubocznych. Firma Ekosun to grupa specjalistów, której warto powierzyć projekt i montaż indywidualnego systemu fotowoltaicznego.

Istnieje wiele korzyści posiadania własnej instalacji PV, a najważniejszą jest niezależność od dostawców energii elektrycznej. Wynika to z faktu, iż panele słoneczne pozwalają uzyskać darmową energię przez cały rok. Posiadanie systemu fotowoltaicznego sprawia, iż można poczuć się jej producentem! W dzisiejszych czasach z rozwiązania tego typu może korzystać zarówno niewielkie gospodarstwo domowe, jak i kompleks domów jednorodzinnych. Fotowoltaikę doceniają również ustrońscy przedsiębiorcy, dla których ważny jest nie tylko zarabianie pieniędzy w swoim biznesie, ale również i dobro naszej planety.

Ekosun to grupa specjalistów bazujących na wieloletniej praktyce i doświadczeniu w zakresie projektowania i montażu instalacji fotowoltaicznych. Dzięki temu nasze systemy cechują się bezawaryjnością i wydajnością. W codziennej pracy korzystamy z paneli słonecznych i ogniw fotowoltaicznych wiodących europejskich producentów, które są gwarantem bezpieczeństwa. Elementy proponowane przez Ekosun są niezwykle trwałe, co pozwala cieszyć się własnym prądem przez wiele lat. Fotowoltaika Ustroń to oferta przygotowana specjalnie dla mieszkańców tego regionu. Na bieżąco monitorujemy regionalne programy grantowe i ogólnopolskie dotacje do fotowoltaiki tak, by instalacje fotowoltaiczne stały się jeszcze bardziej dostępne dla każdego.

  NIE WIESZ CO WYBRAĆ?

  ZAMÓW DARMOWY AUDYT TECHNICZNY
  fotowoltaika ustroń

  Fotowoltaika Ustroń: panele fotowoltaiczne i ogniwa słoneczne

  Fotowoltaika to technologia opierająca się na procesie przemiany światła (fotonów) w jednostki elektryczne (wolty). Zadaniem paneli słonecznych jest absorbowanie promieni i ich przemiana w energię elektryczną. Proces ten następuje na wskutek wybijania wolnych elektronów atomów przez energię słoneczną, umożliwiając ich wolny przepływ.

  Ogniwo słoneczne to jeden z najważniejszych elementów konstrukcji instalacji fotowoltaicznej. Jest sercem i silnikiem całej instalacji, a w związku z tym powinien cechować się doskonałą jakością.

  Pojedyncze ogniwo fotowoltaiczne cechuje się niską mocą, dlatego koniecznym jest łączenie go w moduły ok. 60 ogniw. Dzięki temu każdy z nich ma moc od 250 do 320 Wp, a już kilkanaście z nich wystarczy, by zaopatrzyć w prąd przeciętne gospodarstwo domowe.

  Panele fotowoltaiczne można podzielić na następujące rodzaje:

  Panele amorficzne

  Najbardziej korzystny pod względem ceny wariant paneli fotowoltaicznych dostępnych na rynku. Warto jednak podkreślić, iż niski koszt wiąże się także z niską skutecznością pracy systemu. Niska odporność na uszkodzenia i kruchość poszczególnych fragmentów systemu amorficznego sprawia, iż spełnia on swoje zadanie jedynie w silnie nasłonecznionych miejscach oraz w drobnych sprzętach. Ich skuteczność określa się w granicach zaledwie 6 do 10%.

  Panele polikrystaliczne

  Najbardziej powszechny rodzaj paneli słonecznych. Szacuje się, iż z paneli polikrystalicznych korzysta 78% światowej produkcji. Cechą charakterystyczną paneli tego typu jest kwadratowy kształt o błękitnym zabarwieniu. Ich krystaliczna, niejednolita budowa sprawdza się doskonale w wielu lokalizacjach, zarówno komercyjnych, jak i prywatnych. Ich skuteczność szacuje się na około 18%.

  Panele monokrystaliczne

  Najdroższy model paneli fotowoltaicznych, cechujący się doskonałą jakością pracy. To bardzo wytrzymałe systemy, których znakiem rozpoznawczym jest ciemnoniebieska struktura. Panele monokrystaliczne wykorzystują w swej konstrukcji kryształy krzemu. Dzięki temu są niezwykle trwałe, zaś ich sprawność określa się na nawet 22%.

  Pompy ciepła w Ustroniu i okolicach

  Mieszkańcy Ustronia i okolic cenią sobie najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, dzięki którym mogą skutecznie ogrzać swoje domy. Doceniają ergonomię i ekologiczny charakter pompy ciepła, która może się znaleźć również w Twoim domu!

  Pompa ciepła to urządzenie przekształcające naturalną energię w ciepło użytkowe. Posiadacze urządzenia mogą bez trudu ogrzać wodę w basenie czy domową przestrzeń, a jednocześnie zadbać o środowisko.

  Praca pompy ciepła stanowi skomplikowany proces, polegający na pobieraniu ogólnodostępnej energii i przekształcanie jej w ciepło użytkowe. Proces ten jest niezwykle ekonomiczny – wystarczy zaledwie 250 Wh, by stworzyć aż 750 Wh pochodzącego z naturalnych źródeł energii – gruntu, wody czy powietrza.

  Urządzenia tego typu są nie tylko ekonomiczne, ale również bezpieczne, a ich praca nie wymaga ludzkiej ingerencji. Posiadając odpowiedni model pompy ciepła można pokryć 100% dziennego zapotrzebowania na ciepło w budynku. Dzięki temu można stać się producentem i dystrybutorem energii cieplnej w własnym domu! Firma Ekosun pomaga klientowi wybrać najlepsze urządzenie i proponuje nowoczesne rozwiązania po to, by dostarczyć najlepszą pompę ciepła do Twojego domu.

  Pompy ciepła powietrzne i gruntowe

  W ofercie Ekosun można znaleźć zarówno pompy cieplne typu gruntowego, jak i powietrznego.

  Powietrzna pompa ciepła stanowi innowację w dziedzinie ekonomicznych i ekologicznych rozwiązań w kontekście grzania wody i pomieszczeń. Proces ten jest możliwy dzięki energii pobieranej z powietrza, czyli określonego ładunku energii w nim obecnego. Pompa ciepła typu powietrznego pracuje w sposób wydajny i skuteczny niezależnie od warunków pogodowych. Pompy wykorzystywane w instalacjach Ekosun zawierają w swej konstrukcji dodatkową grzałkę elektryczną, która stanowi dodatkowe źródło ciepła potrzebnego do uruchomienia pompy.

  Pompy ciepła gruntowe pozyskują energię z gleby, a proces ten może być przeprowadzony na dwa sposoby. Pierwszym jest kolektor poziomy, zakopany pod instalacją, a drugim kolektor pionowy w postaci głębokiego odwiertu. Wykorzystywanie energii znajdującej się w ziemi ma ogromne znaczenie w kontekście dbania o środowisko. Specjaliści z Ekosun pomogą dobrać klientowi odpowiedni rodzaj kolektora, zależny od rodzaju gleby i indywidualnego zapotrzebowania na ciepło w danym budynku.